škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SuperB/Passat'ın konforu mu ? Caddy'nin gücü mü ?

baba63 · 49 · 11295

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Merhaba arkadaşlar.

Bende eski SuperB'cilerdenim. Forumdaki eski arkadaşlar tanıyacaktır :ok:.

Yeni bir araç alma arefesindeyim. Fikirleriniz yoluma ışık tutacak.

Önümde üç araç var; Passat 1.6 TDİ Comfortline manüel, ikincisi Volkswagen Caddy 2.0 TDİ DSG Sportline. üçüncüsü ise (Büyük ihtimal yeni SuperB 1.6 TDİ Elegance olacak, karar aşamasındayım).

Ailede kilolu bireyler mevcut. Caddy'e iniş biniş kolay, SuperB'de ya da Passat'ta da çok zorlanmazlar.

Passat/SuperB'nin konforu, yol tutuşumu ?

Caddy'nin 2.0 TDİ 140 BG gücü, DSG'si, ferahlığımı, ?

Sizce hangi aracı tercih etmeliyim ? Caddy'nin makasları yolda çok rahatsız eder mi ? Pişman olurmuyum.

Hali hazırda Fiat Freemont 2.0 Multijet Lounge 4x4 170 HP ve Fiat Fiorino araç sahibiyim. İkisini de satıyorum, çeşitli nedenlerden dolayı tek araç kullanacağım.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2013, 01:01:45 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiat'ı aramayacaginiz kesin tabi :)
Caddy ticari sınıfta ama yaprak yaylı arka süspansiyon konforu köreltiyor ama yine de rahat.. gazlı amortisorler falan rakiplerin de yok. .

Öte yandan passat kalitesi belli. .

Superb passat kadar kaliteli olmaea da kaliteli hissettiriyor. Daha geniş iç hacim. .

Ben superb tercih ederdim. .
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi bence siz güce alışkınsınız. 1.6 TDI chiptunning yaptırmazsanız sizi tatmin etmez.

Yoksa hem donanım, hem de kilolu insanlar için iç hacmin çok önemli olduğunu düşünerek Superb.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2005 modeldi sanırım. Bir arkadaşın caddy'si ile yaklaşık 5000 km yol yapmıştım. Seri bir araç ancak pek konforlu gelmedi bana.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yazınızı okuyan pek çok arkadaş passat diyecektir ama ben sonuna kadar superb derim çünkü passata göre daha prestijli bence ve herkeste superb yok ama herkeste passat var..güç olayına gelince  1,6 tatminkardır ama 2,0 motordan sonra yetersiz kalabilir özellikle aşırı yükte ama tunıngle bi işi çözersiniz diye düşünüyorum bence surpeb...

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnan58;444475
yazınızı okuyan pek çok arkadaş passat diyecektir ama ben sonuna kadar superb derim çünkü passata göre daha prestijli bence ve herkeste superb yok ama herkeste passat var..güç olayına gelince  1,6 tatminkardır ama 2,0 motordan sonra yetersiz kalabilir özellikle aşırı yükte ama tunıngle bi işi çözersiniz diye düşünüyorum bence surpeb...

şu tuning ile ilgili tatmin edici bir bilgi bulamadım
yaptırmak istiyorum fakat çok fiyat farklılıkları ve farklı yorumlar var

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fastbreak79;444471
Abi bence siz güce alışkınsınız. 1.6 TDI chiptunning yaptırmazsanız sizi tatmin etmez.

Yoksa hem donanım, hem de kilolu insanlar için iç hacmin çok önemli olduğunu düşünerek Superb.

2.0 TDİ 170 HP Superb aldım pişman oldum. Daha ondan sonra 1.6 araçlara binemiyorum. Passat 1.6 TDİ DSG aldım alışamadım artı DSG'nin problem çıkarmasından dolayı korktum sattım. Şimdi şartlar böyle gerektiriyor ve ikisinden birini seçmek zorundayım hocam. 1.6 TDİ'ye ABT orjinal serviste chip yaptırılabiliyor mu ?

Alıntı yapılan: adnan58;444475

1.6 TDİ için ABT chip tuning var mı orjinal ?

palandoken;

Bende Caddy'nin makaslarından korkuyorum.

mygokhan;

Haklısınız. Ayrıca Passat'ın Comfortline'sin de Xenon bile yok.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oncelikle caddy i seceneklerden cikarin. hic bir artisi yok.
passat confortline ile superb in donanimini karsilastirin. hangisi daha dolu ise onu alin derim.

Chip e gelince yeni nesil Bosch beyinlere yazilim olmuyor henuz. Box ise zamanla CR sensorlerini bozuyor. Yani guc icin tek care ya yazilim cikmasini beklemek ya da 2.0 tdi a yonelmek

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;444491
Oncelikle caddy i seceneklerden cikarin. hic bir artisi yok.
passat confortline ile superb in donanimini karsilastirin. hangisi daha dolu ise onu alin derim.

Chip e gelince yeni nesil Bosch beyinlere yazilim olmuyor henuz. Box ise zamanla CR sensorlerini bozuyor. Yani guc icin tek care ya yazilim cikmasini beklemek ya da 2.0 tdi a yonelmek

2.0 TDİ hem fiyat hem vergi hemde kasko olarak maksadını aşıyor. Bu yüzden mecbur 1.6 TDİ'ye yöneliyorum. Caddy'nin vergi ve DSG avantajı var.

Caddy'nın iki artısı DSG ve 2.0 TDİ olması. Diğer her türlü diğer  seçenekler avantajlı. Orjinal olmazsa chip işine girmenin motoru riske  sokmak ve garantiyi bozmaktan başka bir şeye yaramaz sanırım.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Caddy bariz ticari araç. Behsettiğiniz araçlardan inip Caddy e bindiğinizde bir süre sonra sizi tatmin etmeyecektir.

Eğer amacınız önceliklei perf değilse dediğim gibi Caddy düşünmeyin. Zaten amaç perf dahi olsa aerodinmik tasarımı ve süspansiyonları nedeniyle Caddy den bu hissi almanız zor. Ancak benzer segmentteki araçlar içinde daha sportif olursunuz.

Yazılıma gelirsek, Orjinal yazılım diye birşey zaten söz konusu değil. Hepsi Aftermarket. HA bu işte ABT, Superchips, Brabus, NISMO vb köklü firmalar var o ayrı. Ama Tr'de bu konuda işinin ehli yazılımcılar da var. Zaten siz bilindik kişilere (EcuFast, Revo, Booster vb) ve normlar içinde bir yazılım yaptırdığınız sürece sorun yaşama riskini çok azalıyor. Eski nesil siemens beyinler için 1.6TDI dan 140hp civarında güçler alınıyordu. Siz tutup 160lık bir yazılım yaptırmadığınız sürece sıkıntı olmaz.

Şu an tek sorun Bosch lar için yazılımın henüz olmaması.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;444510
Caddy bariz ticari araç. Behsettiğiniz araçlardan inip Caddy e bindiğinizde bir süre sonra sizi tatmin etmeyecektir.

Eğer amacınız önceliklei perf değilse dediğim gibi Caddy düşünmeyin. Zaten amaç perf dahi olsa aerodinmik tasarımı ve süspansiyonları nedeniyle Caddy den bu hissi almanız zor. Ancak benzer segmentteki araçlar içinde daha sportif olursunuz.

Yazılıma gelirsek, Orjinal yazılım diye birşey zaten söz konusu değil. Hepsi Aftermarket. HA bu işte ABT, Superchips, Brabus, NISMO vb köklü firmalar var o ayrı. Ama Tr'de bu konuda işinin ehli yazılımcılar da var. Zaten siz bilindik kişilere (EcuFast, Revo, Booster vb) ve normlar içinde bir yazılım yaptırdığınız sürece sorun yaşama riskini çok azalıyor. Eski nesil siemens beyinler için 1.6TDI dan 140hp civarında güçler alınıyordu. Siz tutup 160lık bir yazılım yaptırmadığınız sürece sıkıntı olmaz.

Şu an tek sorun Bosch lar için yazılımın henüz olmaması.

VW'nin acil olarak SuperB ve Passat'da 105 HP motoru güncellemesi lazım.

Yakında Opel İnsignia 1.6 CDTİ 136 HP 320 NM Tork geliyor fakat, İnsignia'nın da tavan çok alçak, araç çok basık.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla önümüzdeki yıl 1.6TDI 110hp ler gelecek. ama bu bile yerli değil. 105 den 110'a çok fark yaratacağını zannetmiyorum. 1.6 TDI lar için 120-140 hp aralığı canavar olur.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;444542
Bildiğim kadarıyla önümüzdeki yıl 1.6TDI 110hp ler gelecek. ama bu bile yerli değil. 105 den 110'a çok fark yaratacağını zannetmiyorum. 1.6 TDI lar için 120-140 hp aralığı canavar olur.

110 hp yapmazlar bence.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer superb'i kullandıysanız o zaman passat'ı tavsiye ederim.. Gerçekten iyi araç :ok: Caddy'i tavsiye etmem. Konforu çok iyi değildir zaten sizde belirtmişsiniz.. Yeni superb'i doğrusu şahsen pek beğenmedim .. Eski kasa daha güzel :) Ben passat derim.. Piyasası da çok geniş... Alım-satım rahat olur Allah'ın izniyle...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;444557
Eğer superb'i kullandıysanız o zaman passat'ı tavsiye ederim.. Gerçekten iyi araç :ok: Caddy'i tavsiye etmem. Konforu çok iyi değildir zaten sizde belirtmişsiniz.. Yeni superb'i doğrusu şahsen pek beğenmedim .. Eski kasa daha güzel :) Ben passat derim.. Piyasası da çok geniş... Alım-satım rahat olur Allah'ın izniyle...

Uzun kullanımdaki zararı gerçekten fazla değil. Ama kısa süreli alım satımlardaki zararı her araç gibi hemen hemen.