škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön park sensoru

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dissector

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,Elegance donanımda malumunuz,arka park sensoru standart.Ama bence ön sensorlar da standart olmalıydı,çünkü ön tampon (sanırım aerodinami kaygısıyla) çok alçak.Yetkili serviste takılıyor mu,maliyeti nedir,taktıran var mıdır? Teşekkürler.

Çevrimdışı dissector

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Verdiğiniz güzel cevaplar için çok teşekkürler :)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dissector;451414
Verdiğiniz güzel cevaplar için çok teşekkürler :)
Sayın arkadaşım, burası Skoda servis ve ya danışma hattı değil, kullanıcı platformudur. Bilen biri olsaydı, muhakkak Size yanıt yazardı.
Lütfen Siz servise sorarmısınız ve öğrendiklerinizi bize de paylaşırmısınız.
Ben de aynı araca sahibim ve ben de merak ediyorum bu konuyu.
Teşekkürler :kro1:

Çevrimdışı dissector

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;451416
Sayın arkadaşım, burası Skoda servis ve ya danışma hattı değil, kullanıcı platformudur. Bilen biri olsaydı, muhakkak Size yanıt yazardı.
Lütfen Siz servise sorarmısınız ve öğrendiklerinizi bize de paylaşırmısınız.
Ben de aynı araca sahibim ve ben de merak ediyorum bu konuyu.
Teşekkürler :kro1:

Siz de haklısınız,(önceki 2 aracım Citroen'di,  CitroenTurk forumlarında böylesi sessizlikler olmaz,olumlu/olumsuz en az 1 cevap verilirdi,) kıyas yapmamalıydım.En kısa zamanda Yüce Otoya uğrayıp sonucunu paylaşırım.

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok net bilmemekle beraber sanırım 500-600 tl civarı bir maliyeti varmış serviste. Bir ara ben de düşündüm ama şimdilik beklemeye karar verdim. Yalnız bu ön sensörler bolero ile uyumlu mu değil mi onu bilmiyorum.

Çevrimdışı foreverpdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atonal;451428
Çok net bilmemekle beraber sanırım 500-600 tl civarı bir maliyeti varmış serviste. Bir ara ben de düşündüm ama şimdilik beklemeye karar verdim. Yalnız bu ön sensörler bolero ile uyumlu mu değil mi onu bilmiyorum.

Ben alırken ön park sensörlerini de istedim. Bende de bolero var ve uyumlu kardeşim, hiç bir sorun yok. Ayrıca ön park sensörlerinden çok memnunum ve ısrarla tavsiye ederim.

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: foreverpdr;451433
Ben alırken ön park sensörlerini de istedim. Bende de bolero var ve uyumlu kardeşim, hiç bir sorun yok. Ayrıca ön park sensörlerinden çok memnunum ve ısrarla tavsiye ederim.

Çok teşekkürler tavsiyeniz için. Bolero ile uyumlu olmasına sevindim. Ama malum biraz da ekonomik şartlar söz konusu. En kısa zamanda değerlendireyim :)

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben superb icin gorusmustum sonrada n takilanlarda n boleroya goruntu olmuypr demislerdi

Çevrimdışı kagan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
500-600 e soradan takma olanlar hayatta desteklemez, hatta 500-600 olup sonradan takilanlar 50-100 tl lik piyasa malidir.

Bolero yani vw de rcd uyumlu sistemi 500 den yaparlarsa 1 dk dusunmeyin, arkadasimin golf7 icin baktigimda y.disinda bile 1200 civari hesap cikiyordu ;)

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vala fiyat konusunda çok bilgim yok. Ama elbette orjinal yaptırmak en mantıklısı

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bolero ya uyumlu olsa güzel olur ama fiyat önemli. Atıyorum Bin TL ye yakın bişi çıkarsa, bildiğim kadarıyla aftermarket kameralı bir sistem yaklaşık o paraya geliyor. Kamerayı tercih etmek lazım o zmn

Çevrimdışı hkeles61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben dün itibari ile serviste idim aracım 1.4 tsi Elegance bu konuyu da sorduğumda yedek parça ile ilgili kişi hocam kesinlikle olmaz.Uyumlu değil dedi ! Ben de tam anlayamadım neden diye ama soramadım.zamanım yoktu.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uğraşmamak için sallamışlar.

Bu aracın opsiyon donanımda ön park sensörü varsa ve bolero ile uyumlu ise size de bu uymlu sistem takılır. Değişecek olan 1-2 parça ve sistemin Vag-Com dan açılmasıdır.

Seneler önce ben de CDTI varken sonradan Cruize Cont taktırmak istemiştim serviste olmaz demişlerdi. Sonra opel forumunda bir abimiz kendi becerileri ile aracına taktı. Bombaş donanımda olan aracını orjinal opel parçalarını ve devre şemalarını yurtdışından alarak Cosmo donanıma yükseltti. ESP mi dersiniz, adaptif bi-xenon mu hepsini yaptı ve sağlıklı şekilde çalıştırdı.

Eğer aracın üst donanımında veya opsiyon listesinde varsa aracın alt yapısı hazır demektir.  Dediğim gibi yapılcak tek şey gerekli parçaları alıp özelliği ECU dan açtırmak.

Yalnız sizin sorduğunuz eğer Bolerodan dış kamera ile görüntü almak ise o zaman farklı. Bolero da video girişi olmadığından bağlantı yapılamadığı doğrudur. Ancak onu da bir ara birim takarak hallediyorlar diye biliyorum.

Çevrimdışı fatih53

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
söz konusu ön sensörleri ben de araştırdım. şu an istanbul maltepe ender elektronik takıyor. orijinal ürün. bolero ekrana da bağlıyor ve ön sensör için kapama düğmesini aracınız vites önündeki konsola da orijinal şekilde monte ediyor ancak fiyat.... 1200 tl :((