škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Chip Tuning

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada ne kadar çabalasanızda ben sizin taahhütünüzün olduğu kısmı alıntılamışım zaten. Herşey apaçık ortada. Gerisi üyelerin takdiri...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mehmet gazihanin facebook sayfasini acin bakin bi. Bir yorum gormustum ; pd motorun ne oldugunu bilmeyen bir kisi pd nedir diye sormustu. Adamla resmen dalga gecti , neymis pd bir elementin kisaltilmisiymis.. Ayıp yahu sen esnafsın.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;487563
Bakın bu hiç olmadı işte...

Onyargı ile yaklaşmakla itham ettiğiniz bensem eğer vakti zamanında aracınıza yazılım yaptırdığınızda -ki o zaman bayii değildiniz- aracınızin ivmelenme konusunndaki başarisıni çok basarıli bulduğum dikkatinuzden kaçtı diye düşünüyorum. Önyargı ile yaklaşsam oraya hiçbirsey yazmaz, ya da sizin deyiminizle "karalama" yapardım.

Hiç yakıştıramadığım bir diğer ve en önemli konu ise; "sıkınti çıkan araçların sorunlarını çözeriz" minvalinde yazdığınız ve haliyle kendinizi taahhüt altına sokan mesajlarınızı kendinize değiştirmiş olmanız. Kusura bakmayın da biz aptal değiliz! Bir taahhütte bukunyyorsanız bunu yerine getirin. Once "biz halledelim" deyip, sonra da işi sorunu zaten çözneyen bayiilere havale etmek size yakışmadı. Ben o iki üyeyi biliyorum. Sözünüzun arkasinda durabilecekseniz eğer vrreyim size rumuzlarını,  sorunlarını çözün, biz de megachips' e ve size bravo diyelim...

Özet: Önyargı falan yok yani, taahhütte bulunup çark etmek var tarafınızca...
Bi sorun oldumuda yeaaa senin arabanda mekanik bir sorun var ondan iste yazilimsal degil vs vs. Bu forumda müsteri yumruklayan megachips bayiside gorduk , gazihan ne müsteriden yana oldu nede bayiden. Neymis bayinin sartlari benim sartlarimla ayni degilmis. Ben iade yparmisim bayi yapmazmis. Kapidada Megachips degilde Gamechips yaziyo zaten.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biz Gökçenin arabanın yazılımını direkt gazihan a yaptırdık 2 yıl önce. Gittiğimizde suratımıza bile bakmadı hadi gelmiş olduk dedik eyvallah soğukta 2 saati geçik dikildik bir çay koyayım,bir yemek ısmarlayayım bile demedi. Arabayı yaptı iyi güzel ama araba durup dururken dpf rejenerasonu yapmaya baslıyordu,2 günde bir devir yükseliyordu. Araba o zaman 135 beygir 310 nm tork gözüküyordu. Araba 3.viteste bile patinaja kalkıyordu falan. Oysa biz soft bir şey yap demiştik. Neyse yaklaşık 3 ay bu şekilde kullanıldı araba. DPF olayı iyice sıkıntı çıkarınca bizzat ben aradım. Abi böyle böle bir durum var,şu yazılımı değiştirelim,biraz daha kısalım dedim. Buyur yarın gel dükkandayım dedi. Gökçen bu konuşma esnasında yanımdaydı hatta. Ertesi gün ükkana gidince bir baktık kapı duvar,aradım hemen,abi geldik biz ama sanırım yemeğe falan gittin dedim,bana verdiği cevap karşısında kalp atışlarım hızlandı resmen, ''Boşuna gelmişsin benden randevu alman lazım''.. Bu şokun ardından eyvallah dedim kapadım telefonu. Ataşehirden Bayrampaşaya geri geldik boşu boşuna. Sonra gittik bu kez karşımızda çok çok farklı bir adam vardı. Hoşgeldiniz,buyrun çay için kahve için,yemek ısmarlayayım size dedi,kulp bardaklar,bereler,sticklerlar hediye etti,lastik konusunda fikir beyan etti,yazılımıda hiç bir ücret almadan düzeltti araba saat gibi oldu. Demem o ki esnaflık olarak ilk zamanlar hiç tasvip edilmeyen bir insandı bizim açımızdan,ama dün öyleyken bugün böyle olabiliyor,sağı solu belli olmuyor biz bir türlü çözemedik. Ayrıca unutmamak lazım yaptığı ilk Fabia diye bize yazılımı o dönem 600 lirayken 450 liraya yapmıştı. O günden sonra ona karşı kaybettiğim saygıyı tekrara kazandım,bir kaç kez soru sordum sağolsun cevap verdi. Kapım her zaman açık dedi.

Velhasıl kelam ben Mehmet abiyi pek çözebilmiş değilim. Belki bize ters günlerinde denk geldi bilinmez,ama yaptığı işin en azından bizim için yaptığı işin arkasında durdu. Ömür boyu gelin ben yazılımla oynarım bir sıkıntı olursa dedi. Anlatayım dedim kendimce tecrübemi :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malesef herkes icin istisnasiz gecerli sanayi esnafi iki ismi duyuldu mu iki is yapti mi hemen orasi burasi oynuyor burnu kalkiyor. Cok boyle adam gordum. Ulan biz reklamini yapiyoruz sagda solda biz tavsiye ediyoruz karina ortak miyiz? Yok. Guler yuz dostluk bekliyoruz karsiliginda.

Boyle orasi burasi oynayan ama iyi is yapan adami da cikarlarim dogrultusunda kullaniyorum valla ben ne yalan soyliyim. Sinir oluyorum.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;487590
Malesef herkes icin istisnasiz gecerli sanayi esnafi iki ismi duyuldu mu iki is yapti mi hemen orasi burasi oynuyor burnu kalkiyor. Cok boyle adam gordum. Ulan biz reklamini yapiyoruz sagda solda biz tavsiye ediyoruz karina ortak miyiz? Yok. Guler yuz dostluk bekliyoruz karsiliginda.

Boyle orasi burasi oynayan ama iyi is yapan adami da cikarlarim dogrultusunda kullaniyorum valla ben ne yalan soyliyim. Sinir oluyorum.

Birde işin o boyutu var. Biz yazılımı yaptıktan sonra en az 5 araba gönderdik kendisine. Bir zahmet ilgilensin dimi :D

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen oyle arkadas musteri yolluyosun sen ona. En kotu sagda solda gazlayip bu adamda yaptirdim diyosun..

Çevrimdışı beratarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merabalar bende yeni katıldım superb 1.6 tdi elegance araçla ben erzurumdayım bu yazılım uygulamasından tamamen memnun olan ve bana ilime yakın bir yer tavsiye edecek arkadaş varmı

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Erzurumdaysaniz dr. Ecu gibi firmalarin subeleri vardir belki cevrede. İnternette arastirin bayi aglarini. Ankaraya yolunuz duserse yardimci olurum ;)

Çevrimdışı beratarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankaraya yolum düşerse tabi ki uğrarım. Peki bu ürünün araca yapilinca ve yapildiktan sonra herhangi bir sorunu olur mu malum sehir disinda yapilinca erzurumda sorun olmasin bana

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beratarslan;488050
Ankaraya yolum düşerse tabi ki uğrarım. Peki bu ürünün araca yapilinca ve yapildiktan sonra herhangi bir sorunu olur mu malum sehir disinda yapilinca erzurumda sorun olmasin bana

Chip tuning konusunda ne yazık ki kimse bir garanti veremez. İşten para kazananları kastetmiyorum tabii, onlar aksini söyleyeceklerdir. Tüm bunlara rağmen kendi aracımı uzunxa süredur yazılımlı kullandığımı söylemeliyim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazilimda sikinti cikabilir dusuk ihtimal de olsa. Heleki sizin araciniz icin ozel yapilmis bir mappingde sorunlar cikabilir ama duzeltilemeyecek seyler degildir genelde. Nadir olarak da aracin miyadi bitmeye yuz tutmus parcalarinda da arizayi gun yuzune cikarabilir.
Ancak genel olarak stage1 yazilimlar o araba icin daha onceden hazirlanmis ve denenmis paket yazilimlardir.
Boyle bir paket yazilim yuklerirsiniz araciniza. Erzuruma gitmeden de aracinizi cevre yolu, sikisik trafik gibi sartlarda denersiniz riski minimuma indirgemis olursunuz ;)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinli olarak kullansaydım hiç durmazdım gıdıklardım ama lpg ye güvenemiyorum :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kadir valla 1.8t aguda lpgli 250+ hp yuruyenler var. Brc icin konusuyorum max kafa dedikleri buyuk bir kafa var onunla beraber buyuk borular ve performansli enjektorle (sistem sifirdan 2.000₺ ye kuruluyor) 300hp ye kadar destekledigini soyluyordu izmir 2a muhendislikteki usta.

Lpg kitine guveniyorsan tasir diyorsan yaptir. Sonrasinda iyi bir lpgciye 100lira ver tikir tikir calistirir arabani lpgde :)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG li araca yapılacak en iyi chip, LPG kitini söküp benzinle sürmektir. :)