škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Yeti vs Nissan Qashqai

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Auto Express dergisi Skoda Yeti ile Nissan Qashqai arasında karşılaştırma yapmış. Buradaki linkten bakabilirsiniz.

Karşılaştırma tablosu için tıklayın.

Sonuçta Yeti'nin kabinin daha esnek olması daha düşük satınalma fiyatı ve işletme maliyetleri sayesinde Skoda kazanıyor.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
doğru seçim:).yeti herşeye yeti'yor
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Alıntı yapılan: selchuk;37873
doğru seçim:).yeti herşeye yeti'yor

Olay bu :ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farklı bir yayın kuruluşunun bu testi yapmasını beklerdim.Alman dergileri ve kuruluşları olmayacak..

Tabiki sonuç olarak YETİ, hepsine yeter gücü :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu karşılaşmada  gözüm kapalı Nissan ı alırım   yeti  yi  konsept halinden beri sevmiyordum üreteceğinide  zannetmiyorum ancak yanıldım. Umarım pazar payı  edinir  ancak  tasarımı itibari ile gözüme hoş gelmiyor

Nissan qashqai yi  ciddi ciddi  incelemiş biri olarak  gerçekten  çok işlevsel  çok şeker bir araç olarak  zihnimde yer edindirdim.

bu tarz bir araç düşünenler için tavsiye ederim, ancak  iç mekan kalitesi olarak  yeti  nin daha iyi olacağını düşünüyoum :)

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeti iç mekan ve işlevsellik olarak kaşkayı ezmişmi ne :D:D Puanlamalara bakarsak zaten yeti 25 üzerinden 21, kaşkay ise 17 almış puanlamadada uzak ara önde
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Skoda, muadili olan her binilesi araçta (şimdi Skyline-GTR-SX serileri falan der birileri :)) malzeme kalitesi ve işçilikte hatta komple kalitede, motordada -ki VW zaten- üstündür...    van münit van münit, bu az çok bi realitedir artık, dahada söylemem, bu böyle biline :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaşkay güzel fakat yeti ile karşılaştırılınca Yeti daha alınası ve bir amaca daha uygun bir araç.

Kaşkay'da arazi desen tam arazi tipi bile yok.Asfalt için desen onun içinde yüksek ve tipi şehir aracı tipi yok..

Yeti ise hafif arazi aracı olduğunu belli ediyor.Geniş ve tekerlek arası yüksek çamurluklar.Yüksek yapısı araziye uygunum der gibi.Her ne kadar onun sırf araziye uygunum desede  biz katılmıyoruz tabi :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;37906
Bu karşılaşmada gözüm kapalı Nissan ı alırım yeti yi konsept halinden beri sevmiyordum üreteceğinide zannetmiyorum ancak yanıldım. Umarım pazar payı edinir ancak tasarımı itibari ile gözüme hoş gelmiyor

Nissan qashqai yi ciddi ciddi incelemiş biri olarak gerçekten çok işlevsel çok şeker bir araç olarak zihnimde yer edindirdim.

bu tarz bir araç düşünenler için tavsiye ederim, ancak iç mekan kalitesi olarak yeti nin daha iyi olacağını düşünüyoum :)
skoda seven biri olarak hakikaten benimde içime sinmedi şu Yeti,keşke üretmeselerdi diyorum.Sırf konsept araç çıkarmak için çıkarılmaz ki.skoda'ya bu aracı yakıştıramadım,Reno'ya bahane bulurken korktuğumuz başımıza geldi.sen misin reno ya laf atan alsana YETİ.:hanz:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu araba ismine takılıyorum ben (yeti) sanki 900 kg lık 1 litre motor imajı veriyor:)
hani yeti ne budu ne hesabı :) Skodanın isim seçilmleri güzeldi aslında.Artık bu isimle yetineceğiz.Keşke motor seçeneğinde 1.6 lt  250Nm /1.8 lt 370Nm eklense daha iyi olurdu bence.Sonuçta jip dağda gitmese bile karda,çamurda heeeyyyttt uleeennn diyebilirdi:) Bellimi olur belki tr de ortalığı darma dağın eder.

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;37934
2.0 TDI olanı var, alayına gider :lol:

Eski dizellerden soğuyunca artık motor seçeneklerinde dizele pek önem göstermiyorum.

"Ekonomi ve yüksek torku tercih edenler için 2,0 litrelik üç farklı dizel motor seçeneği mevcut. 110, 140 ve 170 beygir güç üreten bu üç motor, Yeti'ye güçlü bir tork sağlıyor." tork değerlerini bulamadım ama 170 300Nm üretir sanırım.  

2.0 170 lik canavar haaa.Bu kasayı kamyon gibi çeker.:kiki: İlerde bellimi olur upgrading to diesel power.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
140 320 nm verir, 170 350 nm verir, ayrıca 40 yıllık motorlar :D :D TR yollarının belkide en sağlam makinelerinden TDI, nesine soğudunuz anlamadım? FSI olur, 1.4 MPI olur hadi anlarım :lol:

ayrıca geliştirilmiş TDI CR makineleridir bunlar, Common-Rail'e, VGT ye falan geçildi çoktaaan... 1.4 TDI motora VGT koymuşlar :hanz:

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hakancığım aslında dizele soğumam performanstan değil de bi kaç kez akdenizde kalitesiz yakıttan dolayı gelen hadiselerden dolayı.Benin inancım benzin de oktan ve temizlik daha iyi  tutturuluyor mazota göre.Büyük şehirlerde zaten sorun yok.Burda eksozda 1-2 kez su attığını gördüm düşün artık.Yoksa dizelin torkuna hastayım kasaya göre az büyük motor oldumu deli gibi gidiyor.Yükte boyun eğmiyor....