škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Teyp Önerisi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;443778
Alacaksanız örjinal alın derim yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz.Heleki uzun yolda radyo vs sıkıntı yaratabilir oem cihazlarda

Radyodan ziyade usb veya cd tercih ediyorum. Benım için ilk sırada Navi + Bluetooh geliyor

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;443729
Eski Columbus'un bazı farklı versiyonları var biliyorsunuz.   Benim aldığım ilk cihazda ciddi manada sıkıntı yaşamıştım, başka bir versiyonu ise 2, 5 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

Açıkçası tamamen farklı bir altyapıdaki araç için tasarlanmış bir cihazın eski sisteme sahip bir araçta çalışması çok mümkün gelmiyor.

Columbus'u şuan için askıya almıs durumdayım zaten. Aklımda Zenec ve Necvox var :)

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coolpassenger;443773
Adam ışıklandırma ve aksesuar uyumlu mu diye sormuş sen ne anlatıyorsun.

Dostum,

Yazmak istemedim ama sen sordun, ağzımdaki baklayı çıkarayım.

Yeni Colombus çok komplike bir sistem, bütün parçalarının montaj yeri farklı, bu bir çalınma önlemi ve MQB platformuna sahip araçlarda uygulanabiliyor. Şu an için Skoda'da MQB platformuna sahip Octavia bulunduğundan, o Colombus geri kalanına uymaz. Octavia'ya da uyar; fakat çok komplike bir sistem olduğundan zaten pratikte kurulması ciddi şekilde iş gücü isteyecek. Yapılır mı yapılır ama cidden zor. Eskiler gibi 4 tane torx vidayı söküp montaj felan yapılmaz, hem ekran, hem torpido gözünde parçayı ayrı ayrı söküp değiştirmeniz lazım. Artık dekor da radyoda öyle kolay çıkmıyor, dekorda 12 tırnak var, bunları ayırmak için özel tesisat gerekiyor, aynı şekilde radyo içinde 4 tane özel anahtara ihtiyaç var.

Siz Superbe uyar şeklindeki yazınızı gördüm, arkadaş mağdur olmasın diye açıkladım. Sanıyorum ki siz de konuya tam hakim değilsiniz, bundan dolayı sizi eleştirmiyorum, yanlış anlamayın lütfen. Yanlış bilgileri düzeltelim sadece o kadar. Derseniz ki ben bunu montajlarım, Superb'de çalıştırırım, buyrun derim ama gerekli yer ve tesisat yok, çok ümitli değilim hani. Eğerki yurtdışından parça getirtebiliyorum derseniz, arkadaşla iletişime geçip Eski Colombus ve yanında Premium Bluetooth kiti hem orjinal olur hem daha kolay olur kurması. Boşu boşuna iş, zaman ve para kaybı olmaz.

Çevrimdışı bozkurt0632

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;443780
Columbus'u şuan için askıya almıs durumdayım zaten. Aklımda Zenec ve Necvox var :)

ben her ikisini de  denedim ve memnun kalmadım. yazılımsal veya uyumda bir sorun olduğundan devamlı sorun çıkarttılar . bende orijinal görüntüden vazgeçip clarion taktırdım. 1 aydır da kullanıyorum.
 bunda da iki  sorun var; navigasyonu diğerlerindeki gibi kapatamıyorsunuz. sesini kısmanız gerekiyor. birde yeni ürün olduğundan daha üzerinde klima ve geri görüş kamera üzerinde  mesafe göstergesi yok , gerekli bağlantı ekipmanı 2 ay sonra gelecekmiş.
sonuçta karar sizin şimdiden arabanız hayırlı olsun . kazasız sürüşler....

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Zenec ile daha fazla deneyim alabilir miyim? Özellikle ilave ses sistemi yaptıran var mı ? Amfi Subwoofer gibi? Yaptıran varsa özellikle Ankara'da kaliteli bir işçilikle kim yapıyor. Dış çerçeve gerekiyor mu makyajlı superb İçin? Teşekkürler.

Çevrimdışı gezende

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Necvox'u ben de önermem. Özelliği çok ama kalitesi iyi değil. Zenec ise bana göre gereksiz pahalı. Distribütörü ile görüşmemde, açık açık orijinale alternatif tam uyumlu sadece Zenec olduğundan fiyatları yüksek tuttuklarını söyledi.

O yüzden ben de aldım bir Next navigasyon işim görüldü. Ayrıca bana göre göz altı hizada olan navigasyon ekranı çok mantıklı değil. Diğer bir avantajı da araba değiştirdiğimde navigasyonu kullanmaya devam edebiliyorum.

Tabi ön göğüse entegre bir çözümün görüntü anlamında daha afilli olduğuna da itiraz edemem. Uzatmayayım, ille de böyle bir cihaz tercih edilecekse, her şeyiyle uyumlu Zenec öneririm...

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gezende;455983
...aldım bir Next navigasyon işim görüldü. Ayrıca bana göre göz altı hizada olan navigasyon ekranı çok mantıklı değil. Diğer bir avantajı da araba değiştirdiğimde navigasyonu kullanmaya devam edebiliyorum.

Tabi ön göğüse entegre bir çözümün görüntü anlamında daha afilli olduğuna da itiraz edemem.

Alıntı yaptığım bölümlere aynen katılıyorum:rolleyes:. Ben de Next veya garmin aramaktayım.

Çevrimdışı gezende

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ender_atakan;456002
optimeus marka tavsiye ederim

Zenec gibi orijinal tüm fonksiyonları desteklediğini yazıyor. Fiyat da makul gibi, bir yakından görmek lazım. İstanbul da satan yer var mı yerinde bakabileceğimiz?

Çevrimdışı gezende

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;455997
Alıntı yaptığım bölümlere aynen katılıyorum:rolleyes:. Ben de Next veya garmin aramaktayım.

Ben linkini verdiğim modeli aldım. Yazılım igo, harita Başarsoft, tartışmasız en iyi harita. Cihaz tepkimesi çok iyi, bir şeye tıklayınca durup düşünmüyor :)

http://www.nextnavigasyon.com/model_YE_G5035.html

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu dağıtmayayım ama :) başlığa bakınca makyajlı kasa superb III'mü oluyor acaba?

Çevrimdışı devrimecz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeti.avc;456063
Konuyu dağıtmayayım ama :) başlığa bakınca makyajlı kasa superb III'mü oluyor acaba?

:D makyajlı Superb 2

Çevrimdışı mersayan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gezende;455983
Selamlar,

Necvox'u ben de önermem. Özelliği çok ama kalitesi iyi değil. Zenec ise bana göre gereksiz pahalı. Distribütörü ile görüşmemde, açık açık orijinale alternatif tam uyumlu sadece Zenec olduğundan fiyatları yüksek tuttuklarını söyledi.

O yüzden ben de aldım bir Next navigasyon işim görüldü. Ayrıca bana göre göz altı hizada olan navigasyon ekranı çok mantıklı değil. Diğer bir avantajı da araba değiştirdiğimde navigasyonu kullanmaya devam edebiliyorum.

Tabi ön göğüse entegre bir çözümün görüntü anlamında daha afilli olduğuna da itiraz edemem. Uzatmayayım, ille de böyle bir cihaz tercih edilecekse, her şeyiyle uyumlu Zenec öneririm...

Merhabalar, ben de sizin gibi düşünüyorum aynen, rica etsem hangi next modelini aldığınızı ve mümkünse resim ile nereye taktığınızı gösterir misiniz?
navigasyon benim için olmazsa olmaz, telefondan kullanmak istemiyorum, teyp yerine takılanlar da gerçekten çok pahalı onun için ben de sizin gibi harici düşünüyorum. Teşekkür ediyorum şimdiden...

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb III 2015'te çıkacak türkiyeye ikinci yarıda gelir sanırım.

Harici navi kullanacaksanız tavsiyem tomtom. Sınırsız yazılım ve sokak bina numarası değişmesi durumunda kullanıcılarda ekleme değiştirme yapabiliyor. Gerekli olduğunda ön cama yapıştırıp kullanıyorum. Yön tayinini hızlı yapıyor. Yandexte bu sıkıntı. Tel çekmedi mi. Dönülecek yeri geçtikten sonra söylüyor. Tomtomun bir güzelliği de bir kaç seçenek sunması. İlk başta kullanımı zor ama alışılıyor. Bendeki hangi modeliydi hatırlamıyorum. Ama üst seviye bir şeydi.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle