škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

dsg kavrama problemi...

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evt arkadaşalr DSG ile ilgili son durum güncelleyeyim, aracımı izmir Alsancak VOSMER servise götürdüm tabii gitmeden önce yurtdışı yazışma süreci yaşandı çünkü aracım son dönemde 3 aydır at arabasını andıran şıngırtı ve vuruntular ile gidiyordu yüce oto ve egerenk oto beni hep dsg ye yönlendirdi ve masrafların çok olduğunu ama zararsız böyle binine bağladılar ama ben eve işten dönerken ki evim, manisanın müstesna bir semtinde yollar hep kilit parke taşı döşeli eve dönmeye utanır oldum zira millet dönüp sese bakıyordu oğlum da tam umreye gideceği günün gecesinde almanya ve çek lere mail attı ve o umrede iken bağlantı kurmuşlar ilgileneceğiz demişler sonra şu meşhur müstesnaaaaa YÜCE OTO hazretleri aramış ve izmir vosmerde bir isim vermiş oraya gidebilirmisiniz demişler tmm dedik oğlum da umreden döndü ve ismi verilen zat ile görüşmüş kendisini YÜCE OTO denen cüce oto aramamış bile ancak vosmer den osman bey ısrarla biz ilgileniriz deyip davet etmş hatta, beyefendi bizim vazifemiz bu demiş
herneyse randevu verdiler ve aracı götürdüm. gezdik usta ile hakkaten sesi çok buldu aşırı gürültü var dendi aracı bıraktık testlere tabii tutmak istiyorlardı bu arada aracım 57 bin km oldu ama 60 bin bakımı da istedim.
yalnız aracdan usta ile indiğimizde balata değişimi yaptınızmı dedi evt dedim. ancak yüce de beni kızdırdıkları için dışarıda yaptırdım dedim hocam balatalardan da olabilir bu ses dendi neyse bıraktım gittim ertesi gün davet ettiler iş bitti dediler.
sebeb balatalar mış bu arada dsg de ses zaten az da olsa ses vardır dendi fakat ekimde 2. yazılım yüklenmişti bugün de 3. yeni yazılım güncellenmesi yapıldı dendi otomatik yagı değişimi güncellenmesi vs bedelsiz garanti den yapıldı dediler yani artık o garanti dsg soru nu oluyor aslında, bunun dışında ancak üstü osman bey bir şey sordu çok enteresan bir şey,
hocam yücede ve diğer servisde aracınızı test sürüşü yapmışlarmıydı dedi bende hayır sadece benim söylemem le teşhis koyup hemen 4,5 milyalrlık masrafı anlattılar dedim güldü bakın şimdi bunu yapan CÜCE OTO varmı böyle bir şey ki o yüce oto bana tel ile sordugumda aracınızın hiçbir bakımı servis de yapılmamış dedi onun için iyi niyet garantisi olmaz dedi. kayıtları yok dedi, bunu anlattım osman bey sistem değiştiği için aradı tarafı buldu kayıtlarımı ve tüm bakımların servisde yapıldığını gösterdi kayıtlardan sonra eski sistemdeki kayıtları yeni sistem turkuaz proğramına bağladı.
sonuç olarak hocam aracı teslim edeceğiz test etmek istermisiniz dedi evet dedim bi,ndik ne ses ne şıngırtı hiç bişey kalmamış yani yazılımın etkisi farkedilmiş durumda. bu arada tabii kendilerine sorularım olduğunu söyledim benim için dsg kullanım önemli diye sordum kısa süreli duruşlarda vites D olacak frene kuvvetlice basacaksınız dedi peki N de olursa dedim, hocam D olunca araç yakıtı keser ihtiyaç olunca alır dedi N ise rölanti konumu olduğu için sürekli yakıt çeker dedi tek fark budur dedi önerimiz D ve kuvvetli fren baskısı dedi. şimdi osman beye burada çok teşekkür ediyorum arkadaşlar işini bukadar ciddiyet ve sevgi ile yapan insan olduğu için, yüce ye her gittiğimde sadece boş boş dolaşmıştım içeride ilgi sıfır idi sadece yedek parçadaki arkadaş düzgündü. İzmir den Manisa'ya döndüm ve muhitimdeki tüm sokakları gezdim hiç ses yok evvelce ses çıkmasın diye 20*30 la gibi gidiyordum inanın.
 moralim yerine geldi
 bu arada 60 bin bakımda otomatik vites sistem komple kontrolden geçti yag ilavesi 2 lt dendi yakıt filtresi hava filtresi, karbon polen filtresi
 ve tsi motor a özel olduğu için fiatı yüksek olan 135 tl bujiler değişti ha birde şu var araç yıkanmış paklanmış tüm plastik aksam koruyucu sürülmüş lastikler parlatılmış bir şekilde teslim edildi.
 ellerine sağlık olsun artık DSG em le mutluyum.
 bu arada şunu da söyleemeden geçemeyeceğim Alsancak vosmer de seat skoda voswogen ve en önemlisi Porsche servisliği var ve porş un olması müthiş bir etki herkez çok ilgili ve düzgünler.
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2014, 23:01:37 Gönderen: muallim45 »
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam sizin adınıza çook sevindim, güzel günlerde binin.
Her bindiğinizde DSG nin keyfini çıkarın.
Şu an vites değiştirirken kol sallamaktan bitmiş haldeyim,
yoksa sizin kadar ben de yazardım:D

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay gönderme ve iyi niyet ikisi bi arada
 saolun akif bey teşekkür ederim.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;470356
Vay gönderme ve iyi niyet ikisi bi arada
 saolun akif bey teşekkür ederim.

Hocam mecburen DSG sonrası manuele geçtim:(
Nasıl anlatsam, anlayamazsınız?
Umarım aynı durumu kimse yaşamaz.
Çok zor ço0k..:uuu:

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu varmıydı sizin burda akif bey hatırlamıyorum da ondan sordum
Sıkıntimı yaratmış dı
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anladıgım kadarı ile servis belasısı jastalıgına maruz kalmışsınız
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Soner_sezgin61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşlar bende sizler gibi buralarda okuduklarımdan yararlanarak aracımı test ediyorum. Ancak deneyimlerimi paylaşayım . Aracımda 1 den 2 ye geçerken hafif titreme oluyordu . Bu arada aracım 80 000 de. 40 000 km ye kadar ankara trafiğinde geri kalanı ankarayı aratmicak amasya trafiğinde kullanıldı. Asal otomotiv samsuna gittim defalarca bakım için bu titremeyi sorun olarak görmediklerini aracta herhangi bir hata olmadığını bana sölediler. Ancak memleketim trb ye gittiğimde bakımlarının birini oraya denk getireyim dediğimde çkr skoda ve ekibi aracımda kavrama değişiminin gerekli olduğunu söylediler. Bende fiyatını sordum 2 küsür dediler iyiniyet kapsamında değiştiler parça ve iişiğin %70 i firma tarsfından karşılandı. Tedirgindim çnkü çok şeyler okudum. Ancak korkulacak bişe yok gönül rahatlığıyla sürün titremede ortadan kalktı aracımın rahatladığını hissettim. 380 tl tuttu.  Kavrama zaten debriyaj gibi biley . Baskı balata . Bitmesi çok normal. Bu yazılarıds normalde girip yazmam ortada çok fazla bilgi kirliliği var die yazıom . Bu arada aracım skoda octavıa 2012 dsg 7 ileri

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
çok uygun fiyata yapmışlar 380 tl olarak banada %70 indirim dediler ama 1000 tl civarına mal olmuştu ve şuanda tekrardan titreme problemim başladı...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Duyduğum kadarıyla, distribütör harici DSG kavramalarını ithal edenler de var artık. Sadece kavrama değişimi ise sıkıntı artık eskisine göre daha makûl fiyatlara halledilebiliyor. Siz tamamını ödemiş olsaydınız işlemin 2500TL kadar ödeyecektiniz. Önceden bu işlem için 5000-6000TL civarlarında talep ediliyordu.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı drduma

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
850 liraya 2 yıl önce iyi niyetten değişmişti şimdi sizin ki gibi yeniden başladı.servise götürdüm sorun yok diyorlar ama bence var.siz servisle görüştünüz mü?

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
9 mayıs tarihinde 105 bin km bakımını yaptırırken gene kavramada sorun var dendi :)
ama değişti diyince servis şefi o zaman söküp pullama vb. yapmamız gerek 1 gün araç kalmalı dedi bende teşekkür ettim gerek yok böyle kullanacağım dedim ayrıldım :)
yaptırsak da sorun çözülmeyecek boşa kafayı takmamak gerek bence.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim yaklaşık bir yıl oldu hiç sıkıntım yok hamdolsun izmir alsancak Vosmere güvenim tam artık dsg diye bir sıkıntı yok evelce yazmıştım ist yüce merkez servis bile beni mutlu edememişti aracı test sürüşü yapmafa dsg demişlerdi şimdi bende onlara soriyrum noldiii ??? Yüzünüzmü morardiii...
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;513949
Benim yaklaşık bir yıl oldu hiç sıkıntım yok hamdolsun izmir alsancak Vosmere güvenim tam artık dsg diye bir sıkıntı yok evelce yazmıştım ist yüce merkez servis bile beni mutlu edememişti aracı test sürüşü yapmafa dsg demişlerdi şimdi bende onlara soriyrum noldiii ??? Yüzünüzmü morardiii...
Araç kaç kilometre oldu?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
68 bin civarında  yakın zamanda 70 bin bakıma gidecegim.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı drduma

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drscapula;513077
9 mayıs tarihinde 105 bin km bakımını yaptırırken gene kavramada sorun var dendi :)
ama değişti diyince servis şefi o zaman söküp pullama vb. yapmamız gerek 1 gün araç kalmalı dedi bende teşekkür ettim gerek yok böyle kullanacağım dedim ayrıldım :)
yaptırsak da sorun çözülmeyecek boşa kafayı takmamak gerek bence.

Test sürüşüne çıktık iki kez şehirlerarası yolda.Dur kalk yapıyoruz sıkıntı yok.Ustaya diyorum ki şehir trafiğinde yapıyor cevabı  şehire gelemem oluyor sıkıntı olmadığı için işlemde yapamam diyor.
          Dediğiniz gibi en iyisi kafaya takmamak..