škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Rapid 1.6 TDI DSG Yakıt Tüketimi Testi

ZaHiR · 18 · 9212

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
manuel vitesle bende aynı değerleri yakalamıştım da inanmamışlardı :)

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O kadar uzun yola gitmedim ama ben de aşağı yukarı aynı yakıtı gittiğim yollarda tutturuyorum. Arabayı sakin kullanınca oluyor.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı koşullarda TSİ DSG bir araç kullanılsa ortalama 4.5 lt. yakardı.. çok da bir fark yok gibi geldi bana..

Çevrimdışı Emrah Ozan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar son aldigim depo ile 450km yaptim. Yarim depodan az kaldi. Ortalana tuketimde de 11.3 gosteriyor :))))) bu sefer cok mu gaza basmisim ne ? :D ama tsi candir can gardassss....

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;449596
aynı koşullarda TSİ DSG bir araç kullanılsa ortalama 4.5 lt. yakardı.. çok da bir fark yok gibi geldi bana..

1.4 tsi dsg Rapidin sehirlerarası fabrika verisi 5.3 lt/100km, 1.6 tdi dsg Rapidinki 3.9 lt/100km, arada 1.4 litre fark var.
http://www.skoda.com.tr/new/rapidkarsilastir.asp

Arac sıfırken bile degerler boyleyse rodaj ve ilk yag degişiminden sonra mükemmel olur,

Çevrimdışı Boldenon

• Fast & TDI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
manuel tdi ile yol bilgisayarında ort 3.7-3.8 gibi değerlerle gezebiliyorum eğer az yakıcam dersem ve 100 ü geçmezsem. ama genelde yüksek süratlerle (140-160) kullandığım için 5.2 ortalamam var. aldığımdan beri sıfırlamadığım gösterge bu değerde. araç 800 km de ve bunun en az 300 ü dur kalk trafiği.

Çevrimdışı AlperY

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ya bu testte aracın deviri 1000-1500 arası görünüyo hep bi ara otoban kısmında 2000 civarı dizelde bu devir sıkıntı değil mi 3 kuruşluk benzin için motordan olunmasın

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı AlperY

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Maks. tork [Nm / dev/dak]   
mpı 112 / 3,750    
tdı dsg 230 / 1500-2500   
tdı 250 / 1500-2500
sitesinden alıntı motor tipleri ve sırasıyla değerleri ben mi yanlış biliyorum yoksa birileri bardağın dibindeki damlaya mı bakıyor 1500 ü bile tedirgin çevirirken 1000-1500 arası ??? bu arada araba o devirde güçlü tork üretmiyo benimkinde (tdi manuel) gücü anca 1750nin üstünde hissediyom o zaman sırtımı koltuğa yapıştırıyo ama 1000-1500 bayılır

Çevrimdışı emreozukan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
rapidi 170-200 nm gibi değerler zaten ucuruyo o yüzden de 1000 1500 arası çok rahat yürüyo araba, 2000 devirden sonra rapid de sadece gazlamak için bence :D

Çevrimdışı AlperY

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim bildiğim dizel devirli kullanılır bunu motor ustalarına soracam doğru düzgün bilgisi olan yok forumda herhal millet tüketim değerine odaklanmış bense motorun tükenmesine araba güçlü tamam ama alt ve üst devirlerde dizelin tepkisi gider kulağımda düşük devirde pistonlarda ıvır zıvır birikir gibi birşey gelmişti ama tam hatırlamadığım için öğrenip burada paylaşacam

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: AlperY;450719
benim bildiğim dizel devirli kullanılır bunu motor ustalarına soracam doğru düzgün bilgisi olan yok forumda herhal millet tüketim değerine odaklanmış bense motorun tükenmesine araba güçlü tamam ama alt ve üst devirlerde dizelin tepkisi gider kulağımda düşük devirde pistonlarda ıvır zıvır birikir gibi birşey gelmişti ama tam hatırlamadığım için öğrenip burada paylaşacam
Jetta DSG' de sakin gidiyorsanız araç hep 1200d/d' de ilerleme isteğinde oluyor. Kısa vadede bir şey olmuyor demek ki fabrika bu şekilde ayarlamış.

Çevrimdışı AlperY

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar tdi tork grafiği diye arattım google amcaya grafikler 1500-2500 max tork gösteriyor 4000 küsürde de max güç fabrika değerleri de bu yönde 1500 altı ve 4000 in üstünde de grafikler sert düşüyor düşük devirin zararını açıklayan bir kaç yazı okudum eğer düşük devirle seyrederken gaz pedalını sıkıştırırsanız turboyu erken elinize alırsınız diyor düz yolda 1750 kullanılabilir gibi ifadeler var okuduklarımda