škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çok acil arkadaşlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2006 model skoda octavia fsi elegance aracımda soğukken gelen ses nedir acaba,cırcır böceği gibi bir ses,çok tuhaf kafayı yiyeceğim,lütfen yardım edin,biraz ısınınca geçiyor,

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Triger zinciri olabilir.  Kaç km de araç.?  Yağı kac km önce degistirdiniz?

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
67 km arada orjinal km si imiş,yağı ne zaman değişmiş bilmiyorum,yağ çubuğuna bakanlar yağının güzel olduğunu söylüyorlar.çağ otomotivden almıştım arabayı 1 ay önce. ilk yaptı o sesi,sonra kafama takıldı arabayı ısıttım (km yaparak) geldim evin önüne istop ettim çalıştırdım ses yok,sabah bakacağım ses olacak mı.Biraz araştırdığım kadarıyla zincire yağ gönderen kam milimi ne ondan bahsediyorlar ama fazla da bi bilgim yok

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
soğukken çalıştırdıktan sonra durduğu yerde debriyaja basınca kesiliyor mu diye bakın.

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
türker bey triptonik aracım,sabah çalıştırdım o  ses yok ama sanki biraz gürültülü çalışıyo gibi geldi.(psikolojikte olabilir,pazar sabahının sessizliğide olabilir) tuhaf bir ses kuş sesi desem değil,cırcır böceği gibi desem değil,bir daha yaparsa kayıt alacağım,acaba neden olabilir,ilk aklıma gelen triger ama onunda zamanı değil gibi,zincir varmıış bu fsi lerde,bilemedim arkadaşlar

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kuş sesi deyince aklims geldi. Yakit borusu sağa dola temas ediyor olabilir. Çağ oto da Muzaffer var gosterebilirsin..

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
telefonu var muzaffer bey'in ama ben kahramanmaraş'tayım malesef,olabilir ama dediğiniz,soğukken yakıtı fazla istermiş araba,oyle oluncada bir ses oluyo olabilir

Ugur A.

• Ziyaretçi
Soğuk motorda marşa basıldığında eksantrik zinciri yağlanana dek bir ses gelmesi normal denir hep. Ancak daha önce gelmiyordu şimdi başladı demenize istinaden aklıma ya gevşeyip sağa sola temas eden ve ısınıp genişleyince bu sesi kesen bir parça geliyor ya da eksantrik zincirinin her bir halkasında oluşmuş bir sıkıntı. Birinci ihtimal de daha ağır basıyor bana göre.

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ugur bey tşk ler,dün akşam yapmıştı ama o sesi bugün 4 oldu soğutup çalışmam o sesden eser yok,ama kafama takılıyor işte ne sesi diye ?(ilk çalıştıktan sonra gelen sesi biliyorum biraz sürüp kesiliyo,benim dediğim ciyak ciyak ses,arada öten kuş sesi gibi)
ben çok mu pimpirikliyim acaba

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim saxo 1 seneye yakın soguk çalıştırmada kuş gibi öttü, en son v kayışını değiştrnce sessiz (dizel saxo kadar sessiz :rm:) olmuştu.

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ugur bey bu arada arabayı alalı daha bir ay oldu,ve dün kü kadar hiç soğuk olmamıştı,aşırı soğuktu,poyrazla beraber,zannedersin kış günü,bugün ise aşırı sıcak ve hiç yapmadı

türker v kayışından olsa her daim yapmazmı bilemiyorum,sadece yorum yapıyorum

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ısınınca kesiliyor v kayışı ötmesi. Bende öyle idi en azından.

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
o zaman olabilir,ama şuan ses yok,dün hava çok soğuktu ondan olabilir mi,alakası var mı

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: memo46;444130
...(ilk çalıştıktan sonra gelen sesi biliyorum biraz sürüp kesiliyo,benim dediğim ciyak ciyak ses,arada öten kuş sesi gibi)
E bu ses bildiğin eskimiş V kayışı sesi. Siz önce bir kontrol edin V kayışını bence. Kenar kısımlarda ufak ufak atma falan var mı diye bakın en azından. Bildiğiniz otomobil lastikleri gibi o da bir süre sonra sertleşerek sese neden olur.
Alıntı yapılan: memo46;444130
ben çok mu pimpirikliyim acaba
Pimpirikli olmak -paranoyaklık seviyesine gelmemek şartıyla- iyidir bence.:wnk:
Alıntı yapılan: turker;444131
...v kayışını değiştrnce sessiz (dizel saxo kadar sessiz :rm:) olmuştu.
TDI PD' yi tek geçerim.:kiki:
Alıntı yapılan: turker;444131
benim saxo 1 seneye yakın soguk çalıştırmada kuş  gibi öttü, en son v kayışını değiştrnce sessiz (dizel saxo kadar sessiz :rm:) olmuştu.
Alıntı yapılan: memo46;444133
türker v kayışından olsa her daim yapmazmı bilemiyorum,sadece yorum yapıyorum
Alıntı yapılan: turker;444134
ısınınca kesiliyor v kayışı ötmesi. Bende öyle idi en azından.
Alıntı yapılan: memo46;444135
o zaman olabilir,ama şuan ses yok,dün hava çok soğuktu ondan olabilir mi,alakası var mı
Soğukta -hele ki aniden soğuyan havalarda- ses yapması bence çok normal. Isınınca kesiliyor olması da bunu gösteriyor bence.:wnk:

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
teşhis v kayışı,tedavisi kaç para tutar peki

bu arada çok çok tşk ler