škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Shell V Power Nitro

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah Ozan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benzinin yanmasi daha hizli olursa bu daha iyi bir performan vermez mi yani? Mesela mazot ile benzin gibi... birisi hizli yaniyor birisi ise patliyor ama performans farkli... en basit boyle anlatip sordum? :)))

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nitro bana pek iyi gelmedi, kalkışlarda iyi oluyor ama atak yapacam diye fazla tükettim.daha önce 100 tl ile aşağı yukarı 400 km kadar gidiyordum, nitro ile 370 gibi oldu.Fazla gaza gelmemek lazım :)

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben nitro power ı kullanmadım ama kullanan arkadaşlar bana kızmasın ama kullanan arkadaşların  sonuçları bana piskolojik gibi geliyor. Çünkü yıllar önce okuduğum yazıda 97 oktan benzinden elde edeceğiniz performans kendini 2500 ve üstü motorlarda gösterir diyordu.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sabah benzinciyle konuştum ürünün daha yeni çıktığını ve alanların memnun kaldığını söyledi. 4.48 nitro dizel ,4.39 normal dizel, tam hesaplayamadım ama aradaki farkı kurtarıyor bence

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk depomun sonunda Fuelsave 95 kadar menzil konusunda iyi olmadığı kesin. Ancak performans konusunda psikolojik sınırın ötesinde bir farklılık yarattığını düşünüyorum 1.4 TSI'de. Kesinlikle motor daha sarsıntısız ve tork bandı düşük devirlerde daha canlı. 3.000 ve üzeri devirlere de değerler yansıyor.

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında shell' in tüm yakıtları enjeksiyon pompalarının temizliğine dayanan formüllere sahip .
hem v-power hem de v-power nitroda yakıt enjeksiyon pompalarında tortu bırakmıyor. Ayrıca fuel save ' de aynı işe yarıyor. Ben dizel v-power nitro ile fuel save arasında bir fark göremedim. Fakat 95 ile 97 oktan arasında karbon sayısından dolayı yakıt tabi ki biraz farkettirir. bu zaten hep böyle. yeni bir satış stratejisi ve biraz geliştirme o kadar.

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar benim aracım fabia 2011

Bende aracımı 0 km aldığımdan bu yana 13.200km geçtim herzamanda shell kullanırım ve hep 95 oktan alırım sadece 1-2 kez depoyu 97 oktan yakıt aldım daha sonra amcam da eski skodacı olduğundan uyardı.
 senin aracın 95 oktana göre uyarlı 97 zararlı olabilir demişti inanmamıştım. Kullanma klavuzuna baktım ve amcamın doğru söylediğine kanaat getirdim.

arkadaşlar depo kapağında 95 yazıyosa 95  eğer 97 yazıyorsa 97 oktan kullanın
kullanma klavuzundaki bilgilere bakmanızı tavsiye ederim.