škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyon değişti cruise kontrol çalışmadı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dadas2084

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Skoda super b comfort aracım var direksiyonda fonsksiyonel tuşlar yok malesef bende yurt dışından rs 3kollu direksiyon aldım servise göturdum aracımda crius kontrolumde var yalnız direksiyon modul istediğinden çalışmadı direksiyon takılı ama şimdi crius kontrol çalışmaz oldu neden olur arkadaşlar bu fonksiyone direk siyon cirus kontrol modulune takılsa tuşlar çalışırmı

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde çalışması lazım çünkü o direksiyona bağlı değil, acaba konfor ünitesini takarken mi yanlış takmışlar :hmm:

Çevrimdışı dadas2084

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Direksıyonu takarken bağladılar adaptasyon yaptı bilgisyardan acaba cirus control adaptasyonumu iptal ettı cirus control yada moduö bozulurmu

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kablo seti, konfor beyni ve adaptasyon işi gibi duruyor. Bir başka arkdaşın da kornası çalışmamıştı

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;448965
Kablo seti, konfor beyni ve adaptasyon işi gibi duruyor. Bir başka arkdaşın da kornası çalışmamıştı

Abi korna çalışmaması ilk başta görülen sorun, ben de Fabia'ya 3 Kollu Multifonksiyonel Deri Direksiyon aldığımda montajı kolaylıkla yapıldı fakat, arkasına fonksiyonların kullanılmasını sağlayacak yeni kablolar takıldığında fonksiyonların ve kornanın çalışmadığını fark ettik. Briskoda da bu işlemi gerçekleştiren bir Polonyalı arkadaşa mail attım o da önce BCM ve CC nin takılıp kodlanmasını ardından çalışacağını söyledi ama deneyemedim henüz :(

Çevrimdışı KRKMZ

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: KRKMZ;449032
Abi korna çalışmaması ilk başta görülen sorun, ben de Fabia'ya 3 Kollu Multifonksiyonel Deri Direksiyon aldığımda montajı kolaylıkla yapıldı fakat, arkasına fonksiyonların kullanılmasını sağlayacak yeni kablolar takıldığında fonksiyonların ve kornanın çalışmadığını fark ettik. Briskoda da bu işlemi gerçekleştiren bir Polonyalı arkadaşa mail attım o da önce BCM ve CC nin takılıp kodlanmasını ardından çalışacağını söyledi ama deneyemedim henüz :(

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var acil olaraktan :mad:

Bir iyi bir de kötü haber var:
İyi haber en sonunda Fabia'ya yurtdışından getirtmiş olduğum 3 Kollu Multifonksiyonel Deri Direksiyonu aracın beynine hat çekilmesi ve kodlanması sonucunda süper bir şekilde çalışıyor. Kötü haber ise: direksiyon çalışmaya başladıktan sonra cruise control iptal oldu, her 20 denemede 1 kez çalışıyor, cc yi taktırmış olduğum yetkili servise gidince sistemden orjinal sürümü yüklediler cc geri geldi fakat bu kez de direksiyon çalışmadı, korna ile birlikte. Elektrik tesisatını çeken ustaya götürüp adaptasyonu yapınca direksiyon kontrolleri geldi bu kez tekrar cc gitti. İyice ortada kaldım cc mi yoksa direksiyon mu diye...
İkisine de masraf yaptıktan sonra aynı anda çalışmamaları gerçekten moralimi bozdu, Fabia 2 'ye ilk kez hem sağ hem de sol tuşları çalışan direksiyon montajı tamamlanıp çalışınca sevindiğimle kaldım bu kez de cc yi kaybettim.

Bu konuda bilgisi veya Ankara'da yönlendirebileceği olan arkadaşlardan acil yardım bekliyorum.

Teşekkürler

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah yardımcın olsun zor bir durum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ