škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benzin ve Eurodiesel eşitlenirse...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Mesela Benzin=Eurodiesel=4.65 oldu, LPG=3 tl oldu, ne yapardınız?

Ben herhalde ilerisi için Golf VII 1.2 TSI'ı ilk sıraya alırdım. Dizele fazla para vermeye gerek kalmayacak bu gidişle. En çok merak ettiğim de böyle bir durumda aynı arabanın dizelini 10-12 bin lira pahalı satan otomotiv firmalarının alacağı tutum olurdu.

Hem kışın çabuk ısınır :D

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kışın almayı planladığımız TDI DSG Superb planını, SIDI Active Select Insignia şeklinde değiştirir, 2 sene bekleyip güzel bir Lpg sistemi taktırırdım. Eğerki mazota indirim gelmezse bu şekilde bile böyle olur sanırım. ;)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı olsada az yakıcağını bildiğim için dizelden vazgeçmem. Dizel benzinden pahalı olursa işte o zaman 1.2 tsi dsg
-------------------------------------------------

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinli+LPG tercih ederdim. Hattâ şirket doblosunda dahi benzinli motor olsa daha işime gelirdi. Az yakabilirdi belkide..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;444799
Benzinli+LPG tercih ederdim. Hattâ şirket doblosunda dahi benzinli motor olsa daha işime gelirdi..
Sonra da başlık açardın "Rampada çekmiyor... Ah ah! Nerede CDTi Doblom benim" diye.:wnk::rm:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zaten yok satan 1.2 tsi golf iyice patlardı, doğuş zam yapar 1.6 tdi ile aynı paraya satardı. Benzin tüketimi artınca devlet de benzine zam yapar, dizel avantajlı hale gelince tekrar kara kara düşünmeye başlardık :rm:

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şuandaki rakamlarda bile dizele fazladan para vermek mantıksız hele bazı firmalarda fark 10 bin civarındayken benzin+lpg şuan en ekonomik seçim (dizel kullanıcısıyım)
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinli alırdım bana dizele göre daha konforlu geliyor :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mazot, benzinden pahalı olsa bile hala avantajlı olabilir kullanıcılar için.Tabi yapılan km en önemli unsur olur..

Benim dizelde en sevdiğim durum az yakmak için uğraşmamak.Bugün gidip 1.2 TSI Golf alsanız az yakmak için uğraşacaksınız.Yok şurda gaz keseyim, şurda hız sabitleyici açayım vs.Dizel bir araçta bunların hiç biri olmaz.Her türlü kullanımda az yakar.Kafanız rahat olur hep.Yakıtı düşünmezsiniz hiç.Zaten günümüzde dizel alanların çoğuda az km yapmasına rağmen bu mantıkla dizel alıyor.Kafam rahat bineyim aracıma..Bu mantık yüzünden dizel-benzin farkı bu kadar açıldı..Yani uzun lafın kısası benzinle pek ekonomi olmuyor.Yani gidip 1.2 TSI alayım az yaksın diye bi durum en azından büyükşehirler için şimdilik çok çok uzak.Dizel araç bile 8litre yakıyor yoğun bir trafikte sen 1.2 motorla 6 litremi yakacan..

Yani en azından dizelin popüleritesi bi 10yıl daha sürer bana göre.

fabialife

• Ziyaretçi
paşa paşa dizelime binmeye devam ederim.
bir yere gidecek ne kadar yakar diye düşünmem.
ara hızlanmalarda ve rampalarda hızlanmak için gaza yüklenmek gibi bir derdim olmaz, torkun keyfini sürmeye devam ederim.
gaza basarken yol bilgisayarına acaba ne kadar yakıyor diye bakmak zorunda olmamanın keyfini sürerim vs.
ne zamanki km. maliyetleri benzinliyi geçti o zaman zaten arabanın değeri düşer para etmez yine binmeye devam ederim.
bu arada birde benzinli araç var, bunu otoparka çeker onu kullanmaya devam ederim tabi.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;444808
zaten yok satan 1.2 tsi golf iyice patlardı, doğuş zam yapar 1.6 tdi ile aynı paraya satardı. Benzin tüketimi artınca devlet de benzine zam yapar, dizel avantajlı hale gelince tekrar kara kara düşünmeye başlardık :rm:
İçimi karattın he!:rm:
Alıntı yapılan: dgn;444836
Benim dizelde en sevdiğim durum az yakmak için uğraşmamak.Bugün gidip 1.2 TSI Golf alsanız az yakmak için uğraşacaksınız.Yok şurda gaz keseyim, şurda hız sabitleyici açayım vs.Dizel bir araçta bunların hiç biri olmaz.Her türlü kullanımda az yakar.Kafanız rahat olur hep.Yakıtı düşünmezsiniz hiç.Zaten günümüzde dizel alanların çoğuda az km yapmasına rağmen bu mantıkla dizel alıyor.Kafam rahat bineyim aracıma...
Firmada kullanıcısı belli olmayan bir Fiesta var. Kısa mesafe, yardırking, uzun yol, yüklü, yüksüz, soğuk, sıcak, ...vs. her tür kullanımının ortalaması 5,8 ilâ 6,0lt/100km arasında seyrediyor. Bazan bir hafta bende kalıyor, o zaman bile 6,1 olmadı ortalaması.:rm:

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizelle geç tanıştım ama tadı bi başka gavurun.Bende büyük ihtimal mazotla devam ederdim.Doldur depoyu bir ay kafa rahat.Ne benzinlik görüyorum ne boğaz kelebeği kirleniyor,ne buji değiştiriyosun ne de lpg ayarıyla uğraşıyosun.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;444858
Dizelle geç tanıştım ama tadı bi başka gavurun.Bende büyük ihtimal mazotla devam ederdim.Doldur depoyu bir ay kafa rahat.Ne benzinlik görüyorum ne boğaz kelebeği kirleniyor,ne buji değiştiriyosun ne de lpg ayarıyla uğraşıyosun.

O da doğru, uzun yola giderken de güzel oluyor yolda 1200+ km nereden yakıt alsam derdi olmuyor.

Çevrimdışı Dark_ottoman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.yesilisikbilisim.com
Türker abi ne alırsa ben tersini alırdım :D :D ( Yanlış anlamayın abi (crdi den sonra) benzin kesin pahalanır mazot ucuzlar ) :D :D :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle