škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Favorit 135 L 1991 İhtiyaçları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetgs17

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle Kurban Bayramınızı kutluyor merhaba diyorum.

Arefe günü Favorit 135 L 1991 model bir araç aldım.

Açıkçası aracım oldukça yıpranmış ve hırpalanmış , bakımsız kalmış.
Kaporta da yaşına göre gayet iyi ve nerdeyse çürük yok.
Ama iç aksesuar tarzı aksamlar ile motorda ve elektrik aksamında arıza ve eksiklerim var.
Aracı çok iyi olarak nitelendirdiğim bir fiyata (4000) aldım o yüzden o hususları pek kafama takmadım.
Sizce aşağıda yazdığım hususları halledebilirmiyim. Gerek maddi gerekse zaman açısından nasıl olur.

ELEKTRİK;
1-KM saati çalışmıyor
2-Akü bitik gibi duruyor. Üst üste stop edip çalıştırırsam bayılıyor.
3-İç tavan lambası ve kapı açıldığında yanan lambalar yanmıyor.
4-Şöför kapısı elk cam yapmışlar ama hem ses geliyor hemde zorlanıyor
( Aküden de olabilir mi ? )
5-Son elden geçiren saçmalamış. Gösterge ışıkları ve arka lambalar bir anahtardan, farlar ayrı bir anahtardan çalışıyor.
6-Parkların sağları yanmıyor. Ama sinyallerim çalışıyor.
7-Bagaja lamba koymak istiyorum.
8-Farlar sanki hafif dalgalanarak yanıyor. Ama çok hafif. ( Aküden de olabilir mi ? )

KAPORTA-AKSESUAR;
1-Ön göğüs ve torpido hoşuma gitmiyor. Toplamak ve kaplamak gerekli
2-Ön sağ camı da elk yapmak istiyorum.
3-Bagaj üstünde konsol yok. Hazır varmı yoksa yaptırmak mı lazım.Höperlörleri falanda koymak istiyorum.
4-Bagaj kilidi çalışmıyor. İçeriden açıyorum.
5-Kapı iç kaplamaları değiştirmek mümkünmü. Gerek Favorit gerekse özgün birşeyler ile.

YÜRÜYEN AKSAM;
1-El freni sabit kalmıyor. Sabitleyen parça kırılmış. Altına bi parça sıkıştırmak zorunda kalıyorum.(şimdilik)

MOTOR;
1-İlk aldığımda gaz tek ışıktaydı, Depoyu doldurdum bir süre sonra motor öksürmeye başladı. Özellikle sanki düşük devirde yapıyor.

Şu an aklıma gelenler bunlar. Fikirleriniz ve önerileriniz benim için çok değerlidir.
Şimdiden tüm forum ailesine teşekkür ediyor, tekrar Bayramınızı kutluyorum. Saygılarımla...

Çevrimdışı serhatyildirim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar geç kalmadım umarım cevap yazmakta, tüm sorunlarınızı yanıtlayacak deneyimim yok fakat geçen gün km sini 50 tl ye tamir ettirdim mil eğrilmiş içinde,
ayrıca istanbul a yolunuz düşerse topkapı akınal sanayi sitesinde Ufuk usta var uğrayın, kendiside aynı aracı kullanıyor tecrübeli bir usta aynı zamanda, bizim araçlardan her usta anlamıyor bu da bilinen bir gerçek

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: serhatyildirim;450254
...topkapı akınal sanayi sitesinde Ufuk usta...
Aha! Benim ustam.:kiki: Bugün Favorit çalışmadı. Sanırım bir yol servisi verecek bir ara bana da.

Çevrimdışı ahmetgs17

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;450345
Aha! Benim ustam.:kiki: Bugün Favorit çalışmadı. Sanırım bir yol servisi verecek bir ara bana da.

Alıntı yapılan: serhatyildirim;450254
Merhabalar geç kalmadım umarım cevap yazmakta, tüm sorunlarınızı yanıtlayacak deneyimim yok fakat geçen gün km sini 50 tl ye tamir ettirdim mil eğrilmiş içinde,
ayrıca istanbul a yolunuz düşerse topkapı akınal sanayi sitesinde Ufuk usta var uğrayın, kendiside aynı aracı kullanıyor tecrübeli bir usta aynı zamanda, bizim araçlardan her usta anlamıyor bu da bilinen bir gerçek

Çok teşekkür ederim . Bazı sorunlarımı bir şekilde hallettim.
Son birkaç gündür başka bir sorunla müzdaribim;

Merkezi kilitten bir uç çıkmış ama bulamadım. (trucks veya truck) yazılı mavi kablo boşta duruyor. Açma/kapama düğmesine basınca kumandada şık şık ses geliyor ama kumanda etmiyor.

Bu soruya ilaveten birde şu soruyu sormak istiyorum;

Bagaj kilidini merkezi kilide ilave ettirmem için ne yapmalıyım. Bagaj açılıp kapanıyor normal kilidinden ancak kilitleme yapmıyor kilit bozuk sanırım. Açıkçası Çanakkale'de parçacılar ateş pahası. İlk 15 TL ye aldığım bagaj kilidi bozulunca 2. sini alayım dedim ve gittim aldığım yere kalmamış. Başka bir yere yönlendirdi beni. O gittiğim yer ise 15 TL lik kilide 30 TL fiyat çekince kızdım almadım bende.
Bu haliyle merkezi kilitten faydalanarak bir mekanizma yapabilirmiyim.
Misal kilidin önüne selonid tarzı bir pim takarak kilidin hareketini önlemesi gibi.