škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kapı içinden gelen tırlama sesi yardım

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emor78

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
selamın aleykum arkadaşlar benim sizlere sormak istedigim konu kapı içinden gelen ses araç 2006 fabia şöför kapısından araç giderken tır tır diye ses geliyor döşemeyi söktüm herhangi bi sorun göremedim acaba bu gibi konuda tecrübe etmiş arkadaş varmıdır aramızda saygılar

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta da sağ kapıdan gelmeye başladı son bir kaç aydır. Sanırım cam mekanizmasından bir yerden geliyor.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçtada sol taraftan geliyordu. Kapının sol alt köşesinde kauçuk bi parça var kapandığında gövdeye dayanmasını sağlayan... Onu vida söker gibi çevirerek sökün. O delikten içeriyi kolaçan edin. Benim sorun cam açma mekanizmasının bi parçası kırılmış ondan ses yapıyormuş... Sizde her ihtimale karşı kontrol edin. Bende sorun kesildi...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mekanik bir ses mi yoksa bir seyin titresme sesi mi ? bende de benzer bir ses var. uzun yolda kafami yedirtiyor. sanki bir vida tam tutturulmamis da askida kalmis gibi. a
 sag kapim darbe almisti. ankarada zeki unaldi denen boktan bir servis var bilen bilir.  guya kaskodan yaptilar. ilk hafta kapı fitilleri atti. cam fitilini oturtamamislar  yarisi ice sarkmis, su aliyor oradan. kaporta ustundeki su kanalinin icindeki plastigi yapistirmamislar o da atiyor. kapiyi yamuk takmislar. arka ile on arasi yarim cm yukseklik farki var. icerdeki plastigi de takamamislar o da atti yerinden. bir de bu kapıdan gelen ses tuz biber oldu.

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arabada da araba hareket halindeyken kapının içinden çıt diye bir ses geliyordu.Sanki kapıya taş değiyormuşçasına.ses kapının içinden geliyordu.Ben önemsemedim.Ta ki geçen haftaya kadar.Bir ara camı yarıladım.Camı yarılarken tar tar tar diye ses duydum sonrasında da ufalanma sesi.Ve cam içeri girdi dışarı çıkmadı bir daha.Beni bir panik kapladı soluğu direk Ankara Şaşmaz'da aldım ve camı yaptırdım.Tabi o ilk gelen ses camın bozulacağının habercisi miydi yoksa rastgele taş mı geldiği için çıkıyordu hala daha bilemiyorum.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
büyük ihtimal sende, camı tutan dişli kırılmış. onun sesidir.

Çevrimdışı emor78

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iondergumus;450385
Benim araçtada sol taraftan geliyordu. Kapının sol alt köşesinde kauçuk bi parça var kapandığında gövdeye dayanmasını sağlayan... Onu vida söker gibi çevirerek sökün. O delikten içeriyi kolaçan edin. Benim sorun cam açma mekanizmasının bi parçası kırılmış ondan ses yapıyormuş... Sizde her ihtimale karşı kontrol edin. Bende sorun kesildi...

sagolun iskender bey ilk işim bakmak olacak

Çevrimdışı emor78

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;450382
Benim araçta da sağ kapıdan gelmeye başladı son bir kaç aydır. Sanırım cam mekanizmasından bir yerden geliyor.

sagolun teşekkür ederim ilginize ilk işim bakmak olacak

Çevrimdışı emor78

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;450394
mekanik bir ses mi yoksa bir seyin titresme sesi mi ? bende de benzer bir ses var. uzun yolda kafami yedirtiyor. sanki bir vida tam tutturulmamis da askida kalmis gibi. a
 sag kapim darbe almisti. ankarada zeki unaldi denen boktan bir servis var bilen bilir.  guya kaskodan yaptilar. ilk hafta kapı fitilleri atti. cam fitilini oturtamamislar  yarisi ice sarkmis, su aliyor oradan. kaporta ustundeki su kanalinin icindeki plastigi yapistirmamislar o da atiyor. kapiyi yamuk takmislar. arka ile on arasi yarim cm yukseklik farki var. icerdeki plastigi de takamamislar o da atti yerinden. bir de bu kapıdan gelen ses tuz biber oldu.

cam titremesi gibi tırrrr tırrrrrrrrr diye geliyo döşemeyi söktüm birşey göremedim yalnız uyuz oldugum bir yer var acaba cam açma siprelinden gelirmi kapıya deyiyor içerden titrermi bilmiyorum ama çok can sıkıcı bir ses

Çevrimdışı emor78

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar kapı içinden gelen ses  sorununu kendi teknigimle hallettim :oly:
sorun şöyleydi araç hareket halinde sol ön kapıdan tır tır diye ses geliyordu döşemeyi çıkartım hatta çıkartırken klipsleri kırdım siz de çıkartacak olursanız kibar davranın derim sonuç hüsran olmasın :bnn: kapıya elimle vurdugumda sesin çam açma motorunun ordan geldigini varkettim motoru söktüm tekrar vurdum ses gelmiyordu gresle az bir dişli kısmını yagladım baglandı yerlerinin arkasına orink koydum ve motrla saçın arka kızmına sünger koydum tekrar topladım ve ses kesildi sonradan farkettigim birşey oldu :oly: haporlörü takmayı unutmuşum tekrar söktüm onuda taktım işlem tamam eger başınıza gelir ise tecrübe ile onaylanmıştır