škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mobil ve Mobil1 arasında ne fark var?

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. 2005 model fabia special aracıma bugüne kadar hepsi 10w40 olmak üzere neredeyse bütün markaların yağlarını kullandım. (hangisi daha az eksiltecek görmek için) artık kışın da gelmiş olması ve tam sentetik olması dolayısıyla 5w30 viskoziteli bir yağ kullanmak istiyorum. bir diğer amacım da, yağ eksiltmesini engellemek ya da en aza indirmek. kullanmak istediğim yağ markası mobil. işte bu noktada sorumu sormak istiyorum mobil 5w30 yağ ile mobil1 5w30 yağ arasında iki kata kadar fiyat farkı neden kaynaklanıyor. (pahalı olan mobil1) ve bu yağlar arasında, bu fiyat farkını gerektirecek büyük bir kalite farkı var mı? BBZ kodlu 101 bg. motor için hangisi uygun olur? teşekkür ederim.

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mobil - Mobil1 değil de;
Mobil1 - Mobil1 ESP olarak ayrılıyor. ESP serisi, partikül filtreli araçlar için üretilmiş, tam sentetik özel bir ürün. Bildiğim kadarıyla aracınız atmosferik motora sahip, mobil1 kullanmanız daha uygun olacaktır, ESP sizin için gereksiz masraf olur. Benden daha bilgili abilerim daha detaylı bir yorum yapacaktır..

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: etms;451943
Mobil - Mobil1 değil de;
Mobil1 - Mobil1 ESP olarak ayrılıyor. ESP serisi, partikül filtreli araçlar için üretilmiş, tam sentetik özel bir ürün. Bildiğim kadarıyla aracınız atmosferik motora sahip, mobil1 kullanmanız daha uygun olacaktır, ESP sizin için gereksiz masraf olur. Benden daha bilgili abilerim daha detaylı bir yorum yapacaktır..
Yanıtınız için teşekkür ederim.
Şimdi biraz anlaşılır oldu durum. ESP serisi, son teknoloji, turbolu ya da çift turbolu ve partikül filtreli araçlar için. Şimdi bir kez daha dikkat ettim de, ESP serisinden olanlar Mobil1 oluyor. çünkü, "super 3000" olarak adlandırılan 5w30 tam sentetik yağda yalnızca Mobil yazıyor. ESP sersisi mobil1, bunun dışında kalanlar Mobil.

Çevrimdışı abdullah_ulusoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben mobil esp formula 5*30 kullanıyorum kesinlikle memnunum kesinlikle tavsiye ederim.
birde borpower

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abdullah_ulusoy;452593
ben mobil esp formula 5*30 kullanıyorum kesinlikle memnunum kesinlikle tavsiye ederim.
birde borpower

Mobil bu konuyla ilgili bir açıklamada Mobil marka yağlara özellikle ESP Formula serisi yağlara kesinlikle katkı maddesi konmaması gerektiğini,aksi halde yağın özelliğini kaybedip işlevini yerine getiremeyeceğini söylemişti.. Mobil yağları zaten katkıyı içinde barındırır,ilave bir şeye gerek yoktur..