škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Kasa Superb Alma Arifesindeyim :))

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drangelman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bursa Sertepe Skoda ile gittim görüştüm.

1.6 tdı dsg elegance + prestij paket ve 11 bin tl lik opsiyonları ekletince totalde en son 90400 tl + trafik sigortası fiyat verdiler.

sizlere sorum şu olacak.

aracı en az 6-7 yıl kullanma niyetim var.al sat yapmıyorum.
1.6 tdı ile yarış yapma niyetimde yok.ancak yokuşlarda yada ani hızlanma yapmak istediğimde bu kasadaki cüsseyle beni üzermi acaba?

1.4tsı elegance dsg gelmiyormuş galiba.acaba önümüzdeki aylarda gelirmi sizce

diğer soru,koltukların rengi bej ancak bu renk ve koltuk kalitesi kot veya kumaş pantalon ile temas ettikçe renk atması veya renk değişmesi yapıyormu acaba?

direksiyonu siz genelde 4 kollumu yoksa 3 kollumu tercih ediyorsunuz?4 kollu biraz makam aracı gibi oluyor sanki.3 kollu daha sportif duruyor.

yeni superb'de otomatik park asistanı veya sistemi yokmu acaba?
olmayan şeylerden birisi içerden bagaj kapağı açma düğmesi yok galiba.

opsiyonlarda eski kasa superb'de colombus tv-navi sistemi varken şimdi yok.
yüce otoyla görüştüm.genelkurmay ve harita müdürlüğü gelen programda skoda kıbrısı tek bir ülke olarak gösterdiği için kabul edilmiyormuş.bu nedenle getirmiyoruz dediler.ama bana çok inandırıcı gelmedi?
muhtemelen 4.000 tl gibi bir farkı var.boleramu yoksa colombusmu dersiniz?değermi sizce?

yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden.

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Simsiden hayirli olsun.
Yeni kasada elagance donanimda park assist var. ustelik eskisindan farkli olarak dikine park, parktan cikma ve ilave 2 sensor var.
Ani hizlanmalarda ve yokusta araba sollarken uzebilir, beklentinize ve arabayi kullandiginiz devirlere bagli.  Mutlaka test surusu yapip kendiniz karar vermelisiniz.
Bende bolero var, harici navi kullaniyorum gerekirse. Surekli navi ile gezen birisi degilseniz ben 4000 tl vermezdim.
Turkiyede harita genel komutanligi izni olmadan harita yayinlanamaz, dogruluk payi olabilir ama cok istense bir cozum bulunurdu bende, sonucta navisi olan onlarda arac markasi var.
Bej koltugun renk alacagi yada atacagini zannetmiyorum, kumas kaliteli, ancak renginden dolayi kolay kirleniyor.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
hoşgeldiniz öncelikle :) kiacı/skodacı envanterimiz sizinle bir artacak inşaallah :) sorduğunuz sorulardan bildiklerimi söyleyim. SuperB tdi 1.6 ceratonuz kadar iyi kalkmıyor, zaten bunu biliyorsunuzdur, ama arada çok bariz - üzücü bi fark yok. Tabi kasa ağır, ama hızlandıktan sonra sıkıntı görmedim ben şahsen. Bi test yapın yine de.

Bir de fiyat konusunda ne olur bilemem ama tdi elegance (extrasız) geçen sene 67'ye bıraktılar. Aralıkta ne olur ne gder bilemem ama rakam olarak daha aşağı alınabilir mi diye aklına geliyor insanın.

Yakalamışken sorayım, kerataya eibach takıp alçalttğı kadar takozla yükseltsem (eski yüksekliğine gelse) memnun eder mi sizce, ş.içi çok değişir mi konfor olarak?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hoşgeldiniz öncelikle :) kiacı/skodacı envanterimiz sizinle bir artacak inşaallah :) sorduğunuz sorulardan bildiklerimi söyleyim. SuperB tdi 1.6 ceratonuz kadar iyi kalkmıyor, zaten bunu biliyorsunuzdur, ama arada çok bariz - üzücü bi fark yok. Tabi kasa ağır, ama hızlandıktan sonra sıkıntı görmedim ben şahsen. Bi test yapın yine de.

Bir de fiyat konusunda ne olur bilemem ama tdi elegance (extrasız) geçen sene 67'ye bıraktılar. Aralıkta ne olur ne gder bilemem ama rakam olarak daha aşağı alınabilir mi diye aklına geliyor insanın.

Yakalamışken sorayım, kerataya eibach takıp alçalttğı kadar takozla yükseltsem (eski yüksekliğine gelse) memnun eder mi sizce, ş.içi çok değişir mi konfor olarak?

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
67 000 TL yeni kasa elegance icin hayal hocam. DSG olunca 80 altina inmesi cok zor. Ben onceki kasayi aldim 72750ye elegance + prestij + kessy. Siparisler dolu olursa aralikta kampanya olmaz.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar herşeyi açıklamışlar araba çalışırken bagaj açılmaz. stop ettiğinizde anahtardan basıp açarsınız. bir de araba kilitliyken bagajı açıp kapadığınızda otomatik kilitlenir bu sebeple bir şey alırken veya koyarken anahtarı bagaja bırakmayın. ortada kalırsınız. ama menüden bu seçeneği iptal etme var.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araba çalışırken eğer sürücü kapısı kapalı ise bagaj açılmıyor sürücü kapısını açtığınızda bagaj ancak o şekilde açılıyor. Bununla birlikte sürücü kapısı kapalı olduğu zamanlarda bagajda otomatik kitleniyor.

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurdemirel;449722
Araba çalışırken eğer sürücü kapısı kapalı ise bagaj açılmıyor sürücü kapısını açtığınızda bagaj ancak o şekilde açılıyor. Bununla birlikte sürücü kapısı kapalı olduğu zamanlarda bagajda otomatik kitleniyor.

Aynı meseleyi servise söyledim, ne yaptılar bilmiyorum ama (yazılım yükledik gibi bir laf etti servis sorumlusu şu anda hatırlayamıyorum) kilit açma tuşuna 2 kez üst üste basarsanız sürücü tarafındaki kapıyı açmadan da bagaj açılacaktır dediler. Özellikle AVM girişlerinde bagaja bakılmak istendiğinde sorun çıkıyordu. Kilit açma düğmesine basmama rağmen bagaj kilitli kalıyordu. Şu anda iki kez üst üste kilit açma düğmesine basıyorum ve bagaj kapağı açılabiliyor.

Saygılarımla..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tabi kasa (ya da makyaj) yeni olduğu için indirim zor. Yine de aralık ayı yakın. Herhalde ben olsam beklerdim 1 ay daha.

Çevrimdışı drangelman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar cevaplar için eksik olmayın ama herkes bagaj kapağı konusunda eğilmiş :dede:

sizce 1.6 tdı dsg yeterli geliyormu bu kasaya?

yılda 10 bin km yi geçmiyorum artık.

1.4 tsı dsg de yokmuş şu anda getirmiyorlarmış.satış politikası gereği.

birde şu bej koltuk döşemeleri acaba zamanla giyilen pantolan yada mont türü şeylerden ötürü lekelenme yapıyormu acaba?

şu ana kullandığım aracım iç döşeme komple gri renkti.çok sorun olmuyordu.
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2013, 14:01:19 Gönderen: drangelman »

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de öyle; almaya kesin olarak karar verdim ama düz mü DSG'mi hala karar veremedim. Bu arada düz vites kesinlikle bulunmuyor, sipariş vermek gerek...

Çevrimdışı barsoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
90400 TL fiyat nasıl oluştu?

Elegance    1.6 TDI CR 105 HP DSG Greentech 81900 TL + Elektrikli sunroof, Bluetooth, Isıtmalı ön ve arka koltuklar    4.500 TL =86400 TL

http://www.skoda.com.tr/new/skoda-yeni-superb-fiyat.asp

Çevrimdışı drangelman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı barsoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drangelman;450109
10200 tl lik opsiyonlarıda ekletince oluşuyor...

İşte ben o opsiyonları soruyorum, gösterdiğim sayfada elegance paketi, metalik boya farkı ve elgance paketinden ayrı sunroof haricinde alınabilir bir şey gözükmüyor. Konfor açıklamalarında Laurin & Klement  paketinden bahsediyor ama fiyat ve opsiyonlarda adı-fiyatı geçmiyor.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Anahtarsız çalıştırma elektronik park freni gibi özellikler eklenebiliyor mu ?