škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağ sıcaklığı Bilgisi Hk.

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aranel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar kullanma klavuzunda şöyle bir ifade var

Yağ sıcaklığı;
Yağ sıcaklığı 50 °C'den düşük olduğunda veya yağ sıcaklığı kontrol sisteminde bir arıza olduğunda, yağ sıcaklığı yerine sadece - -.- gösterilir.

2,500 km yaptım bunun 2,000 km'si uzun yol, benim araçta çoklu gösterge tarafında(ortalama hız, vs olduğu yer) yağ sıcaklığı göstergesi sürekli --.- olarak gösteriyor sizde de böyle mi yoksa bu biraz arıza belirtisi mi?

Yani aracın yağ sıcaklığ hep 50 derecenin altında mı kalmış yoksa çalışmıyormu karar veremedim :)
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2013, 09:16:57 Gönderen: aranel »

Çevrimdışı mathiac

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aranel;445825
Merhaba Arkadaşlar kullanma klavuzunda şöyle bir ifade var

Yağ sıcaklığı;
Yağ sıcaklığı 50 °C'den düşük olduğunda veya yağ sıcaklığı kontrol sisteminde bir arıza olduğunda, yağ sıcaklığı yerine sadece - -.- gösterilir.

2,500 km yaptım bunun 2,000 km'si uzun yol, benim araçta çoklu gösterge tarafında(ortalama hız, vs olduğu yer) yağ sıcaklığı göstergesi sürekli --.- olarak gösteriyor sizde de böyle mi yoksa bu biraz arıza belirtisi mi?

Yani aracın yağ sıcaklığ hep 50 derecenin altında mı kalmış yoksa çalışmıyormu karar veremedim :)

Aracı ilk çalıştırdığınızda bakıyorsanız --,- şeklinde görmeniz normal, ama belli bir yol katedip bakıyorsanız artmış olması lazım, dijital kısım değilde diğer göstergeden de kontrol edebilirsiniz.

Ben baktığımda genelde 90 derecede filan oluyor uzun yolda.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ki genelde 50 derecenin üzerinde olması gerekir. Eğer yoksa motor yağı yeteri derecede ısıtmıyor, yağ tam kullanılmıyor anlamında gelir. Belki sıcaklık sensöründe bir problem vardır. Bizim takada böyle bişi yok maalesef :( Ama güzel bir özellik ;) Aracı vag-coma bağlatın. Hata kodu fln bişey verir belki. Servislerin pekçoğu arabayı bilmiyorlar daha. Wv, seat, audi veya skoda özel servisleri yaparlar bu işi

Ugur A.

• Ziyaretçi
1.4TSI Jetta' da motor su harareti 90°C' ye ulaştığında, yağ harareti 70°C civarında oluyor.

Çevrimdışı aranel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gösterge motor sıcaklığını 90 da tutuyor ancak ben ne uzun yolda ne şehir içinde yağ ısısının --- dan başka bir değer gösterdiğini görmedim. Bana göre ya çalışmıyor bu özellik yada motor yağı 50 derecenin üzerine çıkmıyor...

Şimdi servise gidip sorsam eminim 50 C üstüne çıkmadığından öyledir diyip geçiştirirler :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yag sicakligi normalde 90 ın üstünde olur, arabayi sikistirinca 100 u gecer.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Çalışan, sıcak bir motorda yağ sıcaklığının 50°C'de kalması imkansız  ;)

Gösterge, müşir sorunu vardır...

Çevrimdışı aranel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapid kullanıcısı arkadaşlar bi bakabilir mi bir müddet sonra yol bilgisayarındaki Yağ Sıcaklığı alanında bi rakam çıkıyor mu? Bende hiç çıkmıyor :) (Gösterge deki motor sıcaklığında bi problem yok o çalışıyor)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;445867
Çalışan, sıcak bir motorda yağ sıcaklığının 50°C'de kalması imkansız  ;)

Gösterge, müşir sorunu vardır...
Kesinlikle.

Çevrimdışı kagan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
50 altinda kalma ihtimali yok.
Arabayi calistirip bosa alip yokus inseniz bile 1-2 dk da 60-70 olacaktir, ya aracinizin donaniminda yok , yada bozuk;) garantisi devam ediyorsa servise gidin , 50 altinda falan derlerse aldirmayin sikayetinizi yazili yapin;)

Çevrimdışı aranel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Haftasonu Yükselen Skoda'ya gidip durumu anlatdım aldığım cevap;

"Aracın MFD ekranında Yağ Sıcaklığı var ancak araçta yağ sıcaklık sensörü yok" :) Eminmisiniz dediğimde sıfır araca da baktık oda aynı(Benim araç 2. el oldu 2 haftalık ya :) )

Konuyu yinede araştıracaklarını ve döneceklerini belirttiler...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim klasik göstergem var, maxidot (MFD) değil, ama ODBII portundan ELM327 aygıtımla yağ sıcaklığı görebiliyorum. Araç yağ sıcaklığını mutlaka ölçüyor ve görüyordu, sanırım MFD ekran bağlantısı yok sende

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;446113
Benim klasik göstergem var, maxidot (MFD) değil, ama ODBII portundan ELM327 aygıtımla yağ sıcaklığı görebiliyorum. Araç yağ sıcaklığını mutlaka ölçüyor ve görüyordu, sanırım MFD ekran bağlantısı yok sende

Hocam elm327 ile ben göremiyorum.  Neden kaynaklanıyordur?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;446121
Hocam elm327 ile ben göremiyorum. Neden kaynaklanıyordur?

VCDS karıştırdım, elimde o da var, ikisini de hep kurcalıyorum, aklımda yanlış kalmış

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle