škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sesi bilen var mı acaba

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
http://www.youtube.com/watch?v=gX_Psn_biVg   arkadaşlar aracımdan zaman zaman aynen bu şekilde ses geliyo,videoda 5. saniyeden sonra başlıyo ses,ne yapmam gerekiyor,ilgilenenlere şimdiden tşk ler,orada gergi kayış sesi demişler ama tam olarak ne yapcağımı bilmiyorum

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
triger takımı değişim süresi geldi mi ? bana bilyelerden geliyor gibi geldi.

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende ne olduğunu bilemiyorum ama aynı ses benim aracımda da arasıra oluyor. ama aracım 67 binde 2006 fsi elegance ,tiriger mi v kayışımı bilemiyorum sizlere soruyorum arkadaşlar

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bilye dediğiniz trigerin içindeki bilyeler mi,masraflı bişeymidir,bana da daha çok v kayışı gibi geliyo nedense

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bir de ses sürrekli gelmiyor,sesin oldu zaman 1 dk ise olmadığı zaman 30 dk

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araba rölantide yavaş seyrediyorsa bu ses çıkar. gergi mili olabilir. triger takımı hiç değişti mi  ? bayağı zaman geçmiş. bu riskli bir şey. bir an önce ustaya göstermek lazım. kayış koparsa sübapları dağıtır. işte o zaman iyi para ödersin.

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;444463
araba rölantide yavaş seyrediyorsa bu ses çıkar. gergi mili olabilir. triger takımı hiç değişti mi  ? bayağı zaman geçmiş. bu riskli bir şey. bir an önce ustaya göstermek lazım. kayış koparsa sübapları dağıtır. işte o zaman iyi para ödersin.

arabanın rolantide yavaş seyretmesi ne demek,trigeri zincirmiş bu araçların,değişmemiştir sanmıyorum,bayağı zaman geçmiş derken

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
rölantideyken yavaş dönmesini kastediyorum. kayış zincirse sesi o yapıyor o zaman. dizel motor gibi ses çıkarır o. araba hızlandıkça yani hızlı döndüğünde sesi kesilir.

triger takımı km hesabıyla değiştirilir yalnız kayış lastikse zamanla yıpranma payı artar. bunu değiştiklerinde garanti babında komple takımı da yenilerler.

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hıımmmm,ses hareket etmedende kesiliyo,bazen hareket halindeyken ses oluyo anlamadıgım bu,trigerde bu tarz şeyler olur mu

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
servise sormakta fayda var. başka bir durum olabilir.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: memo46;444457
bir de ses sürrekli gelmiyor,sesin oldu zaman 1 dk ise olmadığı zaman 30 dk
Alıntı yapılan: memo46;444466
hıımmmm,ses hareket etmedende kesiliyo,bazen  hareket halindeyken ses oluyo anlamadıgım bu,trigerde bu tarz şeyler  olur mu
Triger gergileri, direksiyon pompası, şarj dinamosu, devir daim pompası gibi hareketini motor kasnağından alarak çalışan tüm parçaların kasnakları, kayışları, gergileri ,...vs. titizlikle kontrol edilmeli.
Alıntı yapılan: YEKE;444463
...triger takımı hiç değişti mi  ? bayağı zaman geçmiş. bu riskli bir şey. bir an önce ustaya göstermek lazım. kayış koparsa sübapları dağıtır. işte o zaman iyi para ödersin.
FSI motorlarda triger zincirli.:wnk:

Çevrimdışı sametbilge6614

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memo46;444420
http://www.youtube.com/watch?v=gX_Psn_biVg   arkadaşlar aracımdan zaman zaman aynen bu şekilde ses geliyo,videoda 5. saniyeden sonra başlıyo ses,ne yapmam gerekiyor,ilgilenenlere şimdiden tşk ler,orada gergi kayış sesi demişler ama tam olarak ne yapcağımı bilmiyorum

evet arkadaşım kayış gergi amatsöründen geliyo ben değiştirdim 185 tl orjinali.

Çevrimdışı memo46

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kardeşim bana servis 4 parçanın değişmesi gerektiğini söyledi :D