škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Balata Tozu Sorunsalı

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı her yıkadığımda dikkat ediyorum sağ ön tekerlekteki balata tozu kalıntıları sol ön tekerlekten daha fazla oluyor.Balata et kalınlıklarını incelediğimde ise sanki sağ taraf daha etli gibi geliyor.Çok uzun zamandır bu olayı takip ediyorum henüz mantıklı bir cevap üretemedim.Merak içindeyim :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;450941
Arabayı her yıkadığımda dikkat ediyorum sağ ön tekerlekteki balata tozu kalıntıları sol ön tekerlekten daha fazla oluyor.Balata et kalınlıklarını incelediğimde ise sanki sağ taraf daha etli gibi geliyor.Çok uzun zamandır bu olayı takip ediyorum henüz mantıklı bir cevap üretemedim.Merak içindeyim :D
Her iki tekerlek arasında fren basınç farkı var demek ki. Muayenede de zaten buna bakıyorlar işte. Standart sapmalarda ise geçiyor da belli bir değerin üzerindeyse kalıyor.:wnk:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Balatalar aynı abi TRW marka geçen sene temmuzda değiştirmiştim.Daha önceki balatalarda da aynı durumu yaşıyordum.Bu dediğim olay araba ile ilgilenmeye başladığımdan beri dikkatimi çekiyor yeni bir şey değil en az 6-7 senelik bir durum :)

Arabayı genelde tek kişi kullanıyoruz bundan kaynaklı mı oluyor acaba?Sağ tarafta ağırlık fazla sol daha hafif olduğundan diyeceğim ama tam tersi olması lazım :D