škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Kasa Superb Alma Arifesindeyim :))

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drangelman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar buraya resim eklemeyi nasıl yapabiliyoruz acaba?
bulamadım bir türlü kusura bakmayın...

Çevrimdışı drangelman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
KESSY Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi  1300 tl

Isıtmalı ön cam 700 tl

3 kollu çok fonksiyonlu, telefon kitiyle uyumlu ve vites değiştirme özelliği olan deri direksiyon simidi  950 tl

Telefon ön hazırlığı ve Bluetooth bağlantısı GSM II   1000 tl

Mobil Cihaz Bağlantı Arayüzü (MDI)  500 tl

Diz havayastığı 900 tl

Arka Yan Hava Yastığı 1000 tl

Dokuma halı paspaslara entegre ayak dayama yükseltisi 500 tl

B sütunundan itibaren koyu arka camlar 800 tl

Isıtmalı ön cam suyu püskürtücüleri 100 tl

Ses Sistemi (10 hoparlör ve dijital ekolayzır) (Bolero veya Colombusla alınabilir)

1300 tl

18" Trinity tipi alaşım jantlar 1200 tl

Kötü yol paketi 600 tl (aracı yerden 1.5 cm kadar yükseltiyor)

TOPLAM:10600 TL ETTİ.ilave olarak  PRESTİJ PAKET...

eğer aracı alabilirsem en az 7-8 yıl binmeyi düşündüğüm için bu özelliklere değer diye düşünüyorum.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada eski kasada yan aynalarda kendiliğinden kararma vardı. Yeni kasa donanım listesinde sadece dikiz aynası için bu özellik yazılı, acaba yan aynalar kendinden kararıyor mu?

Çevrimdışı gezende

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drangelman;449761
arkadaşlar cevaplar için eksik olmayın ama herkes bagaj kapağı konusunda eğilmiş :dede:

sizce 1.6 tdı dsg yeterli geliyormu bu kasaya?

yılda 10 bin km yi geçmiyorum artık.

1.4 tsı dsg de yokmuş şu anda getirmiyorlarmış.satış politikası gereği.

birde şu bej koltuk döşemeleri acaba zamanla giyilen pantolan yada mont türü şeylerden ötürü lekelenme yapıyormu acaba?

şu ana kullandığım aracım iç döşeme komple gri renkti.çok sorun olmuyordu.

drangelman selam,

kısa bir süre önce 1.6 DSG superb' i deneme şansım oldu. Araçta 3 yetişkin ile yokuş yukarı bir yolda gayet iyi bir şekilde hızlandı. Gaza dokunduğunda uçsun gibi bir kriterin yoksa bence yeterli. Aslında ben daha kötü bekliyordum ama beni tatmin etti diyebilirim.

Çevrimdışı barsoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugün gittim süperb ile test sürüşü yaptım. Araba beklendiği gibi vites geçişlerini hissettirmiyor ve yağ gibi akıyor. Fonksiyonel ve büyük bagaj, geniş ve yayılınabilir koltuklar, ve geniş koltuk diz mesafesi güzel. Ama kokpit herhalde körler için yapılmış, görsellik namına birşey yok. Maxidot ekran dedikleri 15 yıl öncesinin telefon ekranı gibi insanın yanlışlıkla baktığında bir daha bakmak istemeyeceği bir şey.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zevkler ve renkler tartışılmaz ama bence süperbin içi güzel olmuş. Maxi-Dot ekranı pek bir küçümsemişsiniz onun sayesinde arabanın durumunu 7/24 izleyebiliyorsun. Bizde oda yok sadece bir km sayacı birde saat derece vs. gösteren ana bir ekran var.:ok:

Çevrimdışı barsoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Onlar tek göstergede birleştirmiş işi. Aslında orjinal columbus veya boleroda aşşağı yukarı yine aynı şey olur..

Çevrimdışı drangelman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ne kadari çok dijitallik o kadar çok arıza demektir.

özellikle göstergelerde.

unutmayınki 90 lı yıllarda fiat tipo ve tempra slx lerin dijital göstergelerine hayrandı millet

sonradan ekranlar patır patır arıza yapmaya başlayınca herkes sövmeye

başlamıştı...

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım ilk çıktığında forumda yazmıştım, kayıtlarda vardır. Ama tekrarlamakta fayda var; Octavia'da olan renkli ekranın Superb'de olmaması bana çok saçma geliyor...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzay oyunu gibi olan göstergeler ilk bakışta güzel gibi gelse de zamanla gereksiz ve hatta yorucu olduğu ortaya çıkıyor. İlk çıktığında göstergeler ve dashboard tasarımı için deli gibi civic alanlardan bir kısmı o tasarım nedeniyle araçlarından soğudular.

Yeni Superb'e gelince. Kasa değişmesine rağmen iç mekanın neredeyse aynı kalması bence çok büyük eksiklik. sizin sorularınıza gelirsek

1- Kumaşlarda pantalon izi ve kalmıyor. ama bakımı iyi yapılmalsa 3-4 yıl sonra kararmalar olacaktır. Bunu engellemek için her yıl detaylı bir iç bakım bence yeterli

2- Koltuklardaki en büyük sorun su veya sıvı lekeleri. Geçen gün arka koltuğa 1-2 damla su geldi ve hemen izi kaldı. Bir uygulama merkezinden bu lekelerin temizliği için 80TL fiyat verdiler. Eşim ev temizliğinde kullandığı konsantre bir leke çıkarıcıyı az miktarda kullanarak
denedi ve şükür ki lekeler çıktıı.

3-Performans beklentiniz olmasın. Ben daha hafifi ve küçük Octavia da bile perf eksikliğini bazen hissediyorum. Bayılma, yığılma ve yok ama akselerasyon çok iyi değil. Hılandıktan sonra yüksek hızını uzun süre korusa da ilk kalkış ve ara hızlanmalar bazen üzebiliyor. Ki Superb Octavia ya göre daha büyük ve ağır.

Benim şahsi kanaatim eğer büyük araç ve max konfor düşkünü değilseniz 90Bin TL ye ve hatta altına çok daha perflı ve farklı seçenekler mevxut

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni ve mükemmel bir araç alma arifesindesiniz ve heyecanınızı paylaşıyorum.

Ancak Superb'yi kasa değiştirmiş olsa da sıfır km almak çok mantıklı gelmiyor bana.

Şahsi fikrim , bir önce ki kasadan ve piyasada uygun fiyatlara temiz bir ikinci el almak daha doğrudur.

90 000 tl olan ve bu parayı sonuna kadar hak ettiğini düşündüğüm sıfır km  Superb'yi Türkiye'de malesef bir yıl sonra 70 000 tl ye çok zor satarsınız.  

Amaç satmak olmasa bile , sonuçta elinizdeki malın değeri düşmesin .

Çevrimdışı drangelman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;450567
Yeni ve mükemmel bir araç alma arifesindesiniz ve heyecanınızı paylaşıyorum.

Ancak Superb'yi kasa değiştirmiş olsa da sıfır km almak çok mantıklı gelmiyor bana.

Şahsi fikrim , bir önce ki kasadan ve piyasada uygun fiyatlara temiz bir ikinci el almak daha doğrudur.

90 000 tl olan ve bu parayı sonuna kadar hak ettiğini düşündüğüm sıfır km  Superb'yi Türkiye'de malesef bir yıl sonra 70 000 tl ye çok zor satarsınız.  

Amaç satmak olmasa bile , sonuçta elinizdeki malın değeri düşmesin .

dediğiniz yapıyorum umut hocam.

2-3 tane favori ilanım var açıkçası.
ancak prestij paket olmayan superb'ye istenen fiyatları genelde 69-71 aralığında.bu iki araçta birisi 2000 km öteki 11 bin km de.prestij paket yoksa bana göre 60-61 prestij paketliside 64-65 eder en fazla.ama sizler ne dersiniz?tecrübeli olan aracın piyasasını bilen sizlersiniz.
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2013, 16:46:47 Gönderen: drangelman »

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
65000 tl ye en full olanı rahat alırsınız derim :)

İsteyene değil verene bakmak lazım , pazarlığınızı yapın..

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drangelman;450581
dediğiniz yapıyorum umut hocam.

2-3 tane favori ilanım var açıkçası.
ancak prestij paket olmayan superb'ye istenen fiyatları genelde 69-71 aralığında.bu iki araçta birisi 2000 km öteki 11 bin km de.prestij paket yoksa bana göre 60-61 prestij paketliside 64-65 eder en fazla.ama sizler ne dersiniz?tecrübeli olan aracın piyasasını bilen sizlersiniz.

Bizde 3 ay önce superb alma kararı almıştık araştırıyorduk yeni kasa gelecek dediler fiyat sorduk bize elegance + prestij paket düz viteste 80 otomatik viteste 85 Bin TL gibi bir rakam söylediler ki biz anında sıfırdan vazgeçtik ki o kadar bütçemiz yoktu. Zaten çok sık araba değiştiren bir aile olduğumuz için sıfır araç her zaman kaybettiriyor. Bizde piyasayı araştıralım dedik 2012 yılının son ayında trafiğe çıkışlı aldığımız aracı bulduk araç neredeyse hiç kullanılmamış 8 ayda 5000 km yapmış bir araçtı ve hiç zaman kaybetmeden gittik ve arası 67,750'ye aldık. Araç Elegance + Prestij paket ve gayet memnunuz. fiyat olarak temiz araç için 66-67 Bin TL olabilir.