škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

arka kapı döşeme sökülmesi

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar. fabianın arka kapı iç döşemesi nasıl sökülüyor  . bugün sağ arka kapıyı bir plastiğe sürttüm hafif bir ezik var ama boyada sıkıntı yok kapıyı söküp içten ittireceğim ama kapının döşemede hiç vida falan yok...

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Videoyu izleyebilirsin. Yalnız benim için arka kapıyı açtığında yani döşemeyi söktüğünde kapının twiter için kablosu var mı yokmu bakar mısın :) Benim açmaya fırsatım olmadı da... (Eğer fabrika çıkışı yoksa tabi)

http://www.youtube.com/watch?v=7Km9Hi6P1bU

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;444689
merhaba arkadaşlar. fabianın arka kapı iç döşemesi nasıl sökülüyor  . bugün sağ arka kapıyı bir plastiğe sürttüm hafif bir ezik var ama boyada sıkıntı yok kapıyı söküp içten ittireceğim ama kapının döşemede hiç vida falan yok...

abi zor ve beceri isteyen bir iş bide ellerin büyükse deneme bile dşeme altında bi aliminyum koruyuu var onu cıakrdıgında cam modlleri var kablo merkezi kilt kablosu yani onları sökceksn snra camı cıakrcaksn yani senin işin olmamalı sökersn takmak zordr sanayiye gtmek zorunda kalırsn

Alıntı yapılan: iondergumus;444729
Videoyu izleyebilirsin. Yalnız benim için arka kapıyı açtığında yani döşemeyi söktüğünde kapının twiter için kablosu var mı yokmu bakar mısın :) Benim açmaya fırsatım olmadı da... (Eğer fabrika çıkışı yoksa tabi)

http://www.youtube.com/watch?v=7Km9Hi6P1bU

videoda ki işin en basit kısmı ben bazen temzlkemek için söküyorum sorun onun altında ki aliminyum tabakayı sökp altını sökmek  söken takan biri olarak diyorum alet edevat lokma takımın olması lazım

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer vida yoksa perçinlidir ki, o da matkapla yontarak çıkarılabiir...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia919;445077
videoda ki işin en basit kısmı ben bazen temzlkemek için söküyorum sorun onun altında ki aliminyum tabakayı sökp altını sökmek  söken takan biri olarak diyorum alet edevat lokma takımın olması lazım

Döşemeyi bile hiç sökmediğim için altta ne var ne yok bilmiyorum :)

Arkadaşlar birde bu fabi'ların kronik sorunu olan arka kapıdan su sızması olayında; diyelimki ben döşemeyi söküp su sızan yerlere macun çekip suyun gelmesini engelledim.

İçeri giren suyun çıkacağı başka biyer var mı? Bu şekilde sızdırmaz macun gibi bişeyle su sızan yerleri kapamamı önerirmisiniz?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kapı profilinin alt tarafında su tahliye deliği var, tıkalı ise telle açmak gerekli...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben ön iki kapıyı söktüm içteki aliminyum korumada dahil camı felan çıkardım ;

öncelikle sorumluluk tamamen sana ait bunu bil ,

kesinlikle sana yardımcı olacak birisi lazım özellikle cam kısmında

kapı plastik döşemesini sökmek için en alt tarafında 2 yada 3 vida olacak bunlar 15 yada 20 numara yıldız tors vidalardır...

bunları sökünce kapı açma kolu ve kapı tutamacını kibarca uygun yerlerinde sökerek vidalara ulaşmalısın bunlar yıldız vidalardır...

sonra plastik döşemeyi alt kenarlarından yumşakca kaldır klips ile tutturuludur klipslerin tek tek çıktığını duyman gerek yoksa kırılıyor hemen

döşemeyi alttan ayırıncada yukarı doğru kaldır ve tamam

sonra 13 lokma işini görüyor yada açık ağızda olur tüm vidaları söküyosun

kablo bağlantılarınıda tamamen ayırıyosun tırnaklara tutturuludur kablolar hepsini çıkarman gerek

sonra camı biraz indiriyorsun ve sac üzerindeki iki büyük delikten camı tutan 13 lokma vidaları görüyosun bunları kesinlikle lokma ile sökmen gerekiyor

mümkünse camın vidalarını ayırmadan önce camı sabitle yukarıya

camı ayırdıysan cam mekanizmasını dahada aşağıya indirerek camla sacı ayırmış olursun

son geriye kalan kapı açma kolu onun teli çok basit şekilde çıkıyor zaten fark edersin

sökme işlemi bu kadar

takmakta bunun tersidir fakat bir mekanik yada elektronikçi atasözü derki;
"Sökerken takmak en iyi yöntemdir"

tekrar hatırlatayım çok uğraştırıcı bir iştir daha önce bu tip bi iş yapmadıysanız hiç tavsiye etmem toplamak sökmekten daha zordur... örn:sağ  kapımı kilit problemi yüzünden söktüm problemimi çözdüm ama söktüğüm günden beri ses var kapıda üşeniyorum tekrar açmaya

bu arada göçük dar alanlı değilde biraz geniş yüzeyli ise navigasyonların cam tutucuları bayağı işe yarıyor...