škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb II sileceklerin sesli çalışması

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımın silecekleri çok sesli çalışıyor şöyle ki silecekler çıkabileceği son noktaya çıktığı zaman sanki bir yere vuruyormuş gibi küt sesi geliyor kapalı konuma ulaştığı zamanda aynı ses geliyor. Silecekler silerken ses çıkarmıyor . En yavaş çalışma ile en hızlı çalışma sırasında da bu ses geliyor acaba böyle bir sorun yaşayan var mı ?

Ufak bir video: http://www.youtube.com/watch?v=qREmPEMJQH0&feature=youtu.be
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2013, 21:40:37 Gönderen: ugurdemirel »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kolları motora bağlayan somunları gevşemiş olabilir.Yada orijinal ebatların dışında daha büyük silgeç lastikleri takılmış olabilir.Başka birşeyden yapacağını pek sanmıyorum :)

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu kadar araç kullandım ilk kez böyle ses yapan bir silecek gördüm. Silecek güzel güzel siliyor en dik şekile geldiğinde gat gut diye ses geliyor. Kolları birleşim yerlerini kontrol ettim bir gevşeme yok. Orijinal ölçülerini nereden bulabilirim acaba. Silecekler hiç değişmedi ama.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızın silecekleri çok yumuşak en üst noktaya kadar gelirken esniyor tam dersi yöne gelirken inişte o esneyen kısım terse dönereken o tok ses çıkıyor.

Aracınızın ön camında herhangi bir nano ya da benzeri koruma uygulaması var mı?
Aracınız yeni mi?
Camınız ıslak iken de aynı sesi yapıyor mu?
Video çekerken aracınızın kapısı ya da camı açık mı?

Nano soruyorum çünkü cam için olan nano denemelerinde camı dokunsal olarak kayganlaştırmamakla birlikte hidrofobik hale getiriyor.

Kuruyken içinde bulunduğunuz ortam sessizliğini göz önüne alırsak bence sıra dışı bir ses yok.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın camında nano yağmur kaydırıcı mevcut. Araç 10 aylık. Videoyu az önce çektim kapılar ve camlar kapalı idi bayağı bir yağmur yağıyordu.
Ben araçla ilgili bir şey daha sormak istiyorum araçta bluetooth ismini nasıl değişebilirim ?
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2013, 22:15:03 Gönderen: ugurdemirel »

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O ses o zaman nano yüzünden diyebilirim. Ben de Gtechniq G1 kapladığımdan aynen silecek en üstteyken tekrar aşağı dönüşe başladığında bu ses geliyordu geçen sene sileceklerimi değiştirdiğimde sorun düzeldi ancak 1 sene sonra ne olur bilemiyorum.  Dediğim gibi kaplanan yüzey sileceklerin kaymasını kolaylaştırmıyor ama suyun kayması(hidrofobik) diyorlar, kolaylaşıyor.

Ek olarak sorunuza SKODA-BT ifadesi Bluetooth menüsü Ayarlar  içinden MFD üzerinden değişiyor olmalı.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Nanodan sonra cam üzerinde bir tabaka oluştuğu kesin. Nanoyu camdan sileceğim bakalım düzelecek mi.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
silecekler yumuşak bu sebeple üst nokta ve alta geldiğinde ön cam fitillerine çarpıyor. tabi kuru çalıştırmada cama sürtündüğünde hafif eğilme/esneme olduğu için ses biraz daha fazla çıkabilir.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Silecek problemini çözdüm. Silecek kolu ile sileceğin birleştiği geçmeli olan yerde boşluk vardı orayı sabitledim ses şimdilik kesildi bakalım ilerleyen zamanlarda tekrar olacak mı.

Çevrimdışı ubim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurdemirel;450350
Aracımın silecekleri çok sesli çalışıyor şöyle ki silecekler çıkabileceği son noktaya çıktığı zaman sanki bir yere vuruyormuş gibi küt sesi geliyor kapalı konuma ulaştığı zamanda aynı ses geliyor. Silecekler silerken ses çıkarmıyor . En yavaş çalışma ile en hızlı çalışma sırasında da bu ses geliyor acaba böyle bir sorun yaşayan var mı ?

Ufak bir video: http://www.youtube.com/watch?v=qREmPEMJQH0&feature=youtu.be

Benim araçta 10 aylık superb 2 ve aynı arıza bendede mevcut  fakat ben düzeltemedim.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün silecekleri gene çalıştırdım gene aynı ses mevcut maalesef :(

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu silecek olayında sesi çıkaran sileceğin plastik süpürgesi. Silecek en dik konuma gelip tekrar asağı inmek için hareket edince süpürge ani değişim yapıyor buda ses yapmasına neden oluyor.

Çevrimdışı ubim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynen dediğin gibi bende tespit ettim fakat çözüm bulamadım , başka silecek aldım oda aynısını yaptı , acaba kolun uyguladığı baskımı çok yüksek diye düşünüyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Muhtelif yağmur kaydırıcı ürünler denenebilir, silecek camda daha kolay hareket ederse sorun çözülebilir