škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TDI Elegance Fabia II almayı düşünüyorum Tavsiyelerinize ihtiyacım var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hknerdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba

Son günlerde birçok araca ve modele bakıyorum ve kafam çok karıştı.

Maksimum 25.000 TL ye kadar bir araç bakıyorum, dizel olsun istiyorum ve üst donanım olsun istiyorum.

2008 model Fabia II 1.4 TDI Elegance modeli hoşuma gitti. Donanım, fiyat, performans olarak uygun olduğunu düşünüyorum.

Ses yalıtımı dezavantaj gibi gözüküyor ancak elegance modelindeki donanımlar da gayet iyi gözüküyor. Konforu nasıldır? Ses sistemi kalitesi, direksiyonun hafifliği, donanım kaliteleri nasıldır?

Bir de aracın Monte Carlo versiyonuna bayıldım, eğer alırsam aracı çok az bir modifiye ile benzer hale getirmek istiyorum.

Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Objektif yorumlarınızı bekliyorum lütfen.

Aynı zamanda benzer alternatif seçeneklere de açığım.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler

Saygılar

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Foruma :hsg:

Güzel bir araca kanca atmışsın bence, temiz bulursan kaçırma. Ses sisteminde akustik iyidir, süspansiyon sert değil, bana kalırsa direksiyon normal, ne sert ne yumuşak.
Ekonomik B segmentinde ses yalıtım derdi olmayan araç yok ne yazık ki

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Donanım olarak gayet doludur.Neredeyse ihtiyaç olan her şey vardır.Tek sıkıntısı motor biraz sesli çalışır ve ses yalıtımı zayıftır.Araçta geri kalan her şey sınıfının standartında.Bende 1.4 TDI 80hp Ambiante var.Gayet memnunum.Sizde 25 civarını temizini bulursanız kaçırmayın derim..

Çevrimdışı hknerdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler

Bu hafta yeni Golf 7 1.6 TDI comfort bluemotion kullandım 5 gün boyunca ve çok hoşuma gitti... Biliyorum aynı segment ve fiyatta değil, aynı kalite de olamaz ancak beklentim de çok yüksek değil. Konfor mükemmel, ses yalıtımı çok iyi, ses sistemindeki özellikle baslar çok hoşuma gitti... Direksiyonu da düşük hızlarda inanılmaz kolay çevirilmiş, yüksek hızlarda sertleşiyor, sanırım elektrik destekli olduğundan....
Bu kadar konforlu olmasa da en azından yakın bir hissiyat elde edebilir miyim ne dersiniz?
Şu an 2013 linea Classic 1.3 multijet kullanıyorum şirket aracı olarak ve direksiyonu çok sert... Yalıtımı ve ses sistemi de hiç iyi değil. Daha önce sıfır olarak gelen kia rio trend kullandım uzun süre o da güzeldi ancak süspansiyonlar sertti ancak aracın performansı mükemmeldi.
İstediğim bu 2 araçtan özellikli ve konforlu olmasıdır.
Tam olarak 2008 elegance modelinde ne gibi özellikler mevcut acaba?
Ayrıca 2009 veya daha üzeri modellerde elegance yerine ne olarak geçiyor?

Alıntı yapılan: dgn;444439
Donanım olarak gayet doludur.Neredeyse ihtiyaç olan her şey vardır.Tek sıkıntısı motor biraz sesli çalışır ve ses yalıtımı zayıftır.Araçta geri kalan her şey sınıfının standartında.Bende 1.4 TDI 80hp Ambiante var.Gayet memnunum.Sizde 25 civarını temizini bulursanız kaçırmayın derim..

Ambiante ile elegance arasında tam olarak ne gibi farklar var, sizce değer mi?

Elegance modelini bulmak biraz zor. Hele ki İzmir ve yakınında daha zor...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2009dan sonra 1.4 TDI motor kalktı diye biliyorum.1.6 TDI geldi onun yerine.Donanım olarakta epeyi karışık.Ambiante dinamik en dolu olandı ondan sonra optimal ondan sonra Elegance oldu yine.Çorba misali.Donanımlı olanı anlarsınız zaten..

2008 Eleganceda ise 8 hava yastığı,dijital klima,çelik jant, bi-halojen farlar, sis farı, ESP, hız sabitleyici gibi özellikler aklıma ilk gelenler.

Fabia ise bir Golf konforu bulamazsınız bunuda baştan belirteyim.Konfor adına çok bir şey beklemeyin derim.

Alıntı yapılan: hknerdr;444447
Ambiante ile elegance arasında tam olarak ne gibi farklar var, sizce değer mi?

Elegance modelini bulmak biraz zor. Hele ki İzmir ve yakınında daha zor...

Bana kalırsa ambiante ile elegance arasında kalırsanız temiz ve az kmli olanı alın.Arada donanım olarak fark var ama Ambiante de gayet yeterli.

Ambiantede sis farı,esp, fazladan hava yastığı, dijital klima,hız sabitleyici gibi donanımlar yok sadece.

Çevrimdışı hknerdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;444448
2009dan sonra 1.4 TDI motor kalktı diye biliyorum.1.6 TDI geldi onun yerine.Donanım olarakta epeyi karışık.Ambiante dinamik en dolu olandı ondan sonra optimal ondan sonra Elegance oldu yine.Çorba misali.Donanımlı olanı anlarsınız zaten..

2008 Eleganceda ise 8 hava yastığı,dijital klima,çelik jant, bi-halojen farlar, sis farı, ESP, hız sabitleyici gibi özellikler aklıma ilk gelenler.

Fabia ise bir Golf konforu bulamazsınız bunuda baştan belirteyim.Konfor adına çok bir şey beklemeyin derim.

Teşekkürler

2009 sonrası Ambiante dinamik-optimal-elegance diye mi geçiyor?
1.4 tdi ile 1.6 tdi arasında yakıt harcama konusunda fark nasıldır bir de vergi farkı çok mu?

Ayrıca 25.000 TL ye alınabilecek yüksek donanımlı başka araç tavsiyeniz var mıdır?

Teşekkürler

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elegance kadar dolu olanı yoktur.

Optimal ve Ambiante Dinamik gibi donanımlar TR uydurması...

O fiyatlara Grande Punto da bakılabilir

Çevrimdışı hknerdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;444454
Elegance kadar dolu olanı yoktur.

Optimal ve Ambiante Dinamik gibi donanımlar TR uydurması...

O fiyatlara Grande Punto da bakılabilir

Grande punto nun elegance gibi dolu modeli neye denk geliyor acaba?

Sizce grande punto mu? Punto evo mu? Fabia II mi?

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hknerdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Punto ların bazılarında daha fazla özellikle far gibi ancak iç konsol olarak sanki fabia daha iyi duruyor...
Fabia da elektrik destekli direksiyon var mı? City mode gibi?
Bir de monte carlo edition u çok beğendim onun gibi yapmak istiyorum.
Punto nun ses yalıtımı ve hangi özellikleri fabia dan üstündür?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm Fabia direksiyonları elektro hidroliktir, yormaz. Ama özel modları yok.

Yalıtım açısından fark olmayabilir, dediğim gibi bu segment araçları motor ve yol sesi alıyor içeri

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hknerdr;444428

Bir de aracın Monte Carlo versiyonuna bayıldım, eğer alırsam aracı çok az bir modifiye ile benzer hale getirmek istiyorum.

Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Objektif yorumlarınızı bekliyorum lütfen.

Aynı zamanda benzer alternatif seçeneklere de açığım.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler

Saygılar

Hocam öncelikle merhabalar,
Fabia'yı sonuna kadar tavsiye ederim. Bende de 1.2 TSİ Ambiente Dinamik var. TDI olsa 10 sene kullanırım abartısız.

Monte Carlo konusunda ise söyleyeceğim birkaç husus var. Ben birçok parçasını değiştirdim aracımın ve Monte Carlo dış trimler dışında her türlü orjinal aksesuarını aldım. Ama tahmin ettiğin gibi çok az bir değişiklikle olmuyor maalesef. Biraz para ayırman gerek kenara :D Merak ettiğin hususlarda yine yardımcı olurum

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle :hsg: 1.4 TDi iyidir üzmez sizi. Ama Monte Carlo'ya çevirmek için makyajlı kasa almanız gerekecektir. Ki makyajlı kasalarda 1.4 TDi motor yerine, 1.6 TDi CR motor seçeneği var. Ya Monte Carlo'dan vazgeçeceksiniz yada biraz daha bütceyi açmazız gerekecektir.

Çevrimdışı hknerdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: KRKMZ;444528
Hocam öncelikle merhabalar,
Fabia'yı sonuna kadar tavsiye ederim. Bende de 1.2 TSİ Ambiente Dinamik var. TDI olsa 10 sene kullanırım abartısız.

Monte Carlo konusunda ise söyleyeceğim birkaç husus var. Ben birçok parçasını değiştirdim aracımın ve Monte Carlo dış trimler dışında her türlü orjinal aksesuarını aldım. Ama tahmin ettiğin gibi çok az bir değişiklikle olmuyor maalesef. Biraz para ayırman gerek kenara :D Merak ettiğin hususlarda yine yardımcı olurum

Teşekkürler cevabınız için.

Aracınızın resmi var mıdır? Merak ettim :)

Aslında orjinal parçaları ile yapmam çok pahalı ve zor olacak. Amacım tavanı siyah yapmak, ön ızgarayı siyah yapmak, 17" Trinity siyah jant ve ona uygun lastik bulmak, far ve camları siyah yapmak. Bunların hepsi orjinal olamayacak ama yine de benzeyeceğini düşünüyorum.

Siz hangi parçaları değiştirdiniz ve ne kadara mal oldu?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :)

Alıntı yapılan: alperen;444530
Öncelikle :hsg: 1.4 TDi iyidir üzmez sizi. Ama Monte Carlo'ya çevirmek için makyajlı kasa almanız gerekecektir. Ki makyajlı kasalarda 1.4 TDi motor yerine, 1.6 TDi CR motor seçeneği var. Ya Monte Carlo'dan vazgeçeceksiniz yada biraz daha bütceyi açmazız gerekecektir.

Makyajlı kasa dediğiniz tüm Fabia II ler olmuyor mu? yani 2008 ve sonrası?

1.6 TDI CR 1.4 TDI dan farklı mıdır? CR, Common Rail mi oluyor? Hangi modelden sonrası makyajlı kasadır?

2008 1.4TDI ile benzetemez miyim o kasaya?

Teşekkürler

Alıntı yapılan: lrfan;444472
Tüm Fabia direksiyonları elektro hidroliktir, yormaz. Ama özel modları yok.

Yalıtım açısından fark olmayabilir, dediğim gibi bu segment araçları motor ve yol sesi alıyor içeri

Teşekkürler, bu arada Linea 'nın direksiyonu çok ağır dönüyor. Yani fabia II lerin şehir içinde nasıl acaba?

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hknerdr;444553
Teşekkürler cevabınız için.

Aracınızın resmi var mıdır? Merak ettim :)

Aslında orjinal parçaları ile yapmam çok pahalı ve zor olacak. Amacım tavanı siyah yapmak, ön ızgarayı siyah yapmak, 17" Trinity siyah jant ve ona uygun lastik bulmak, far ve camları siyah yapmak. Bunların hepsi orjinal olamayacak ama yine de benzeyeceğini düşünüyorum.

Siz hangi parçaları değiştirdiniz ve ne kadara mal oldu?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :)

Hocam selamlar,
Monte ettirdiğim parçaların fiyatları şu şekilde:

3 Kollu Fonkisyonel Deri Direksiyon: 200 Euro (Çek Cumhuriyetinden alındı)
Monte Carlo Farlar - 440 TL /tane x 2
Monte Carlo Sis Farları - 160 TL /tane x 2
Monte Carlo Ön Alın ve Izgara çerçevesi - 126 TL + 100 TL
Monte Carlo Yan Stickerlar - 30 TL
Kırmızı Octavia III TSİ logosu - 50 TL
Ön Izgara VRS Logosu: 30 TL
Kol Dayama - 550 TL
Telefon Tutucu - 25 TL
Gözlük Kabı - 73 TL
Siyah Kapı Eşikleri - 65 TL
Krom Pedal Seti - 95 TL
Bagaj Bölmesi ve Yan Gözler - Kılavuzlar tanesi 3 TL X 4, Raflar 12 TL X 2, Yuvarlak bagaj kutusu - 10 TL
Sürücü Koltuğu Arkası Ahşap Kıyafet Askılığı - 55 TL

Dostum şu an bilgisayarım yanımda değil Pazar günü itibariyle yüklerim fotoları ;) Sadece şu var cep telefonumda olan:

Devamı coming soon... :kro: