škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Chip Tuning

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
İşte bu anlaşılma durumu var, anlaşılmasa da hem söylemek gerek hem de satarken tekrar orj yazılımı yükletmek gerek falan... Neyse sıkıntılı işler :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servis yazılımı anlayabilir evet,

Ama her bakıma götürdüğünüzde acaba bu araçta yazılım var mı dur bakalım da garanti dışı bırakalım demezler.

ECU da yazılım kontrolü ğer ECU nuzda ciddi bir sorun varsa, ECU garantiden değişmesi gerektiğinde vs yapılır. Yoksa ECU yu ilgilendiren basit sorunlar da bile servis genellikle tüm yazılımı silip tekra yenisi yükler. Acaba bunda remap var mı kontrolü yapılmaz.

Box a gelirsek yüzlerce kez tartıştık, sağlıklı değil. Alınan güçler de sadece göz boyama.  Evet fazla yakıt bastığı ve turbo basıncı arttığı için siz gidiş inanılmaz değişti zannedebilirsiniz. ama aslında size kattığımax 10 hp den fazlası değildir emin olun. Bir de getirdiği riskler söz konusu.

Kısacası box Remap den ucuz görünse de hem perf getirisi hem de olası sorunları yüzünden aslında remap den daha pahallıya gelir.

Hele ki kullanılmış bir box a aman ha sakın yaklaşmayın derim.

kimse yanlış anlamasın ama ben bu tür hayati işlerde çok da ucuza kaçılmaması taraftarıyım. Çünkü sonrasında maddi açıdan sizleri çok daha zorlayacak sorunlar çıkabiliyor.

Satarken orj yazılıma dönme gerekliliğine katılmıyorum. Ben CDTI satarken araçta remap olduğunu söylemiştim. Alan kişi test edip beyendi ve bu şekilde binmek istedi. Bence ciddi alıcı olduğunda araç başında arabanızda remap olduğunu söyleyin. Bir test etsin, emin olun ki remap li halini isteyecektir. Yok illa orj derse de remap firmanız zaten ücretsiz olarak yazılımı orj haline çevirecektir.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2014, 11:59:16 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi box icinde kablolar kesilip ya da timsah atilip takilmiyor mu? Akismetre kablolarina takiliyor diye biliyorum ben.

Ayrica ecu acilsa da sikinti yok sonucta monokok bir yapiya sahip degil. Ecunun acilmamasini isteselerdi civata yerine sokulemez bir baglanti yontemiyle kapatilirdi ;)

Sonucta fabrikada da bir robot geliyo parcanin uzerine silikon sikiyo baska bir tezgahta uzerine baski uygulaniyo ve civatalaniyo. Yazilimci da icini acinca silikonlayip kapaticak cok farkli bir islem degil :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yahu zaten J kasaya OBD den yüklenmiyor mu map ler?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
OBD'den olmuyormuş, o yüzden vazgeçtim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hmm, ilginç ben oluyor biliyordum,

Gerçi benim CDTI da da beyin açılmıştı. İlk remap tecrübem olduğu için çok korkmuştum. Ulen bu beyin şimdi cortlarsa ne yaparız diye :)

Yarım saat sonra korkularımı yerini "vayy arabam GTI oldu" nidalarına bırakmıştı.

Çevrimdışı ersinkahraman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sudege;462216
3 tane falan vw.ozel serv.bakiyorum.figerleride test ettirdim.ucunun tepkiside mukemmel olmus.hatta biri tam 130 bg passat gucu dedi ilk kalkista .ilk izlenim ve aracin ilk gunu guzeldi yani.tabi surekli yuklenmek istiyorsun vr oylede oluyor.

Merhabalar,

Anladığım kadarıyla vw özel servisinde yaptırdınız. Sizin bu yazdıklarınızdan sonra Antalya'ya gelip aynı ustaya yaptırasım geldi. Kaç km oldu şu ana kadar acaba paylaşabilir misiniz? Herhangi bir sıkıntıyla karşılaştınız mı? Aracınızın son durumuyla bilgi verirseniz çok yardımcı olursunuz. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar,