škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Banana sileceklerde indirim!!

d0sT · 16 · 5024

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı d0sT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, sonbahar geldi. Silecekleri kontrol ve değiştirme zamanı da geldi. Donanımhaber forumunun, Sıcak Fırsatlar bölümünde, hepsiburada.com sitesinin "Banana Silecekler"de indirim yaptığı ile ilgili konu açılmış. Sizleri de bilgilendirmek istedim. Çifti 9 TL. civarına geliyor(konu ilk açıldığında tanesi 3,5 TL'ydi, sipariş yoğunluğundan 4,5 TL. oldu:)). Kullananlar memnunmuş. Bende silecekleri ölçtüm. Sipariş vereceğim. Ayrıntılı bilgi için;

http://forum.donanimhaber.com/m_34698505/tm.htm
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çin çıktı  mertlik bozuldu yahu :)

bosch tan şaşmayın ama  şimdiye kadar  araçlarımızda  değiştirdiğim silceklerin haddi  hesabı yoktur 10 küsür yılda  ama  bosch  gibi   kaliteli denk gelemedim.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
2009 Şubat Tarihli bir yazım... bana ait.

==========================================================

kesinlikle tavsiye etmiyorum.

araçtan orjinal çıkardığım Bosch demir silecekler elime pek bir ağır geldi bananalardan sonra. bananaları taktım gayet iyi siliyor temizliyordu, çokda hafif motoru hiç zorlamıyor diye seviniyordum. rahat çalışıyordu. ses falan yapma yoktu her şey güzel.

bugün arabada 5 kişiyiz bayada iri tipler sıkış tıkış gidiyoruz, yol tutuş iyi yani sabahda karla karışık iyi bir yağmur var, çevre yolunda düzlükte bi yerde hızlandım 170-180 kadar vardı silecekleri çalıştırdım ve atlayarak siliyordu bir kısmını camın, rüzgarın şiddetini kaldıramadı o hızda.

sonra dedim yav elin almanı bunu boşuna ağır yapmamış, Bosch yani adı var, bide üstüne rüzgarlık takmış, orjinali daha iyi, güvenli.

Çevrimdışı d0sT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;37990
çin çıktı  mertlik bozuldu yahu :)

bosch tan şaşmayın ama  şimdiye kadar  araçlarımızda  değiştirdiğim silceklerin haddi  hesabı yoktur 10 küsür yılda  ama  bosch  gibi   kaliteli denk gelemedim.
Evet Ahmet! Esasında haklısın, kaliteden ödün vermemek gerek. Zaten o forumda birisi yazmış. "Bu silecekleri monte etmeye çalışırken, ön camı kırdım. Bana 550 TL.ye mal oldu." şeklinde.. Birde beni, yoğun fırtınalı bir havada yarı yolda bırakır mı diye düşündürüyor. Monte edilen parçası çok inceymiş, her an kırılabilir yazmışlar. Ancak, insan aradaki fiyat farkını ve memnun kalanların yorumlarını görünce de, hemen alayım diye hevesleniyor.:o
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2007 model aracımda hala orjinal BOSCH marka banana sileceklerimi kullanıyorum.Açıkçası kalite varsa fiyat farkıda oluyor.O yüzden Yine BOSCH almayı düşünüyorum.Arkadaş ucuz marka aldı kendi aracına.Çok geçmeden silmediğinden şikayet ediyordu.Öte yandan şirket aracına (Doblo) aksesuarcılardan banana tip çin malı silecek aldım.En ucuzlarındandı bide :D Şu an 2. kışına girecek hala iyi siliyor.

Sonuç olarak kendi aracıma kafam rahat olur.Kaldıki soğuktan, dondan korunmazsalar  bosch, valeo dahi olsa yakın zaman içinde iyi silmemeye başlayabiliyor.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı d0sT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Anlaşılan, bu kadar tecrübeden sonra almak, hem parayı sokağa atmak, hem de sürüş güvenliğini tehlikeye atmak olacak. 5-10 TL. kâr edeceğiz diye, kendimizin ve sevdiklerimizin hayatını tehlikeye atmaya değmez. Diğer forumdaki olumlu yorumlarla tam da almayı düşünürken, iyi ki, buraya üye olmuşum ve konuyu buraya taşımadan sipariş vermemişim. Cevaplara çok teşekkür ederim. :)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bosch Aero twin arayın  bunların  spoyleri var yüksek hızda  cama bastırıyor  kendini

her türlü bosch olsunda :)

Çevrimdışı d0sT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;38026
Bosch Aero twin arayın  bunların  spoyleri var yüksek hızda  cama bastırıyor  kendini

her türlü bosch olsunda :)
Bana, banana (kafiyeli oldu:)) olması cazip gelmişti. Gösterişli duruyor. Fiyatı da çok cazip olunca alayım dedim. Ancak, sizin yorumlarınız sonucunda düşününce hata yaptığımı anladım. Teşekkür ederim.:ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bosch aerotwin  zaten  banana  diye  isim uydurulan silecek şeklinin ilk kez dünyaya

tanıtan model , gösterişi yerinde  :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam benim arka silecek bozulmuş artık. İnternette satan varmı? Kodu filan nedir biliyormusunuz?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Silecek derken motoru mu bozuldu? Sigortalara bakıldı mı?

Nette satışı zor ama Golf ve Polo'larda da aynı silecek ve motoru var...

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;38265
Silecek derken motoru mu bozuldu? Sigortalara bakıldı mı?

Nette satışı zor ama Golf ve Polo'larda da aynı silecek ve motoru var...

Yok hocam motor değil. Sadece silecek kısmı. Camı iyi silmiyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece cama temas eden lastiği taşıyan süpürgesini alman yeterli o zaman, klipsinden kolayca çıkar (önce sağa doğru çek sonra klipsten kurtar). VW parçacılarına da sor...