škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Chip Tuning

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İki farklı ürün var biri bu http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-racechip-chiptuning-skoda-superb-iii-1-6-tdi-105-hp-250-nm-tork-143726269/detay

Diğeri ise yazılımsal olarak beyin açılıp yeniden yazılım yüklenerek yapılıyor ikisinde de garanti mevcut araç servis dışı kalmıyor. Acaba bunla ilgili bilgisi olan var mı hangisini yaptırmak lazım ?

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de chip yaptırmayı düşünüyorum. 650 tl fiyat aldım.
aradığım kriter, aracın orjinalliğini bozmaması, yani çıkarıldığı zaman eksik ya da işlem görmüş bir parçanın olmaması.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Beyin açılarak yapılan yazılım işlemi var ve yaptıran herkes memnun ama 750 TL . Bu söküp takılan ise 500 TL ve söküp takma gibi şansımız var.Chip Alsam mı yoksa yazılım mı yaptırsam karar veremedim.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Servis bakimlarda yazilim guncellemesi yaparsa chiptuning yazilimi ucuyormu?

Çevrimdışı ruyaci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet GAZİHAN var. Bu konuda iyi olduğunu duydum.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu olayda 3 e 5 e bakmadan en iyisini yaptırmak gerekiyor. Arkadaşım 2011 TDi Golf'e yazılım yaptırdı vallahi yazılım farkını çok belli ediyor koltuğa yapışıyorsun dip gazda . Yazılım güncelleme ile falan da silinmiyor arkadaş yazılımdan sonra servise gitti sorunda olmadı.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sanırım en mantıklısı beyine müdahale ile yapılan yazılım. hatta kimisi yazılımla motoru "cracklemeden" önce mevcut yedeğini de alıyormuş

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Chip box'ları sakın ola yaptırmayın. Yaptırıyorsanız direk beyin yazılımını değiştirin. Serviste yazılım silinir diye de korkmayın, yaptırdığınız yerde size özel açılan bi klasör oluyor, hem orjinal yazılım dosyanızı hemde remap yapılan dosyanızı saklıyorlar, lazım olduğunda ordan yeniden yükleme yapabilirsiniz

Çevrimdışı gezende

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracınızda DSG şanzıman varsa, 6 yada 7 ileri olmasına bağlı olarak belli tork değerlerine dayanıklı olduklarını da dikkate alın...

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu takipteyim. Benimde böyle bir niyetim var ancak ilerde sorun çıkar diye çok çekiniyorum. Test eden arkadaşların tavsiyelerini bekliyoruz.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kuzen golf tdi a yazılım uyguladı araba yerinde durmuyor. ancak olay yazılım uygulamakla bitmiyor, ortaya çıkacak olan gücü zaptetmek için aracın bazı aksamlarının değişmesi gerekiyor (fren diskleri gibi)...

Sizin sorunuza cevap olarak ise kesinlikle yazılım...

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En sağlıklısı yazılım yaptırmak..

DSG şanzıman maksimim 300 nm tork a kadar izin verir...

Serviste güncelleme yapıldığı zaman yazılım silinir, ancak tekrar kolayca geri yüklenir.

Araçlar garanti dışı kalır ancak ilk önce ispatlamaları lazım, ki bu çok zor..

Yazılımı işini bilen birine yaptırmak en iyisidir, ben birçok aracıma yazılımı Paşaoğlun'dan yaptırttım... Çok memnnun kaldım işlerinden, bundan sonra yazılım yaptıracağım araçlarımın yolu kesin Paşaoğluna düşer...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim araç 3 silindir korkuyorum açıkçası, bir gün teker önde giderken, kasa arkada kalır mı diye :)

orjinali 68 beygir bana şöyle 80-90 beygir olsa yeter, fabrikasyon 80 beygiri var zaten. benimki ile arasında yazılım harici fark olduğunu zannetmiyorum.

ankarada önerebileceğiniz bir yer varmı? megachips'den 650 tl fiyat aldım ama nasıl yapıyorlar bilmiyorum

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akademisyen;450734
Kuzen golf tdi a yazılım uyguladı araba yerinde durmuyor. ancak olay yazılım uygulamakla bitmiyor, ortaya çıkacak olan gücü zaptetmek için aracın bazı aksamlarının değişmesi gerekiyor (fren diskleri gibi)...

Sizin sorunuza cevap olarak ise kesinlikle yazılım...

Golf TDI yazılım ile kaç beygir güç üretmeye başladı acaba ? Merak ettiğim şey şu , örneğin 140 Beygir TSI motorun Golf 'te alt viteslerde kontrolü zorlayan bir güç ürettiği söyleniyor. Yani kontrolsüz bir güç..