škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti mi ? Linea mı ?

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
301lerin donanımlıları fena değil gibi görünüş olarak ama yol tutuşu ve genişlik olarak linea daha iyi sanırım . 2nci el accent blue buldum 1-2 tane 128 ps araba ful dolu olmasa bile gidişiyle memnun edicektir diye düşünüyorum ama yakıt konusunda nasıldır bilmiyorum çok kararsız kalıyorum :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SuperBahadır;446784
301lerin donanımlıları fena değil gibi görünüş olarak ama yol tutuşu ve genişlik olarak linea daha iyi sanırım . 2nci el accent blue buldum 1-2 tane 128 ps araba ful dolu olmasa bile gidişiyle memnun edicektir diye düşünüyorum ama yakıt konusunda nasıldır bilmiyorum çok kararsız kalıyorum :)

301 in en full donanımında ESP de var istesende kolay kolay bırakmıyor o konuda için rahat olsun.Benim tek rahatsız olduğum nokta debriyaj kısmıydı.Adamlar o kadar hissiz yapmış ki nerede kavradığını anlamıyorsunuz bir anda kavrıyor bir anda bırakıyor değişik birşeydi yada ben alışık olmadığımdan bana öyle geldi:)

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;446785
301 in en full donanımında ESP de var istesende kolay kolay bırakmıyor o konuda için rahat olsun.Benim tek rahatsız olduğum nokta debriyaj kısmıydı.Adamlar o kadar hissiz yapmış ki nerede kavradığını anlamıyorsunuz bir anda kavrıyor bir anda bırakıyor değişik birşeydi yada ben alışık olmadığımdan bana öyle geldi:)

O zaman bir an önce test sürüşüne gitmeliyim :)

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O segmentteki hiçbir aracı sevmiyorum. Symbol desen Logan çakması, C-elysee,301 sanki plastikmiş gibi arkası, güven vermiyor, Linea konfor sıfır bence. Rapid tip olarak kurtarıyor gibi. Ambition 1.2 75hp 37 küsür. Ama 1.2 olmaz derseniz 1.4ler 45 küsür birşey. Toledo'ya bakın. Rapid ile kasadaş. En baz donanımı 37.000 lira 1.2 TSI 105 hp.

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün Görala gidip 301e baktım en full paketine 43 milyar fiyat verdiler . Arabayla ilgili izlenimime gelicek olursak arabanın içi cam açma butonları dışında beni yeterince tatmin etti .  Dizayn olarak duruş olarak iç tasarım bence gayet güzeldi . Ayrıca içinin ve bagajın genişliğide oldukça iyi . Ön koltuğa oturup kendime göre ayarladım ve geçip arkaya oturdum yine gayet rahattı . Arabada esp ve cruise kontrol sistemi standart buda zaman zaman hızlı kullandığım ve yazın uzun yola gittiğim için benim için önemliydi . Dış görünüş olarak gence hitap edicek bir dizaynı olduğunu düşünüyorum . Bomboş Clasic Linea ya 38 milyar istendiğini gördükten sonra bu araba bana çok cazip geldi açıkcası . C elyyse ye göre daha dolu gibi duruyor . Sizin görüşlerinizle gidip 301e baktım ve yine sizin 301 ile ilgili iyi kötü görüşlerinizi ve varsa alternatif tercihlerinizi öğrenmek isterim :)

Sıfır alcağım için boş almak istemiyorum dolusuda beni aşıyor Toledo'nun teşekkür ederim

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
45 46 gibi bir rakkam linea full alabilirsiniz bence... 301 iyi guzelde perde hava yastiklari yok birde motoru 95 hp..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bu konu içinde bahsi geçen araçardan,
- Rapid tabi ki en kalitelisi, ama fiyat dezavantajı yüzünden toledo tercih ederdim. Toledo TDI (full olmasa da olur bence) alınabilir bi seçenek.
- Linea, eskinin kuş serisi gibi pişir pişir yedirmece geliyor bana. En-boy-yükseklik oranı açısından da sıkıntılı geliyor gözüme. Benim halaoğlu 2011'ine biniyordu, 2012 ramazanda bi virajda gereksiz yere arkası atmış, bariyerlere girmiş 10 küsür bin lira hasar oluşmuştu arabada. Bi de forumundaki kullanıcıları dahil, Linea'nın çok az yakmadığını söylüyorlar.
- Donanım, motorun tatmin edişi (özellikle alt devir canlılığı), düşük yakıt anlamında içlerinde 1.6 hdi'ler ön planda. Cam açma düğmelerinin konumu, çarpışma testi olmaması gibi dezavantajları var ama f/p olarak kesinlikle güzel yerde. 92 hp olduğuna bakmayın 240 Nm tork var, kalkış falan süper.
- 128'lik Blue'nun tüketim değerleri de (hdi kadar olmasa da) iyiymiş. Eski crdi'lerden daha az yakıyor yenileri.

Mesele en az yakanı almaksa 301/Elysee, en kalitelisini almaksa Rapid/Toledo bence.
Yardırmaksa amaç, 1.6 linea ya da Blue tercih edilmeli.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şahsen fransız arabalardan nefret ediyorum. Daha doğrusu ediyordum. Yazın bi arkadaşım c elyyse kiralamış boludan istanbula istanbulda şehir içi trafiği ve ordan ankaraya kadar geldim arabayla. Arabayı gördüğümde ya teneke kiralamış dedim. İçine bindim işte anlatmaya başladı kokluyo araba yok 120 ye limitledim geldim bilmem kaç lt yaktı dedi. Araç boştu ve ne limitlemesi dedim. Bildiğin limitleme varmış araçta cruise de varmış haliyle şok oldum. Daha sonra aç bluetoothu da bi müzik dinleyelim dedi. Pardon ne bluetoothu dedim bluetooth da varmış arabada ikinci şok. Direksiyona geçtim direksiyon yumuşak debriyaj iğrenç alışasıya kadar ayağım koptu. Az bi zorladım araba nerde gaza bassam gitmem demiyo hatta daha da zorladım aha esp lambasıda yanıp sönmeye başladı dedim ki düzgün bi otomatiği olsa bu araba hertürlü alınır. Sonuç olarak 3 kişi boş bagaj 65 liraya ortalamanın üstünde bi sürüşle istanbuldan ankaraya geldim. Tavsiye ederim araba tam öğrenci arabası

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;446961
Şahsen fransız arabalardan nefret ediyorum. Daha doğrusu ediyordum. Yazın bi arkadaşım c elyyse kiralamış boludan istanbula istanbulda şehir içi trafiği ve ordan ankaraya kadar geldim arabayla. Arabayı gördüğümde ya teneke kiralamış dedim. İçine bindim işte anlatmaya başladı kokluyo araba yok 120 ye limitledim geldim bilmem kaç lt yaktı dedi. Araç boştu ve ne limitlemesi dedim. Bildiğin limitleme varmış araçta cruise de varmış haliyle şok oldum. Daha sonra aç bluetoothu da bi müzik dinleyelim dedi. Pardon ne bluetoothu dedim bluetooth da varmış arabada ikinci şok. Direksiyona geçtim direksiyon yumuşak debriyaj iğrenç alışasıya kadar ayağım koptu. Az bi zorladım araba nerde gaza bassam gitmem demiyo hatta daha da zorladım aha esp lambasıda yanıp sönmeye başladı dedim ki düzgün bi otomatiği olsa bu araba hertürlü alınır. Sonuç olarak 3 kişi boş bagaj 65 liraya ortalamanın üstünde bi sürüşle istanbuldan ankaraya geldim. Tavsiye ederim araba tam öğrenci arabası

ESP boşunda mı vardı yoksa full olanı mıydı?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;446962
ESP boşunda mı vardı yoksa full olanı mıydı?

Hocam araç boştu kapı kulpları aynalar falan siyahtı jantlar kapaktı

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;446964
Hocam araç boştu kapı kulpları aynalar falan siyahtı jantlar kapaktı

İyiymiş o zaman gerçekten, boşline arabada esp, hız sabitleyici, blütüt :D

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Esp ve cruise standart 301 ve C elysee de . Babamla da konuştuk 301den vazgeçip Linea'ya döndük tekrar . 301in yedek parçası bakımı hafifliği ve peugeotun  her an arızaya meyilli olmasından dolayı . Linea'nın fullerinden düşünüyoruz , gönül Octavia isterdi ama inşallah ilerde kendim kazanıp alırım ayağımı yerden kessinde şimdilik :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkçası Linea sıkıntı yaşatmaz,mis gibi olur. Fakat arabada tip falan yok bence,genç biri için ne kadar doğru olur bilemiyorum..

301 i kısa süreliğinede olsa Beykozda virajlı yollarda kullanma fırsatım oldu. Normalde asla Fransız önermem ama,arabanın yalıtımı,motorun çekişi,virajlarda salınımı ve ESP nin devreye giriş anı gerçekten çok stabil. Yere tutunduğunu anlıyorsunuz. Donanım olarak gayet dolu bir araç,ayrıca tok..

İlerde ne olur bilemem fakat ben ikisi arasında kalsam 301 derdim.. Debriyaj dışında çok beğendim bende aracı,debriyaj 1 mm lik bir anda kavrıyor ve çok aşağıda,alışmak zaman alsa da alışınca bir sıkıntı kalmayacaktır..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;447000
Açıkçası Linea sıkıntı yaşatmaz,mis gibi olur. Fakat arabada tip falan yok bence,genç biri için ne kadar doğru olur bilemiyorum..

301 i kısa süreliğinede olsa Beykozda virajlı yollarda kullanma fırsatım oldu. Normalde asla Fransız önermem ama,arabanın yalıtımı,motorun çekişi,virajlarda salınımı ve ESP nin devreye giriş anı gerçekten çok stabil. Yere tutunduğunu anlıyorsunuz. Donanım olarak gayet dolu bir araç,ayrıca tok..

İlerde ne olur bilemem fakat ben ikisi arasında kalsam 301 derdim.. Debriyaj dışında çok beğendim bende aracı,debriyaj 1 mm lik bir anda kavrıyor ve çok aşağıda,alışmak zaman alsa da alışınca bir sıkıntı kalmayacaktır..

Aynen katılıyorum hocam

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben c4'te o moturu kullandım, lineanın da 1.3'ünü kullandım. Zevk anlamında ciddi fark var hdi lehine. Arıza anlamında fark olacağını düşünmüyorum ama peder linea dediyse çok da önemli değil dediğin gbi ayağını ikisi de keser yerden, ikisi de dizel...