škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Seat Ibiza Cupra...

Ziyaretçi · 16 · 10074

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
seatın alışık olduğumuz cupra serisi, aracın donanımına şuyuna buyuna bakmam bilirsiniz, direk makine :hanz:

1.4 TSI 180 bg kalbi var, oha dedim, çüş dedim, yavaş dedim...

7 ileri DSG var, kendiliğinden kilitlenebilir XDS adını verdikleri diferansiyel var :adm: :adm: :adm:

motoru artık nasıl aşırı(x2) besledilerse 180 beygir 4 çay bardağından çıkmış :hanz::hanz:

(ömür-dayanıklılık konusunu başka bir başlıkta tartışmıştık ben burda girmeyeceğim)

2000 devirden 4500 devre kadar fix 250 torku var, bu ebattaki bi araç için oldukça fazla :hanz:

yalnıız beygirini teee 6200 de veriyor, bu biraz  olmamış, ama redline kullanıcı için dert değil :hanz::hanz::hanz:

ama devir devir değişimleri bilmeden bişi diyemem tabi, tork-kW grafiği lazım, gören olursa buraya bildirirse memnun olurum.

işin asıl dikkatimi çeken boyutu, 255 km/s fabrika verisi son hız, nerden baksan elimde 260-270 :lol:

yahu bu Porsche olmuş çıkmış :D biraz abartmışlar gibi geldi bana, aerodinami içinde çalışmışlardır kanımca bu hızı mümkün kıldıklarına göre. :hanz::hanz::hanz:

sadece 1172 kg :adm: :adm: :adm:

7.2 saniye 0-100 koymuşlar, yani 6-6.5 saniye falan, harika değerler bunlar ya, hasta oldum vallahi...

şimdi 215-40-17 ebatlarında tekerleği olan bu yavrunun şanzıman-diferansiyel oranlarını merak ettim... araştıracağım, bulan olursa koysun.

tüketimide 10-12 falan değil, hani görür yine sıklıkla ama fabrika verisi değil :kiki::kiki:

teknik özellikleri

MOTOR           1.4 lt TSI 180 hp DSG                                      Silindir Hacmi (cc)           1390                    Çap ve Strok (mm)           76.5 x 75.6                    Sıkıştırma Oranı           10.0                    Maks. Güç hp (kw) / dd           132 (180) / 6200                    Maks. Tork Nm / dd           250 / 2000-4500                             Emisyon Kontrolü           EU5                             Akü (Ah)           44 / 51 / 60                    PERFORMANS                                Maks. Hız (km / s)           255                             Hızlanma (0-100) km / s (sn)           7.2                             Hızlanma 0-1000m (sn)           28.1                      YAKIT SİSTEMİ                                Yakıt Tipi           Kurşunsuz Benzin                             Yakıt Besleme Sistemi           Direkt Enjeksiyon                                      Yakıt Tankı Kapasitesi (lt)           45                             YAKIT TÜKETİMİ                                Şehir İçi (lt / 100 km)           8.3                    Şehir Dışı (lt / 100 km)           5.3                    Karışık (lt / 100 km)           6.4                    CO2 EMİSYON DEĞERLERİ                                Şehir İçi (g / km)           193                    Şehir Dışı (g / km)           124                    Karışık (g / km)           148                    AKTARMA SİSTEMİ                                Şanzıman Tipi           7 ileri DSG                                      FRENLER                                Ön           Hava Kanallı Disk                             Arka           Disk                                      LASTİKLER VE JANTLAR                                Lastikler           215/40 R17                             Jantlar            7Jx17"                             ÖLÇÜLER                                Tip           3 Kapı HB                             Uzunluk / Genişlik / Yükseklik (mm)           4061 / 1693 / 1420                             Dingil Mesafesi (mm)           2469                             İz Genişliği, Ön / Arka (mm)           1449 / 1441                             Bagaj Kapasitesi (lt)           284                                      Net Boş Ağırlık (kg)           1172

(http://www.seat.com.tr/seat/modeller/ibiza_cupra/techtables/1_4_TSI_180.htm)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 180ps hakan olacak şey değil senin anlayışına tamamen ters olsa gerek.1.6 ya 180 eleştirilirken al sana yetmezmiş gibi 1.4 e 180ps.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;38411
1.4 180ps hakan olacak şey değil senin anlayışına tamamen ters olsa gerek.1.6 ya 180 eleştirilirken al sana yetmezmiş gibi 1.4 e 180ps.

ömür olurda görürsek bi 20 sene sonra falan, 0.5 lt 250 PS motor falan çıkar.

1.4 ler falan o zamana keyif aracı olur klasik olarak, ''Big Block 86 CID TDI LTD'' :++: :++: :++:

(86 CID=1.4, 350 CID=5.7 ltr gibisinden espri :kiki:)

egzostun dibine kamera koyup gaza basarım :++: :++: :++: :++: vayss çift namlulu egzost falan var derler, o zamana elektiriğe falan geçilir herhald. :hanz::hanz:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ömür olurda görürsek bi 20 sene sonra falan, 0.5 lt 250 PS motor falan çıkar.
---------------------
:adm::++::haha:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kalbı guzelde sankı bıraz yuksek gıbı duruyor

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
torku 1.6 180 hp insignınanın torkundan fazla:D ibiza 250 insignia 230

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;38380
seatın alışık olduğumuz cupra serisi, aracın donanımına şuyuna buyuna bakmam bilirsiniz, direk makine :hanz:

1.4 TSI 180 bg kalbi var, oha dedim, çüş dedim, yavaş dedim...

7 ileri DSG var, kendiliğinden kilitlenebilir XDS adını verdikleri diferansiyel var :adm: :adm: :adm:

motoru artık nasıl aşırı(x2) besledilerse 180 beygir 4 çay bardağından çıkmış :hanz::hanz:

(ömür-dayanıklılık konusunu başka bir başlıkta tartışmıştık ben burda girmeyeceğim)

2000 devirden 4500 devre kadar fix 250 torku var, bu ebattaki bi araç için oldukça fazla :hanz:

yalnıız beygirini teee 6200 de veriyor, bu biraz olmamış, ama redline kullanıcı için dert değil :hanz::hanz::hanz:

ama devir devir değişimleri bilmeden bişi diyemem tabi, tork-kW grafiği lazım, gören olursa buraya bildirirse memnun olurum.

işin asıl dikkatimi çeken boyutu, 255 km/s fabrika verisi son hız, nerden baksan elimde 260-270 :lol:

yahu bu Porsche olmuş çıkmış :D biraz abartmışlar gibi geldi bana, aerodinami içinde çalışmışlardır kanımca bu hızı mümkün kıldıklarına göre. :hanz::hanz::hanz:

sadece 1172 kg :adm: :adm: :adm:

7.2 saniye 0-100 koymuşlar, yani 6-6.5 saniye falan, harika değerler bunlar ya, hasta oldum vallahi...

şimdi 215-40-17 ebatlarında tekerleği olan bu yavrunun şanzıman-diferansiyel oranlarını merak ettim... araştıracağım, bulan olursa koysun.

tüketimide 10-12 falan değil, hani görür yine sıklıkla ama fabrika verisi değil :kiki::kiki:

(http://www.seat.com.tr/seat/modeller/ibiza_cupra/techtables/1_4_TSI_180.htm)

Bilgiler için teşekkürler.:ok:

Yalnız gücün 6200'de olması dezavantaj değil, avantaj.:) Alt devirleri zaten zayıf değil. Bu sebeple alt devirler çok zayıflatılmadan gücün mümkün olduğunca üst devirlerde üretilmesi gayet önemli.

Şanzıman oranları seat.com'dan bulunabilir. Ben gene de buraya ekleyeceğim.:ok:

TRANSMISSION
Gearbox type0AM.J.LED
Ratios
I3.500
II2.272
III1.531
IV1.121
V1.176
VI0.951
VII0.795
R4.169
Group 1 ratio4.437
Group 2 ratio3.227
Group 3 ratio4.176
Speed 1000 rpm in V (km/h)29.1

http://www.seat.com/static/su/com/SEAT/site/2009/newIbiza/engines/1_4TSI_180.html
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tam yardıray olmuş ama biraz daha alçak olmalı... :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
7 ileri olunca şanzıman, önce kısa ardından da uzayan oranları seçebilmişler.:wnk:

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;38685
7 ileri olunca şanzıman, önce kısa ardından da uzayan oranları seçebilmişler.:wnk:

3 ayrı gruptan bahsetmesi de cabası sanırım.:hanz:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Şu arkasına sadece Cupra yazıyorlar ya, ona hastayım.

Ama bu kasanın normal 5 kapılısına bindim, arkadaki oturma alanı önceki kasaya göre bariz dar ve alçak.

Tabi Cupra için dert değil. Zaten insan oturduğu yere pusar :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben ibizanın arkasını zar zor oturdum.servis koltukları bile daha geniş ibizanın arkasından.bide koltuk arkasını dümdüz yapmışlar dizler sığmıyo ayakkabıyı çıkar bağdaş kur diyo araba.