škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bakım Sonrası Düşen Performans !!!

dynia · 22 · 5834

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar benim fabiş 17000 i devirdi :D Yalnız şöyle bir sorunum var
İlk aldgımda devir saati 7000 i gördüğünde kesiciye giren araç şuanda 6000 e kıtlenıyo. Bakımı 14500 de yapıldı. Ama bkımdan once sankı cekısı daha ıyıydı. Bakımdan sonra dustu gibime geliyor benım. Ayrıca bakım ve km ye ragmen yakıtta da aman aman bı dusu soz konusu olmadı :( Acaba kullandıkları motor yandan mı dıye dusnuylorum. Siz değerli üstadların bılgısıne basvurma gereklılıgı hıssettım ona gore servıse cıkısıcam . Bu arada Bakımı Kayadibinde yapıldı.:sopa::sopa::sopa:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dynia;445378
...kullandıkları motor yandan mı dıye dusnuylorum...
Bu ne demek?

Bir de yazılım falan güncellenmiş olabilir mi ki?:hmm::blm:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen irfan hocamin dedigi gibi yagindan mi acaba ?. Ama performans zaten minimumlarda idi iyice dustu :(

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6000 devirde kesiciye mi giriyor,  6000 deviri geçmiyor mu?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6000-7000 devir mi?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakit dusmedi 6000 i gecmiyor. 7000 di onceden... yakit ddevamli bakkalkoy shell den 95 oktan.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;445408
yakit ddevamli bakkalkoy shell den 95 oktan.

O zaman yakıt aldığın yeri değiştir bir de...

Standart filtreler ve yağ değişimi bakımında performans düşecek bir etki asla olmaz, başka bir derdi vardır, iyi bir ustaya incelet, test sürüşü yaptır, arıza kaydı tarat

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam bende shell den aliyordum benzini gecen hafta aldim performasnta bi dusukluk bi titreme oldu bugun totalden aldim araba sanki daha rahatladi bi markayi degistirin isterseniz

Çevrimdışı Alpbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende totalden dizei aldım. Araba bir kere geç  çalışmadı ve giderken stop etti. Pislik mi vardı su mu vardı neydii anlamadıö

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servisi aradım sorunu bıldırdım hala donus yapan yok !!! Yakıttada opet e geçmeyi düşünüyorum ama bilemedim .

Çevrimdışı aybar58

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben arabamı aldım alalı yaklaşık dört sene oldu opet kullanıyorum bir sorun yok gibi gözüküyor

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ahmet senin yanlışın var kardeşim  1,2 HTP 3 silindir  70 hp motorların hiç biri  7000 devir yapmıyo  6000 de direk kesiyo  kestikten sonra yığılır senin yanlışın var 7000 devir  bizim motorların tarihinde yok  

6000 devire kadar gider 6000 den sonra 1 km fazla hızlanmaz boşa düşer sesi keser devir gitsede ses azalır  hız sabitlenir ilerlemez  

Koyulan yağ  mobil 1 esp olması lazım araca  yetkili serviste  senin en yakın zamanda performans ına  bakayım ben nasıl bir düşüş var  merak ettim

dün gece  avrupa yakasına geçerken   fluence ile yürüdüm  lpg de  185 in altına düşmedim  motora verdiğim lpg yakıtı ile  2 zamanlı motor yağı sonuna kadar yağı açtım  hem lpg hem yağ  yakarak 185 in altına düşmedim   bende bile performans düşüklüğü yok

Yan yana gelip aracların performans larını en yakın zamanda kıyaslayalım  başka bir mekanik sıkıntın olabilir