škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Muayene Hakkında

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayın 20'sinde muayeneye gideceğiz aklıma takılan bir kaç soru var yardımcı olabilirseniz sevinirim.
1) En son muayeneye gittiğimde sızdırmazlık istenmiyor falan deniliyordu ama sızdırmazlık almayanlara da hafif kusur yazıyorlarmış doğru mudur?
2) Egzoz takmıştım araca sökmek gerekir mi yoksa o sesi kesen kapak gibi şeyin takılı olması yeterli midir? (silencer mı neydi adı hatırlayamadım :) )
3) Airbag ışığı yanıyor yaptıracağım gerçi ama o zamana kadar yaptıramazsam sıkıntı olur mu?
Filmleri, turuncu parkları vs. hepsini söküp gideceğim zaten ama egzoz konusu takıldı aklıma söksem mi yoksa sesini kessek yeter mi?
Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GÖKHAN06;451558
Ayın 20'sinde muayeneye gideceğiz aklıma takılan bir kaç soru var yardımcı olabilirseniz sevinirim.
1) En son muayeneye gittiğimde sızdırmazlık istenmiyor falan deniliyordu ama sızdırmazlık almayanlara da hafif kusur yazıyorlarmış doğru mudur?
2) Egzoz takmıştım araca sökmek gerekir mi yoksa o sesi kesen kapak gibi şeyin takılı olması yeterli midir? (silencer mı neydi adı hatırlayamadım :) )
3) Airbag ışığı yanıyor yaptıracağım gerçi ama o zamana kadar yaptıramazsam sıkıntı olur mu?
Filmleri, turuncu parkları vs. hepsini söküp gideceğim zaten ama egzoz konusu takıldı aklıma söksem mi yoksa sesini kessek yeter mi?
Şimdiden teşekkürler.

Sızdırmazlığa artık orada da bakıyorlar
Egzoz o haliyle geçemez, kalırsın
Airbag ışığı yanarken de ağır kusur yazarlar sanırım, en azından lambayı söndürt de git
İşin rast gelsin...
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 20:29:22 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim octi de 15 aralıkta bitiyor muayene,14 aralık için randevu alacağım.Farları kontrol etmem gerektiriyor mu acaba 3.ayda kazada far değişmişti sağ.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;451559
Sızdırmazlığa artık orada da bakıyorlar
Egzoz o haliyle geçemez, kalırsın
Airbag ışığı yanarken de ağır kusur yazarlar sanırım, en azından lambayı söndürt de git
İşin rast gelsin...

Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim Engin abi. Airbag işi için gidebilirsem eğer egzozu da yanımda götürüp değiştireyim en iyisi.

Muhammet hocam, far ayarına acayip takıyorlardı bir aralar ama son durum nedir bilmiyorum. Yaptırıp gitmekte fayda var.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GÖKHAN06;451577
Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim Engin abi. Airbag işi için gidebilirsem eğer egzozu da yanımda götürüp değiştireyim en iyisi.

Muhammet hocam, far ayarına acayip takıyorlardı bir aralar ama son durum nedir bilmiyorum. Yaptırıp gitmekte fayda var.
:eyv.:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Farları ayarlat, bazen fara yaslansan veya fazla bastırsalar bile kurularken kayabiliyor.

Tüm ampulleri kontrol et, egzoz ölçümünü önceden yaptır, bizim buralarda ona bile ayrı sıra oluyor. Yangın tüpün yeni tarihli olsun, 2 reflektör, ilk yardım çantası. Silecek suyunu bile kontrol et, özellikle arka cam da çalışır olsun, su atsın.

Parayı nakit alıyorlar, 159 TL bayıldım ben geçen hafta

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
filmleri sökmene gerek yok hafif kusur yazıyorlar sızdırmazlığı orda verirler eksoz pulunuda ordan alırsın hava yastığından kalırsın eksozuda gitmişken değiştir bazen geçiriyorlar bazen kalıyorsun belli etmiyo trafik seti olmasa bile hafif kusur oda artık
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;451588
Farları ayarlat, bazen fara yaslansan veya fazla bastırsalar bile kurularken kayabiliyor.

Tüm ampulleri kontrol et, egzoz ölçümünü önceden yaptır, bizim buralarda ona bile ayrı sıra oluyor. Yangın tüpün yeni tarihli olsun, 2 reflektör, ilk yardım çantası. Silecek suyunu bile kontrol et, özellikle arka cam da çalışır olsun, su atsın.

Parayı nakit alıyorlar, 159 TL bayıldım ben geçen hafta

Hepsi çifter çifter var arabada abi, yedek ampul setine kadar hazırlayıp trafik setinin içine koymuştum :D Benim gitmeden bir gün ayarlamam lazım şu işleri halletmek için.
Alıntı yapılan: serkan35;451593
filmleri sökmene gerek yok hafif kusur yazıyorlar sızdırmazlığı orda verirler eksoz pulunuda ordan alırsın hava yastığından kalırsın eksozuda gitmişken değiştir bazen geçiriyorlar bazen kalıyorsun belli etmiyo trafik seti olmasa bile hafif kusur oda artık

Filmleri zaten sökmeyi düşünüyordum ton değişikliği için muayene bahanesi oldu işte :) Airbag fazla masraf açmaz umarım, gerisi kolay zaten.

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar biraz önce tuvturk sitesine girdim randevu alayım diye 15 tl kartdan yatırmamı istiyor bu ne parası,telefondan olmuyor sanırım.soyguna bunlar da mı başladı acaba?

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
resmi site değildir hocam o http://www.tuvturk.com.tr/ bu siteden alın ücretsiz randevu
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fenomen;451647
arkadaşlar biraz önce tuvturk sitesine girdim randevu alayım diye 15 tl kartdan yatırmamı istiyor bu ne parası,telefondan olmuyor sanırım.soyguna bunlar da mı başladı acaba?

Kendi sitesinde ücretsiz

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Amerikan parkları söndürmeye ve filmleri sökmene gerek yok hafif kusur olarak geçiyor

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;451651
Kendi sitesinde ücretsiz
:syg2::syg2:

Alıntı yapılan: serkan35;451648
resmi site değildir hocam o http://www.tuvturk.com.tr/ bu siteden alın ücretsiz randevu
Peki benim baktığım site hangi sitedir onda da tuvturk yazıyordu ve site aynıydı sanırım.dolandırıcılar mı aacaba?Neyse gerçek siteden randevuyu aldım uyarılarınız için teşekkürler.:syg2:

Geçen hafta facebook sitesinde meslektaşımın hesabını yürütmüşler bende haberim sonradan oldu beni uyardı ama iş işten geçti.Bana j35 yaz 5686 mı neydi tam hatırlamıyorum oraya mesaj gönder ücretsiz dedi.Arkadaşlar arasında çekiliş yaptık yemek ücretsiz falan dedi bende ne ayak yahu dedim.yahu sen gönder dedi.Bende gönderdim ve mesaj geldi 16 haneli rumuz geldi o geleni o arkadaşa gönderdim.Hemen akabinde joysıtık mı kazandınız 56 tl ye dedi.Sonra tekrar gönder dedi ama bu defa faka basmadım ilk kazıktan sonra.meğersem facebook hırsızı:vur::vur: ile dans ediyormuşum.Allah'dan son anda haberim oldu.Bende dolandırıcılar tarafından dolandırılmış oldum.Arkadaşlar millet beleşten geçinmeye başlamış.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muayeneyi hallettik, sızdırmazlık olmadığı için ve far ayarına (ayar yaptırıp gittiğim halde) hafif kusur yazdılar. Airbag ışığı kablosu koptuğu için yanıyormuş onu yaptırıp girdim zaten, kurtulduk :)