škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda fabia alıyorum yardımınıza ihtiyacım var

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı raderos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar foruma yeni üye oldum nedeni ise dün skoda fabia 1.2 2008 model bir arabaya bakmaya gittim arabadan fazla anlamam ama temiz ve iyi durumda gibiydi.Adamla anlaştık kapora verdim pazartesi almaya gidiyorum sizinde fikrinizi almak istedim.

Araç fabia 2008 1.2 LPG li 76000kmde değişeni yok komple boyalı hasar kaydı hiç yok gerçekten içinde sigara içilmemiş denebilir. 300 400 tl lik lokal boya masrafı var 2 tane küçük boya kalkması mevcut yani. Fiyat 14000 tl sizce alınabilir mi?Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle :hsg: Araba Fabia I anladığım kadarıyla, arabaya temiz bir expertiz şart. Eğer yoksa  alınır, paşa paşa binilir. Bir deneyin, bazılarına göre 1.2 fazla iyi çekmiyor. Birde alacağınız araç hangi donanım ve sizin fiyat aralığınız nedir?

Çevrimdışı raderos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hoşbulduk,İnanın hiç bir bilgim yok skoda ile ilgili 1 hangisi oluyor 2 hangisi veya neye göre değişiyor :). Foruma bakınıyorum şimdi araştırmadayım anlamaya çalışıyorum. Model tam olarak Skoda Fabia 1.2 ambiente 70hp expertizde %98 motor durumu iyi çıkmış.Alt takım çok iyi durumda hiç ses gelmiyor arabadan.Araç sahibinin eşininmiş araba otomatik araba almış ve bu araba bir süredir yatıyormuş gittiğimde aküde inceden bir sorun vardı onu değiştircekmiş.Fiyat aralığı aslında maksimum 12idi fakat eski araba almaktansa fiyatıda uygun olunca abim destek çıktı bunu almaya karar verdim:).Öğrenciyim müzisyenlik yapıyorum ve işim gece oldugu için ayda 500 600 tlye kadar taksi parası veriyorum araba şart benim için.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba boyalı denmişti sanırım. Sahibine sebebini sorsaydınız keşke... Satarken olan sana olurdu. Bu, Fabia II makyajsız. Eğer paranız yetiyorsa arabayı kaçırmayın bence..http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ilk-sahibinden-hatasiz-servis-bakimli-fabia-choice-143362576/detay#

Çevrimdışı raderos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ne yazıkki o kadar bütcem yok :( .Bu fiyata bundan iyisini pek bulamadım gibi ama dediğim gibi pek anlamıyorum o da alırken boyalıymış expertize sokmuş kazası değişeni yokmuş boya takıntısı olmadığından almış.Yani sizce bu arabayı almamalımıyım?
Daha öncede http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-acilliyetten-satilik-sitenin-en-ucuzu-93163894/detay arabaya bakıyordum fakat satıcıyı gözüm tutmadı boyanın nerde oldugunu herseferinde farklı söyledi 1500tl masrafı var değişeni yko dedi toplamda 6000tl hasar kaydı çıktı falan o yüzden hiç bulaşmadım

Çevrimdışı raderos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet bu iyiymiş fakat minik bir sorun daha var iş ve okul durumundan dolayı haftanın her günü kitliyim yani sadece izmir ve çevresinden alabilirim araç.İlginiz için çok teşekkürler bu arada :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
size tavsiyem ekspertizi kendiniz yaptirin. arac konusunda kimseye guvenmeyin. gaziemirde skoda renk oto yetkili sevise gidin 100-200 verin iciniz rahat olsun. hakkinizda hayirlisi.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracın hasar kaydı olmaması hasarının olmadığı anlamına gelmiyor.. kaskosu yokmuş demek ki.. aracı keyfinden boyatmadı ya adam.. muhtemelen pert durumuna düşmüştür.. ayrıca kötü yerde boyatmış demek ki boya kalkması olmuş.. v.s.. v.s.

araç alınmaz değil..alınabilir.. en azından resim görsek daha doğru şeyler söylenir.. bu şartlarda söylenecek tek söz.. 2008 model aracı 14 e veriyorlarsa.. 2 kez düşüneceksin arkadaşım..

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araçtan anlamamanız normal olabilir ama araç alırken baktırmamak hiç normal bir durum değil

Arkadaşında dediği gibi kimse keyfi bir şekilde aracını komple boyatmaz.
Götürün servise baktırın 14.000tl veriyorsunuz 200tl baktırmaya parada verirsiniz.Bence o araç ağır kaza yapmış ve kaskosu olmadığından önceki sahibi sanayide toplattırmışta olabilir.

Çevrimdışı raderos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok doğru söylüyorsunuz,bu benim ilk aracım olucak bu konularda acemiyim.Gittiğimde geç olmuştu arabayı bi yere gösteremedim adam güven verdiği için satılmasın diye kapora verdim yanımda bilen biriyle gittim onun izlenimide araç ağır kaza yapmamış önemli yerlerinde değişeni yok gibi gözüküyo motoru ve alt takımı çok iyi dedi ama tabiki 14bin az para değil gidip bugün göstericem arabayı servise ki adamda bunu önerdi için rahat olsun dedi.Eğer büyük kazası yoksa sıkıntısı sadece boyaysa mantığım yatıyor genel olarak aldığım tepkiler yarıyarıya al veya alma konusunda.  fiyat 16250 di fakat ben gidip durumu anlattım adam milletvekili adayı ve paraya pek ihtiyacı olan biri değil gibiydi mercedes cipiyle geldi felan alıcı olmasına rağmen 14 e vermek istedi bana özeto larak :)
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2013, 01:29:28 Gönderen: raderos »

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı raderos

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abi dediğiniz gibi araç pert çıktı taklası var sağ taraf komple kötü işçilikle yapılmış direksiyon kutusu akslar salıkcaklar pert yani daha ekspertizin başında vazgeçtim tecrübe oldu adam oldu bittiye getiriyodu.Tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için teşekkürler.Şimdide aşadaki linkteki araca bakıyorum inceleyip yorum yazarsanız sevinirim http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-acilliyetten-satilik-sitenin-en-ucuzu-93163894/detay  adam ekspertizde söylediginden farklı çıkarsa kendi karşılayacağını söyledi yarın gidip bakıcam