škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 2001 Lpg uyumluluğu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı altan133

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar fabia 2001 1.4 100hp araç alma arifesindeyim yalnız aklıma takılan bikaç şey var bunlar aracın motorunun lpg uyumluluğu nasıl malum benzinli binemiycem için aldıktan birkaç ay sonra taktırmam gerekecek, birde bu 68hp almak istemiyor olsamda merak ediyorum lpg takıp kullanan varmı tecrübeden çok kullanan araç sahiplerinin tavsiyelerini ve yorumlarını rica ediyorum çevremdeki birçok insan beni skoda almaktan uzak tutuyor daha çok renault veya fiat araçlara yönlendiriyorlar yada dizel araç almam gerektiği konusunda uyarıyorlar kafam karıştı. şimdiden çok teşekkür ederim...
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2013, 13:37:19 Gönderen: altan133 »

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir 2004 101 hp choice sahibi olarak lpg de Allah a şükür bu güne kadar en ufak bi sıkıntı yaşamadım ama bunda paraya kıyıp en iyisinden BRC taktırmamın etkisi büyük. performans olarak büyük bi eksiklik olmaz ama benzin kadar performans bekleme, tabi 101 hp alırsan. 68 hp olanlara lpg taktırırsan vay haline, rampada falan seni üzer (deneyen biri olarak söylüyorum, çünkü iş arkadaşımda 68 bende 101 hp olanı var ikisinide denedim)

Çevrimdışı altan133

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevap için teşekkür ederim bende aynı şeyleri okudum en mantıklısı 100hp almak lpg olarakta dediğiniz doğru en kalitesini taktırıp rahat etmek, peki bu lpg sisteminin sorunları ile ilgili firma garanti vb hizmet veriyormu

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: altan133;445448
Cevap için teşekkür ederim bende aynı şeyleri okudum en mantıklısı 100hp almak lpg olarakta dediğiniz doğru en kalitesini taktırıp rahat etmek, peki bu lpg sisteminin sorunları ile ilgili firma garanti vb hizmet veriyormu

Reklam olmasın ama ben ankara da "Mocan otogaz" a monte ettirdim (taktırmadan önce bayağı bi araştırma yapmıştım ve hakkında hiç şikayet okumadım) 2 yıl garantisi var, ben şimdiye kadar sadece lpg filtresini değiştirmek için gittim. bence olayın kökten çözümü çok iyi bir montaj yaptırmak bunun için de biraz araştırma yaparsınız doğru usta ve markayı bulursunuz...

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mimgas lpg var sağolsun ömrümden bezdirdi. bir kere bile hatasız çalıştığını görmedim kendisinin. en son baktıım olacak gibi değil kapattım düğmeyi sorunsuz benzinle biniyorum.

Çevrimdışı altan133

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu skodanın pazarı neden bu kadar zayıf kimse tavsiye etmiyor anlamadım gitti, yavaş yavaş 2001 poloya yöneldim, fakat aklım hem fabia da

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: altan133;445717
Arkadaşlar bu skodanın pazarı neden bu kadar zayıf kimse tavsiye etmiyor...
O tavsiye etmeyenlere gidip sorsak son bindiği veya kullandığı Skoda 1201 Pick-up modelidir de ondan öyle diyorlar.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiye'de kısmet işi bu işler. Milletimizin gözünden düştümü bir marka sonrasında ne yapsanız nafile...

Neden düşmüş derseniz , onuda bilmiyorum... :)

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: altan133;445717
Arkadaşlar bu skodanın pazarı neden bu kadar zayıf kimse tavsiye etmiyor anlamadım gitti, yavaş yavaş 2001 poloya yöneldim, fakat aklım hem fabia da
@altan133,
Aslında bu bizim milletin marka takıntısı, keşke nedeni Skoda' nın iyi yada kötülüğü olsa ki, değil. Elbette bir VW-Audi ile aralarında iç kozmetik açısından farlılıklar var, yok değil, ancak yürüyen aksam motor gibi açılardan örneğin Polo ~= Fabia özellikle son 8-10 yıldır. Aynı rafı kullanıyorlar. Eğer Fabia'da kronik bir sorun varsa bilin ki diğer 3 markanın benzer kasalarında da aynı sorunlar VW' de, Audi-Seat de de var. Birde kullananın titizliği ve kullanım tarzı, bu araçlar unutmamak lazım, asfalt arabaları Gövde yere çok yakın, suspansiyon sitemide, ses izalasyonuda ona göre, hatta parça birleştirmelerde titreşimsiz yol şartlarına göre yapılmış, başlarda civata somun kullanılan bazı birleştirmelerde alm. perçin kullanılıyor ki bu da TR şartlarında bir süre sonra kapı içinden oradan buradan gıcırtılar başlıyor. Merak etmeyin 2008 Polo' da aynı.  Son 3.5 aydır Ankara dışındaydım, 3800 km yol yaptım, asfalt dedikleri zift-mıcır karşımı yolda kafam şişti, o güzelim konfor yok oldu. istersen adedi 1000 TL' lik lastik kullan. !
Ha !, bir de şunu unutmayalım, artık kötü araç yok, parasına göre araç var.:)
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2013, 12:20:32 Gönderen: Picasso »