škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Türkiye' de hayvansever olmak!

hiko · 4 · 1838

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
türkiye'de hayvansever olmak ;

• bir hayvana yemek verirken gelen geçenlerin uzaylı görmüş gibi sana bakması demek ...
• bir avuç mama verirken burada verme alışır , kirlenir cümlelerini ezberlemek , her yerden kovulmak demek ...
• su verdiğin kapları nereye saklayacağını bilememek ama her defasında yakalanmak demek ...
• mama verdiğin hayvanın değersiz görülmesi dolayısıyla senin de değersiz görülmen demek ...
• suç işler gibi gizli gizli mama vermenin tüm maharetli yollarını öğrenmek demek ...
• mama yedirirken birisi gelip ortalık malıymışsın gibi laf sokacak , boş muhabbet edecek diye bir an önce hayvanın mamasını bitirmesini dilemek demek , ama tekmelenmesin diye de ayrılamamak demek ...
• mama yedirirken klasık olarak evli misin , çocuğun var mı sorularıyla karşılaşıp öyle olmasa bile evliyim , çocuğum var ben de normal bir insanım , diyerek hayvan beslemenin bunalımlı , deli kadın işi gibi algılanmayıp , hadi siz de besleyin mesajını çaktırmadan vermeye çalışmak demek ...
• hayvanlardan bahsederken insanların tahammülsüzlüğünü farkedip , çabucak tüm mesajları vermeye çalışmak demek
• hayvanseverlerin pis olmadığını ispatlamaya çalışmak demek
• gece uyurken acaba şu an hangi hayvan aç,hangisi tutsak,hangisinin derisi yüzülüyor,işkence yapılıyor diye düşünüp yüreğinin sıkışması ve tekrar uyuyumamak demek ...
• doğa üstü güçlere sahip olmayı hayvanlar için hep umutsuzca hayal etmek demek ...
• bir kaşık suda boğacağın insanlara hayvanların hatırına katlanmak demek ...
• sokakta yemek verirken en iyi ihtimalle yanına birinin yaklaşıp ay çok sevaba giriyorsun deyip ama bir türlü kendisinin sevaba girdiğini görememek demek ...
• kuaföre saç bile kestirmeyip bununla 2 kilo mama alırım diyerek ufak hesaplarla yaşamak demek ...
• umutsuzluğu ve umudu hep bir arada yaşamak demek ... • mahallede,iş yerinde mimlenmek demek ...
• kendinin bile yanması pahasına inşallah cehennem vardır demek ...
• bir hayvansever görünce 1960 larda almanyada hemşerini görmüş gibi sevinmek demek ...
• kendin için hiç birşey istemeyip , hep onları düşünmek , loto hayalleri kurmak demek ...
• kısaca türkiye'de hayvansever olmak , ip üzerinde yürümektir ...!
büyük harf belki işe yarar da , tüm grup arkadaşlarım okur umarım ...
ve rica ediyorum , lütfen bir dilim ekmeğinizi , bir kap suyunuzu esirgemeyiniz ...!
bir deneyin ...! çok huzur verici ...
doğanın döngüsünde , hepimiz birbirimize muhtacız ... dilsiz ve muhtaçlara elinizi uzatın lütfen ...!
kaynağını bulamadık - alıntıdır.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
''Hayvana vereceğine insana versene kardeşim, o kadar aç adam var'' klişesini ezberledim artık...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün kız arkadaşım yolda kanlar içinde bir köpek görmÜş,araç çarpmış ve ölmüş,üzerinden sürekli araçlar geçtiği için yetkili birimleri aradığında ise tokat gibi bir cevap almış ; Yapacağımız bir şey yok,araçlar kenara atar temizlik ekipleri leşi gece kaldırır..

Dirisine saygıları yok,ölüsüne nasıl olsun diyeceksiniz ama,bu ülkede insan canına bile kıymet verilmiyor,neleri unuttuk hayvanlar aklımıza bile gelmiyor...

Bende geçen yıllarda araçla bir serçe sürüsüne çarpmıştım,aralarından biri ön camın köşesine çarptı yere düştü,durdum veterinere götürdüm,adam bön bön suratıma bakıyor,bunu niye getirdin uğraşmaya değmez dedi. Biraz sinirlenince mecburen ilgilendi ve o hayvancağız kurtuldu 2 gün içersinde,sonra saldım doğaya...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Türkiye' de hayvansever olmak;
- Cep telefonuyla dedikodu yaparken sol şeridi 45km/s süratle işgal eden şebek sürücülere tahammül edebilmek demektir.
- Yolun tam ortasında yolcu indirip bindiren salyangoz hızıyla yol alan minibüslere tahammül edebilmek demektir.
- Ara sokaktan çıkarken bir sığır edasıyla anayola bodoslama çıkıp sonra yolun ortasında durup öküz gibi ana yoldan gelenlerin yüzüne bakan mandalara tahammül edebilmek demektir.
- Bütün yaz torbaya girmiş gibi tutup da tam okulların açıldığı gün FSM Anadolu-Avrupa kısmında asfaltı kazıyıp çalışma başlatan sığırcık sürüsü kılıklı karayollarına tahammül edebilmek demektir.
- Hastane içinde öküzlemesine kornasına abananlara tahammül edebilmek demektir.
- Park yerlerinde üç araçlık yere ancak bir araç park edip sonra da içleri rahat bir şekilde ortalıkta gezen orangutanlara tahammül edebilmek demektir.
- Kırmızı ışıkta durdu diye öndeki araca söven çakal taksi sürücülerine tahammül edebilmek demektir.
- Gözünün önünde elli bin tane trafik suçu işlenirken sadece seyreden ve üç maymunu oynayan trafik polislerine tahammül edebilmek demektir.

...

...

...

Biz aslında hayvansever milletizdir.:wnk: