škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 Passat FSI Hakkındaki görüşleriniz

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli Abilerim
Ben bu foruma üye olduğumda 2001 1.8 Turbo L&K Octaviam vardı bu aracı satarak Şuan halen kullandığım 2007 model 1.6 elegance otomatik Honda Civic aldım
Aracımdan çok memnunum ama tekrar Alman araçlarına dönmek istiyorum. Aklımda Passat var ama bütcem buna elvermiyor. Yani Hondayı sattıktan sonra üzerine para ekleyemem.
İlan sitelerinde yaptığım araştırmalarda aracımı sattıktan sonra elimdeki para ile anca 1.6 Fsi Passat alabiliyorum.
Siz değerli abilerimden isteğim bana fikir vermenizdir. İllaki forumumuzda 1.6 FSİ Passat Ototmatik kullanan vardır:haha:
Şimdi
1- Civic i satıp passat almalımıyım?
2- Passat FSI aracın Kronik Problemi varmıdır?
3- Yakıtı bahsedildiği gibi fazlamıdır?
4- Lpg dönüşümü hakkıda bilgim var forum sitelerinde taktıranlar var genelde memnunlar. Bu Lpg dönüşümü enjektör veya diğer aksama zarar verirmi?
5- DSG nin çok iyi olduğunu duydum bundan şüphem yok ama bakımları nezaman yapılır?
6- Yol sesi Motor sesi konusunda yardımcı olabilirmisiniz?
son olarak Sizce bu mantıklı bir değişim olurmu?
Lütfen Yardım :o

octavia rally team powered by swwp07

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.8 lik aracınız bile bu motor dan verimli eğer o motor sıfır olarak çıkmayacaksa ki öyle sanıyorum. 1.4 tsi için kendinizi zorlamanız ya da eski aracınızla devam etmeniz tavsiyemdir.
lpg zaten avantajı kalmadı hele fsi de hiç. diğer konularda bilgim yok.

ama çok temiz bulursunuz alırsınız size kalmış.. hayırlısı olsun

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 fsi bende çok düşündüm araştırdım arkadaşımdan kullanmak için aldım ve kullandım tabi ben fabia 1.2 den sonra passata binince bi hoş oldum konfor olarak çok çok iyi fakat gel gelelim almışken köyede bi gideyimde yakitina bakayım dedim demez olaydim fabiaya 20 tl koyup gidip geliyordum şehir icindede bi 10 km yapıyordum dedim 50 lira koyayim o kadar aldık arabayı diye koydum gittim geldim o da ne ibre eski yerine geri döndü ki ben 1.4 torosu 270000 km lpgsiz kullandım koymadı bu ocağımi sondurmeden vazgeçtim

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
birinin kasası, birinin motoru daha iyi, tercih size kalmıs, zaten segment farkıda var,
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2013, 14:39:35 Gönderen: mustisahin »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Passat d sınıfı honca c sınıfı yani passat daha konforlu ağır abi.otomatik vites olması fsi dezavantaj manuel olsa hadi neyse.benim fsi ortalamam 1200 km de totalde 7 lt 100 km.passat ile aynı motor 115 ps ve passat daha ağır octiden bu da yakıtı haliyle etkiler.lpg dönüşümü başladı var taktıranlardan memnun olanların yanısıra hoşnutsuzluk da var.ama ben şu ana kadar herhangi bir sorun çıkarmadan kullandım ve devam ediyorum.kanserli ve veremli değildir.tsi alırsan daha karlı tabii ki hem tork hem güncel motor.comfort alacağına fsi trand al tsi.ben şu anda ş.i/uzun yol/karma 35 krş yakıyor shell 97 oktan kullanıyorum.bundan iyisi şamda kayısı.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
cevaplarınız için teşekkür ederim. :)
mesajlar genelde yakıt konusunda ben öle hız performans arayan biri değilim benim için rahat ve masrafsız olsun yeter. Aracımı şehiriçi pek kullanmıyorum. Memur olduğumdan sürekli küçük ilçelerde çalışıyorum çok fazla trafik yoğunluğu olmuyo yani. Aracı genelde uzun yolda kullanıyorum bu yüzden yakıt ikinci plada.
Bide 30 - 32 bin bandındaki fsi otm passatları tavsiye edermisiniz,*

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üzerine 10.000 daha koy, al Octavia TSI DSG, keyfine bak..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: swwp07;451654
cevaplarınız için teşekkür ederim. :)
mesajlar genelde yakıt konusunda ben öle hız performans arayan biri değilim benim için rahat ve masrafsız olsun yeter. Aracımı şehiriçi pek kullanmıyorum. Memur olduğumdan sürekli küçük ilçelerde çalışıyorum çok fazla trafik yoğunluğu olmuyo yani. Aracı genelde uzun yolda kullanıyorum bu yüzden yakıt ikinci plada.
Bide 30 - 32 bin bandındaki fsi otm passatları tavsiye edermisiniz,*
asla otomatik falan alma hayatının yanlışını yapma manuel olsun.uzun yolda sürüşü iyidir ama bana kalsa eğer 10 bin tl koyarsanız tsi golf,jetta,passat alabilirsiniz.ama yok o kadar paraya değmez dersen ve performans da istemiyorsanız makuldur.zor satılır ama sıkı pazarlık yapman gerek.Mesela 38-42 bin tl bandında tsi varken 35 bin tl ye ve hatta daha fazla fsi için fiyat çekenler var.arada en az 10 bin tl ye yakın fark olsun ki en azından 10 bin tl ye yakıt alırsınız.Fsi kesinlikle kanserli değildir verem mikrobu asla barındırmaz ama sadece satarken o önyargı ile karşılaşacağınızı aklınızdan çıkarmayın.Ön yargı çok fazla.Ben 25 bin km kullandım zırnık sorun olmadı.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muhammet Hocam otomatik konusunda neden bu kadar keskin düşünceniz var?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;451673
Muhammet Hocam otomatik konusunda neden bu kadar keskin düşünceniz var?
akif hocam arkadaşım da var aynısından fsi oto hem performans düşük devirlenmesinden memnun değil hemde yakıt durumundan memnun değil.Yoksa tsi dsg olsa tadından yenmez sen tsi kullanıyorsun bunu farketmeyebilirsin.Tsi passat olan bir arkadaşım da var dsg şanzıman trıptronik vites acaip gerçekten ben sesinden bile etkilendim.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cıvıc'e devam bence.FSI Passatın bal yapmayan arıdan bir farkı yok bence.Hem illa benzin diyorsanız TSI alın.Passat pahalı geliyorsa da Jetta.Ama ben olsam cıvıc'e binerdim.LPG gibi çok önemli bir avantajı var:)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;451676
Cıvıc'e devam bence.FSI Passatın bal yapmayan arıdan bir farkı yok bence.Hem illa benzin diyorsanız TSI alın.Passat pahalı geliyorsa da Jetta.Ama ben olsam cıvıc'e binerdim.LPG gibi çok önemli bir avantajı var:)
dedim ya bir kere adı çıkmış fsi'nin sağlık kurulundan rapor alsa bile aıds muamelesi görmesi kaçınılmaz.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;451675
akif hocam arkadaşım da var aynısından fsi oto hem performans düşük devirlenmesinden memnun değil hemde yakıt durumundan memnun değil.Yoksa tsi dsg olsa tadından yenmez sen tsi kullanıyorsun bunu farketmeyebilirsin.Tsi passat olan bir arkadaşım da var dsg şanzıman trıptronik vites acaip gerçekten ben sesinden bile etkilendim.

Hocam, ben FSI otomatik için düşünmedim, otomatik deyince genel algıladım:D
Öyle anlayınca da soru geldi:)
Dediğiniz gibi, TSI-DSG kullanıcısı olarak ben çok memnunum.
Düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim..

Çevrimdışı swwp07

• 150 HP
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tekrar sağolun
civic den memnunum ama alman' ın tadı başka :)
değerli abilerim muhammed abim güzel söyledi kanserli değil ama herkes öle biliyo buda ikinci el için handikap helede benim gibi sermayesi arabası olan memurlar için çok sıkıntılı.
Neyse anladığım kadarıyla aracın performansı düşük ve yakıtı yüksek bir diğer konu ise ikinci el piyasasının düşük olması, bunlar tamam peki yıllık vergisi Bin küsür TL olan 2.0 FSİ için görüşleriniz nedir?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;451682
dedim ya bir kere adı çıkmış fsi'nin sağlık kurulundan rapor alsa bile aıds muamelesi görmesi kaçınılmaz.

Hocam benim mantık biraz farklı.:)

FSI almak demek araca benzinde binmek demek.Ben bir araca benzinde bineceksem o araç gitmeli yani yaktığının hakkını vermeli.Ayrıca FSI'da LPG'yi geçtim araç benzinde bile yakıt seçiyor.TR'de 97 oktan diye satılan benzinilerin çoğu 95 aslında.Bide 97 aramak var..Yani ben motorun teknolojisine, sorunsuzluğuna bir şey demiyorum ama bence o paraya daha mantıklı seçimler olabilir.Ki bence cıvıc çok mantıklı hemde otomatik.Cıvıcten sonra FSI manuel adama ağır gelir.