škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.6 tdi Performans

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aranızda superb'nın 1.6 tdi versiyonunu kullanan varsa performansı , uzun yoldaki ataklagı , top speedi ve 0-100'ü hakkında kısa bir yazı yazarsa cok memnun olurum.

Şimdiden çok teşekkürler :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 TDI yakıt ekonomisi için üretilmiş bir motor.
Superb de performans beklentisi olanlar için hayal kırıklığı yaratabilir.

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracın 2000devır ve uzerı gayet canlı 6 yetıskın klıma acık rahat sekılde 210 gorebılıyor sanırım aracınız nissan qashqai ondan ınıp superb bıneceksenız performans konusunda hıc bır eksıgı olmaz

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emre Y.;443834
aracın 2000devır ve uzerı gayet canlı 6 yetıskın klıma acık rahat sekılde 210 gorebılıyor sanırım aracınız nissan qashqai ondan ınıp superb bıneceksenız performans konusunda hıc bır eksıgı olmaz

Şu an bindiğim araç 2.0 dci 152 hp 320 nm tork var ama en nihayetinde renault motoru.Şahsi fikrim Nissanın 2.0 motorunun skodanın 1.6 sına eşit oldugu yönünde. Bence skodanın fazlası olur eksiği olmaz :)

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;443833
1.6 TDI yakıt ekonomisi için üretilmiş bir motor.
Superb de performans beklentisi olanlar için hayal kırıklığı yaratabilir.

Evet haklısınız zaten bende arabadan üstün bir performans beklemiyorum. Yani normal bir araç kullanan gıcık birine otobanda dersini verebilirmiyim ? :D :D

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu 1.6 TDI yazılım ile performans ve atalık artırışlabilir mi?
bu konuda tecrübesi olan var mı?

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;443848
Şu an bindiğim araç 2.0 dci 152 hp 320 nm tork var ama en nihayetinde renault motoru.Şahsi fikrim Nissanın 2.0 motorunun skodanın 1.6 sına eşit oldugu yönünde. Bence skodanın fazlası olur eksiği olmaz :)

2.0dci'den inip 1.6cr tdı  bınersenız biraz alt devırlerde sıkılabılırsınız sprıntbooster+düzgün bir yazılım ile (barbaros,revo,paşaoğlu gibi) uçak olur uçak garanti bitiminde sahsen yaptırmayı dusunuyorum

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı iyi devirlerde tutarsanız üzmez, ancak rampalarda klima açık iken sollamalarda biraz üzer. Sonuçta performans arabası değil, konfor arabası. QashQai dizeli kısa süre kullandım, onunla kıyaslanırsa QashQai bence bariz atak kalacaktır. 100 kilo hafif olması ve +5 küsür beygir farkı ben hissetmiştim. Maks hız olarak ben en fazla 194 gördüm.

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rertaret;443871
Arabayı iyi devirlerde tutarsanız üzmez, ancak rampalarda klima açık iken sollamalarda biraz üzer. Sonuçta performans arabası değil, konfor arabası. QashQai dizeli kısa süre kullandım, onunla kıyaslanırsa QashQai bence bariz atak kalacaktır. 100 kilo hafif olması ve +5 küsür beygir farkı ben hissetmiştim. Maks hız olarak ben en fazla 194 gördüm.

Zaten sürekli dipgaz kullanan sollamaya çıkan bir kullanıcı değilim . Açıklamanızdan yola cıkarak superB nin benı uzmeyeceğini düşünüyorum :) Zaman ayırdıgınız için sagolun :) :)

Alıntı yapılan: Emre Y.;443868
2.0dci'den inip 1.6cr tdı  bınersenız biraz alt devırlerde sıkılabılırsınız sprıntbooster+düzgün bir yazılım ile (barbaros,revo,paşaoğlu gibi) uçak olur uçak garanti bitiminde sahsen yaptırmayı dusunuyorum

2013 SuperB 1.6 tdi dsg için yazılım bulunabilir mi ?

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2.0 dizel den sonra 1.6 dizel bence uzer ve gerekli performansi vermez.. superb agir bir arac o yuzden atak degildir...

Yeni tdi motorlar icin su ana yazilim yok..

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: c@n77;443875
2.0 dizel den sonra 1.6 dizel bence uzer ve gerekli performansi vermez.. superb agir bir arac o yuzden atak degildir...

Yeni tdi motorlar icin su ana yazilim yok..

O zaman mecburen yılbasında 2.0 tdi a geçmeliyim :)

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;443879

2.0 ne kadar dsg.de olsa performans manuel kadar etkıleyıcı olmaya bılır ama 2.0TDI 170bg alırsanız o zaman yolda kımse kalmaz bende oncesınde 2.0 140 bg bakmıstım cok ahım sahım farkı yok performans bakımından.Yazılım konusunda 1 sene falan sıkıntı olacak sanırım bosh markaya gecmıslerdı yada tam tersı olabılır octavıa ve superb bu sıkıntı var sımdılık ama sprıntbooster alıp daha hızlı gaz tepkısı alabılırsınız

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yldzfurkan;443879

Iste orda da fiyat ve maliyet farklari devreye giriyor.. benim icin onemli degil diyorsaniz o zaman 2.0.. ama yok onemliyse o zaman 1.6 alip yazilim cikmasini beklemelisiniz...:)

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: c@n77;443899
Iste orda da fiyat ve maliyet farklari devreye giriyor.. benim icin onemli degil diyorsaniz o zaman 2.0.. ama yok onemliyse o zaman 1.6 alip yazilim cikmasini beklemelisiniz...:)

Yılbasında fiyatlar nispeten düşer sanırım.Birde bu superb galerimden aldıgım 6. skoda .Yani ufakta olsa birşeyler yaparlar heralde :) Ama daha aracım gelmediği için 1.6 tdi otomatiğe binme şansım olmadı. Belkide beklentilerimi karsılar işte o zaman yazılım cıkana kadar beklemeye razı olurum :) :)

Alıntı yapılan: Emre Y.;443885
2.0 ne kadar dsg.de olsa performans manuel kadar etkıleyıcı olmaya bılır ama 2.0TDI 170bg alırsanız o zaman yolda kımse kalmaz bende oncesınde 2.0 140 bg bakmıstım cok ahım sahım farkı yok performans bakımından.Yazılım konusunda 1 sene falan sıkıntı olacak sanırım bosh markaya gecmıslerdı yada tam tersı olabılır octavıa ve superb bu sıkıntı var sımdılık ama sprıntbooster alıp daha hızlı gaz tepkısı alabılırsınız

sprintbooster garanti bozma gibi bir durumu yok değil mi ? (Ne oldugu hakkındada bir fikrim yok şahsen :D :D )

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Emre Y.;443885
2.0 ne kadar dsg.de olsa performans manuel kadar etkıleyıcı olmaya bılır...
Klasik otomatik vites gibi değil kesinlikle DSG şanzıman. DSG Jetta' dan sonra tork konvertörlü (klasik otomatik şanzıman) Fiesta' yı sürünce çok net olarak anladım bunu.:wnk: