škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

45 kb 2167

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emynation

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.

2011 Golf Mk6 aracımızı sattıkdan sonra yerine Yeti Ambition 1.4tsi 122 ps dsg aldık. Golften sonra araca biraz zor ısınsamda şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Swing radyo oldugu için yerine necvox 9949 taktım.

Şu anda ilk merak ettiğim konu ise yeti'ye octavia rs direksiyonu uyarmı.Ayrıca dsg kulakçıkları aktif hale getirebilirmiyiz ? Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Aradığım direksiyon

Necvox hakkında başıma gelenleri kısaca anlatayım. Bütün montajlarını kendim yaptım. Ürünü 2. el aldım toplamda geri vites kamerası ile beraber 660 liraya mal oldu bana. Cihaz herhangi bir sıkıntı yok ve kozmetik olarak sıfır durumunda. Ek olarak çerçevesinide İstanbul Yüce Atuodan temin ettim kargo dahil 91.5 TL'ye geldi çerçeve. Necvox cihazlar usb sıkıntısı yaratıyor hp marka usb lerde bi süre çaldıkdan sonra usb yok hatası alıyorum. Bunu araştırmalarım sonucunda en verimli sandisk marka usb olduğunu öğrendim. Şu anda 32 gb sandisk marka usb flash bellek kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yaşamadım cihazda. Tv anteni olmadığı ve karasal yayının kötü olmasından dolayı ona gerek duymadım ve montajını yapmadım. Ek olarak 9949  modellerinde internet olayı var 3g vın modemler aracığıyla buda araçda gereksiz gördüğüm için bu özellikde şu anda devre dışı diğer özellikleri bakımından ve dokumantik hassasiyeti bakımından şu ana kadar bir problem yaşamadım ve memnunum hatta dokumantik hassasiyeti Eski aracımdaki rcd510 dan daha hassas. Ayrıca aracın B sutunundaki direkleri kendim siyah folyo ile kapladım ek olarak kapı içlerinide seffaf folyo ile kapladım ufak tefek ayrıntılar ile devam ediyorum şu anda. En çok merak ettiğim konuda direksiyon konusu :)

Son olarakda eski aracımdan bir kare :)

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle foruma :wlc: Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bildiğim kadarıyla direksiyonlar uyuyor.  Ama dediğiniz gibi DSG vites geçişlerinde sıkıntı çıkarabilir ve konfor ünitesi, airbag, direksiyon parasıda cabası... :ok:

Çevrimdışı Emynation

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hosbulduk :) Direksiyon airbagli bi sekilde temin edilir kontrol ünitesinde sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum ama

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hemşerim hoş geldin necvox u nerden edindin acaba
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Emynation

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hosbulduk @muallim45 . Sahibinden comdan aldim hemserim

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2011 golften sonra bunu alarak hayatınızın hatasını yapmışsınız...Kazasız-cezasiz binin...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Emynation

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
@hetepe sagolun. Tercihler aracinizin kullanim alanına göre degisiyor malesef. Araci babamla beraber kullandığımız icin viraz daha alti yuksek ve suv tarzi bir araca ihtiyacimiz vardi i yuzden yetiyi tercih ettik. Bana sorarsan evet gönlüm hala golfumde :)

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bazen işlevsellik ve şartlar tercihlerde ciddi değişim yaptırıyor.
bana şuan süperb yi bedava vereceksiniz almam ki çok beğendiğim araç olmasına rağmen zira belde ve dizde ciddi sorunlar olunca ilaveten arazi olunca ha şuan benim bineceğim araç suv dan başka bişi olamaz 2008 de lada vegayı oğluma verdim (gerçi 7 ayda şutladı ya ) kendime c max aldım diz ve belim için yüksek koltuk önemini bu araçla anladım ancaaakkk her ovaya gittiğimde altı vururdu. içim sızlardı 18 ay kullandım sattım ve çok beklenti ile fiorino aldım her yönden işime yarayacağını düşündüm birde otomatik olması dizler açısından iyiydi ama hayatı burnumdan getirdi at arabası gibi takur tukur şimdiii geldik yeti ye işte hayat şimdi başladı, yani süperb bile benim için artık tırıvırı dostlar, araç değil, benim için tırıvırı yani. sanırım hemşerimin de arazi işi var ee Manisalı olupda arazi ile uğraşmayan yok gibidir.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Emynation

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Direksiyon konusunda bilgisi olan yok galiba :)

Çevrimdışı turkayenez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;450472
2011 golften sonra bunu alarak hayatınızın hatasını yapmışsınız...Kazasız-cezasiz binin...

Araç tercihi, hayatın hatası nasıl olabilir?
Yeti, golften daha mı güvensiz?
Ya da Yeti berbat bir araba mı?
Golf ten Yeti ye geçiş neden hayatın hatası olsun...

Çevrimdışı Emynation

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aliexpressden cruise control siparisi verdim 2 hafta icinde gelir muhtemelen bunun vag com kodlamasini bilen varmi acaba arastirdim bulamadim. Kablo ve program var ama kodu yok :/

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hadi bakalım hayırlısı bilgilendir bizi de
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emynation;452291
Aliexpressden cruise control siparisi verdim 2 hafta icinde gelir muhtemelen bunun vag com kodlamasini bilen varmi acaba arastirdim bulamadim. Kablo ve program var ama kodu yok :/

merhaba,bu Aliexpressden alışverişlerde gümrüğe takılma oluyor mu?çok güzel ürünler var.ama 100 dolar üstü gümrüğe takılıyor diye duymuştum.cevabınız için teşekkürler

Çevrimdışı Emynation

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arinalw;452884
merhaba,bu Aliexpressden alışverişlerde gümrüğe takılma oluyor mu?çok güzel ürünler var.ama 100 dolar üstü gümrüğe takılıyor diye duymuştum.cevabınız için teşekkürler

Evet 100 dolar üstü takilma ihtimali var 33 dolara aldim bendr cc yi

Çevrimdışı yunus1984

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
slm bende almayı düşünüyorum fakat kargo ücreti aşırı yüksek çıkıyo siz hangi kargoyu tercih ettiniz kaç dolar tuttu