škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1 koyo tibi direksiyon pompası

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar öncelikle merhaba araç 2005 model fabia 1.2 htp en son pazar günü 50 km yol yaptıktan sonra evin önüne park ettim 2 gün sonra çalıştırınca direksiyon bildiğiniz kalas oldu dönmüyor şunu söyleyeyim pazar günü aracın tam egzos çıkış yerine poşet yapışmıştı tazyikli suyla çıkarmaya çalıştım su sıktım herhangi bir arıza ışığı yanmıyor yanlız bundan bi 150 km önce arıza işareti vardsı oil oil diye o da yağ bakımını yaptırmadan önce vardı yaptırıp kendim sildim şimdi bu oldu neden olmuş olabilir.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon sert ama arıza ışığı yanmıyorsa direksiyon kutusunda bir sorun olabilir, direksiyon pompası yağı bitmiş olabilir, lastik havaları çok düşük olabilir, egzozla ilgisi yok bu arızanın...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
egzostla ilgisi yokta belki su falan kaçmıştır diye dedim eh bu arada fusk fusk diye ses geliyor hani birşeyi gres yağ ile yağlarken çıkan ses gibi. lastik havalarına baktım sorun yok.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon sürekli sert mi , yoksa ara sıra olan bir şey mi bu ?

Forumu takip ediyorsanız karşılaşmış olmalısınız , bu hep bahsettiğimiz klasik direksiyon pompası arızası . Burada iki şey var ; Birincisi açı sensörü , diğeri pompanın kendisi. Arızanın sebebi , bunlardan biri veya her ikisi de olabilir.

Tamiri nasıl yaptırırsınız bilemiyorum , ancak arızanın tam tespitini yetkili serviste yaptırmanızı öneririm , zira bu arıza biraz sıkıntılı.

Araç bilgisayara bağlandığı zaman açı sensörü , ve pompa arızasını ayrı ayrı göstermesi gerektiğini söyleyen ustalar , benim aracıma da pompa arızası var demişlerdi . Ancak arıza açı sensörüymüş.

Forumlarda bu tip arıza sonucu pompa değişimine giden , ancak pompa değişimi sonucu arızası düzelmeyen araçların sahiplerinin yazıları da var.

Sözün özü arızanın nereden kaynaklandığını doğru tespit edip emin olmak gerekiyor.

Geçmiş olsun...

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon sürekli sert bilgisayara bağlandığında herhangi bir arıza vereceğini sanmıyorum çünkü herhangi bir arıza işareti ya da uyarısı yok keceden çok ufak yağ kaçırıyordu 4 ay kadar önce ustam uyarmıştı ayrıca sahkan oto dahil çoğu kişi pompanin yagsinin bitmiş olabileceğini söyledi tekrardan sağ olun.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şahsi fikrim direksiyon pompasına sorun olsa makineye bağlayınca kod çıkması ve göstergede Elektro-Hidrolik Direksiyon (Direksiyon ve yanında bir ünlem işareti)simgesi çıkması gerektiğidir. Pek çok kişinin dediği gibi yağa bir göz atın :ok:

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anamarina;444527
Direksiyon sürekli sert bilgisayara bağlandığında herhangi bir arıza vereceğini sanmıyorum çünkü herhangi bir arıza işareti ya da uyarısı yok keceden çok ufak yağ kaçırıyordu 4 ay kadar önce ustam uyarmıştı ayrıca sahkan oto dahil çoğu kişi pompanin yagsinin bitmiş olabileceğini söyledi tekrardan sağ olun.

Eğer sorun yağ bitmesi ise ucuz atlatmışsınız gerçekten..

Geçmiş olsun tekrar.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun yağdaymis yaklaşık 75-100 gr arası atf yani otomatik şanzıman yağı işimi gördü direksiyon simdi eskisinden daha yumuşak ve çok hafifte olsa önceden olan boşluk artık yok. Hepinize teşekkürler arkadaşlar.

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bi ihtimal daha vardı benim başıma gelen pompanın fişi çıkmış olabilirdi. nasıl olmuşsa fişi çıkmıştı benimkinin 10 km den fazla gitmem gerekti durumu öğrenmek için... usta sol sis farının takıldığı bölümü açtı ve tadaaa bide baktık kablo taktık düzeldi...