škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motor İç Temizleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arabama konulan yanlış yağı bayram öncesi değiştireceğim, yağı değiştirmeden önce linkteki ürünü kullanmanın motora bir zararı olurmu?

http://www.autonshop.com/1019-Motor-Ici-Temizleyici,PR-38.html

fabialife

• Ziyaretçi
bu ürün kaliteli bir üründür, aynı  zaman da bundan biraz daha ucuz olan würth'ün ürününü de kullanabilirsiniz.
ancak niye bu tür bir ürün kullanma gereği duydunuz. aracınızın km.si yüksekse olabilir. motor baştan sona temizlensin sonra yeni yağı koyayım diyebilirsiniz.
sebep sadece viskozite değeri farklı bir yağ koymaksa bu kadar para vermeye bence gerek yok.
motor sıcakken filtre sökülüp yağ boşaldıktan sonra 10 dk. kadar yağın tamamen akmasını bekleyip sonra yeni yağı koymanız yeterli olur bence.

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Konulan yağ castrol magnetich, internette bu yağın arabama (A5 FSI)uygun olmadığını ve motorun içinde çamur gibi katman yaptığını okudum. Motor iç temizleyici kullanırsam motor içinde çamur gibi katman yapmışsa temizler diye düşündüm.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: smyomekatronik;446296
Konulan yağ castrol magnetich, internette bu yağın arabama (A5 FSI)uygun olmadığını ve motorun içinde çamur gibi katman yaptığını okudum. Motor iç temizleyici kullanırsam motor içinde çamur gibi katman yapmışsa temizler diye düşündüm.
Engine Restorer' In da bu tarz bir ürünü vardı ancak nereden bulunur bilemem. Bir de faydalı kurumları da temizleyip başka başka sıkıntılar çıkmasın bu sefer de.:hmm::blm:

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: smyomekatronik;446296

her okuduğuna, her duyduğuna inanma.
magnetec piyasadaki en iyi yağlardan birisi, o öyle sonuçlar veriyorsa daha düşük kaliteler neler veriyor kimbilir.
bir şeyi çok inceleyip üstüne gitmemek, bir sıkıntı yoksa çok da fazla kurcalamamak lazım.
kullanacağın kimyasalın, contalara veya motordaki herhangi bir yere zarar vermiyeceğinin garantisi var mı?
zaruri olmadıkça bu tür katkıları kullanma derim ben naçizane.

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Söyledikleriniz doğru, benim sıkıntım dürüst bir esnaf bulamadım. Arabanın yağ değişimi geldiği için internette araştırma yaptım, yağı serviste değilde motor yağı bayilerinin birinde değiştirmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı hakangemini

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Motora 10 no yağ doldurtun, motoru rölantide birkaç dakika çalıştırın. Sonra boşaltın. Bu işi mazot ile yaptıranları da duymuştum. Ben eski aracım Lada Samara'da bu işi 2 kez yaptırmıştım (10 no yağ ile). Yalnız motorda öyle çamur gibi katman yoktu bende.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakangemini;446656
Motora 10 no yağ doldurtun, motoru rölantide birkaç dakika çalıştırın. Sonra boşaltın. Bu işi mazot ile yaptıranları da duymuştum. Ben eski aracım Lada Samara'da bu işi 2 kez yaptırmıştım (10 no yağ ile). Yalnız motorda öyle çamur gibi katman yoktu bende.

bu fikrin uygulanabilir hiç bir yanı yok. senin o işi yapan ustan hakikaten çok akıllıymış. lada samara her ne kadar eski nesil motor olsa da böyle bir şey yine yapılmaz.
10 numara yağ da dahil hiç bir yağın motordaki sakızlaşmış artıkları sökme özelliği yoktur.
ayrıca 10 numara yağ mazota yakın, yanma özelliği olan mazot pahalı diye bazı kamyon ve otobüslerin mazot niyetine yakıt olarak kullandığı yağdır.
yeni nesil arabalar üstten çift ekzantrikli, silindir başına 4 supaplı ve kaliteli yağlamaya ihtiyaç duyan motorlar.
10 numara yağ motorda yağlama ve koruma görevi görmez ciddi zarar verir..
motora yağ yerine mazot koyup çalıştırırsan direk motoru kucağına alırsın.