škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.6 TDI Hız kesici

Sinful · 32 · 10480

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octaviaman

• Skystar SSS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 TDİ ın 180 de çakılması ,Bana ilginç geldi.Sağlıklı bir rodaj dönemi geçirdikten sonra,başka bir problem yoksa o süratlerde hala ileri atılma eğiliminde olması gerekir.En azından Octi de öyle:)

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ayne 180-190 çok rahat görüyor sonra hızlanma yavaş oluyor

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla sizi bilemiyorum rodajla veya arabanın motorunun açılmasıyla ilgili olduğu düşünmüyorum. Az çok anlıyoruz arabadan da, elektronik bir şeyin etkisiyle motor devrinin 3500 de kesilmesi ile gaza basıp arabanın "motor açılmaması" nedeni ile gitmemesi arasında farkı hissedebiliyorum. Bence farklı bir muhabbette bakımda çıkacak bakalım görecez neymiş.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Sinful;448554
valla sizi bilemiyorum rodajla veya arabanın motorunun açılmasıyla ilgili olduğu düşünmüyorum. Az çok anlıyoruz arabadan da, elektronik bir şeyin etkisiyle motor devrinin 3500 de kesilmesi ile gaza basıp arabanın "motor açılmaması" nedeni ile gitmemesi arasında farkı hissedebiliyorum. Bence farklı bir muhabbette bakımda çıkacak bakalım görecez neymiş.
1. viteste tam gaz yaptığınızda en son kaç devri görebiliyor peki?

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;448573
1. viteste tam gaz yaptığınızda en son kaç devri görebiliyor peki?

Az sonra deneyeceğim sizi bilgilendiricem :(

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben 5. viteste denemedim fakat 2-3-4 viteslerde denedim 4500 devir rahat görüyorum
daha fazla zorlamıyorum

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;448587
ben 5. viteste denemedim fakat 2-3-4 viteslerde denedim 4500 devir rahat görüyorum
daha fazla zorlamıyorum

o viteslerde bende görüyorum 5. viteste göremiyorum, istersem 1 dakika gaz pedalında ayağımı bekleteyim gene göremiyorum çünkü elektronik bir kesici var limitör gibi bir şey çözemedim, ama ben aracımı 2. el aldım ve 4 ay kapalı garajda hiç çalıştırılmadan beklemiş, zaten 13 binde aldım 13 bin km de motor açılma konusunda pek bir şey yapılmamış. Ben 1 haftadır çevre yolunda okula gidip geliyor yüksek süratla ve şimdiden farklar görmeye başladım önceden çok yığılırdı şimdi biraz daha iyi, gördüğüm farklar piskolojik değil tamamen hissedebiliyorum zamanla galiba rodaj tamamlanacak

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;448613
o viteslerde bende görüyorum 5. viteste göremiyorum, istersem 1 dakika gaz pedalında ayağımı bekleteyim gene göremiyorum çünkü elektronik bir kesici var limitör gibi bir şey çözemedim, ama ben aracımı 2. el aldım ve 4 ay kapalı garajda hiç çalıştırılmadan beklemiş, zaten 13 binde aldım 13 bin km de motor açılma konusunda pek bir şey yapılmamış. Ben 1 haftadır çevre yolunda okula gidip geliyor yüksek süratla ve şimdiden farklar görmeye başladım önceden çok yığılırdı şimdi biraz daha iyi, gördüğüm farklar piskolojik değil tamamen hissedebiliyorum zamanla galiba rodaj tamamlanacak
2-3 bin km yakıta fazla acımadan yüksel devirlerde kullan uzun yolda
yüksek devirde vites aralıklarını zorla açılır fark eder gibi geliyor
ben sıfır aldım rodaj dönemin de kitapçıktaki tavsiyelere aynen uymaya çalıştım
190-200 rahat görüyor fakat şehir dışına pek çıkmadağım için deneme frısatım olmuyor bir sefer Ankarada giderken bastım oda çocuklar yanımdaydı 206 gördüm ayamı çektim gazdan
aracın performansında yakıtta bariz fark ediyor
pekçok yakıt denedim
shellden aldığım zaman araba çok daha atak ve seri oluyor ama buna bağlı
menzil kısalıyor

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;448613

TDI motorlarda limitör var diye biliyorum ben. Yazılımla kaldırıldığını da okumuşluğum var bazı forumlarda.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
motor giderek kendine geliyor.. sürekli aynı çevre yolundan gidip geliyorum ve aynı benziklikten aynı yakıtı alıyorum ve bugün aynı düzlükte bastım gene viteslerin devirni iyi ayarlayarak ve 5. vites 4000 e geldi ibrede 210 gördü hedef 4500 230 =) yaparmı bilmiyorum..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı acarbaran

• amiralgemisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün 150 km lik bir yola gittim otobanda aracım 219 kmh gördü beni dinlersenin yakıtı aldıgınız petrolü degiştirin hocam

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarbaran;448880
Bugün 150 km lik bir yola gittim otobanda aracım 219 kmh gördü beni dinlersenin yakıtı aldıgınız petrolü degiştirin hocam

Aslında dediğiniz doğru fullsave performans içeren bir yakıt değil ondan dolyıda olabilir normal opetten falan alıp bir denemek lazım da ekonomik olmuyor işte

Çevrimdışı zulashi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar araca 220 yaptıracaz diye turboları yıpratmayın, zaten çok göz var bizim arabalarda.http://www.skodaturkey.com/images/icons/icon10.gif

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: zulashi;449039
Arkadaşlar araca 220 yaptıracaz diye turboları yıpratmayın

:ok:     :ok: