škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Acil Yardım Araba Fatal Error verdi =)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar

Bildiğiniz üzere kar yağdı, kaydık falan sonra sonuç aşağıdaki arıza ışıkları ve çalışmayan park sensorleri park asist vb. Sorum şu : Servise götürdüğümde bu arıza ışıklarını bilgisayarı bağlayıp illaki kesecekler ama her kaydığımda veya karda araba zorlandığında bumu olacak. Neden bu oldu baya üzüldük ailece.:uuu:

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araç kayma yada zorlanıp patinaj falan çektiğinde böyle bir sorun olduğunu ilk kez görüyorum. Aracı stop edip çalıştırdınız mı acaba ?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunlar yandıktan sonra araçla 150-200 metre kadar ilerlediniz mi ?

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurdemirel;451996
Araç kayma yada zorlanıp patinaj falan çektiğinde böyle bir sorun olduğunu ilk kez görüyorum. Aracı stop edip çalıştırdınız mı acaba ?

Valla bende yeni aldım aracı ilk defa görüyorum çok üzüldüm servis açık olsa hemen götürecektim.. Denedim düzelmedi zaten kontağı çevirince bir sürü hata sesi çıkartıyor :kus3:

Alıntı yapılan: Can;451997
Bunlar yandıktan sonra araçla 150-200 metre kadar ilerlediniz mi ?

İlerledim dostum ama nafile.. Jetta sahibi bir arkadaşım sizin dediğinizi dedi onunda başına gelmiş sonra sönmüş bu sönecek gibi değil ya neden oldu off park sensörü falanda çalışmıyor otomatik park çalışmıyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazın octi fsi aracımla bir araçla kafa kafaya çarpışmaya ramak kala aniden direksiyonu kırdım esp yandı söndü daha sonra 25-30 km civarı gittim ve stop etmiştim tekrar çalıştırdığımda araç yürümedi.servisi aradım 10 dk bekleyin dedi bekledim o zaman yürüdü.Buna benzer bişey olmuş olabilir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;452003
Yazın octi fsi aracımla bir araçla kafa kafaya çarpışmaya ramak kala aniden direksiyonu kırdım esp yandı söndü daha sonra 25-30 km civarı gittim ve stop etmiştim tekrar çalıştırdığımda araç yürümedi.servisi aradım 10 dk bekleyin dedi bekledim o zaman yürüdü.Buna benzer bişey olmuş olabilir.

Beni korkutuyosun.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Park sensörünü düğmesinden devre dışı bırakın tekrar açın aynı şekilde ASR'yi de kapatıp açın bakalım düzelecek mi ? Zaten yarın pazartesi sabah götürürsünüz aracı.

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurdemirel;452009
Park sensörünü düğmesinden devre dışı bırakın tekrar açın aynı şekilde ASR'yi de kapatıp açın bakalım düzelecek mi ? Zaten yarın pazartesi sabah götürürsünüz aracı.

Malesef denedim olmuyor tuşların fonksiyonu yok.. Pazartesi götürecez artık sorun neyse burdada paylaşırım. Benim üzüldüğüm şey araç daha yeni iken ortada hiç bir şey yokken başıma böyle saçma bir şeyin gelmiş olması. Neyse daha kötüsü olmadığı için şükrediyoruz yapcak başka bir şey yok.. Aracın kalitesi ortada fakat bize denk geldi herhalde.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karda buzda giderken patinaj çekerken çekiş kontrolü kapattınız mı?

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın kalitesi ne olursa olsun sonuçta insan yapımı. Ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Yarın haberinizi bekliyoruz ...

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;452014
Karda buzda giderken patinaj çekerken çekiş kontrolü kapattınız mı?

Yok babam kullanıyordu Ankara-Zonguldak buzlanma olduğu için kaymış çıkamamış ve zincir takmış 2 3 km gitmiş zincirle daha sonra çıkarmış zaten aracın fonksiyonlarını bilmiyor babam ki sorduğumda hiç bir şey kapatmadığını söyledi eve geldiğinde de bir sürü ikaz ışığının yandığını söyledi bende aşağıya indiğimde resimlerde gördüğünüz manzarayla karşılaştım. Şimdi adam bana bu ne biçim araba karda zincir takmayla arabamı arızalanır diyor ve ben bir şey diyemiyorum ilk düşündüğümde önemsiz bir şey yarın gidip sildiririm diye düşündüm fakat olayın derinine inince babam haklı gibi. Şimdi ben bunu sildirecem ama eğer bu arıza lambası gene yanarsa garanti ile uğraş saçma sapan işlere giriş dertsiz başıma dert alacam hemde binmeye kıyamadığım aracım için. Bu nasıl bir saçmalıktır anlayamadım gitti.

Alıntı yapılan: ugurdemirel;452015
Aracın kalitesi ne olursa olsun sonuçta insan yapımı. Ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Yarın haberinizi bekliyoruz ...

Aynen ümidimi kaybetmedim henüz bunu düşünerek bakalım ne olacak yarın..

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İki sene önce bende de bu araçtan vardı, karda yolda kaldım. Birkaç vatandaş ittirdi, bir iki kişi de ağırlık diye ön kaputa oturdu. Araba biraz patinaj yaptı. Sonra ne göreyim; ekranda abs, esp, asr ve lastik basınç sensörü arıza ışıkları yandı. Arabayı bir gün önce sıfır almıştım yani 40- 50 kilometredeydi daha. Neyse uzatmayayım biraz bu şekilde ilerledim ama içim cız etti 1 gün önce aldığım araç birkaç patinaj nedeniyle bir sürü lamba yaktı. Servisi aradım, bir yerde mola verin bir çay için sonra tekrar devam edin dediler. Aynısını yaptım 10 dakika falan aracı stop edip bekledim, sonra çalıştırdım hiçbir sıkıntı kalmadı. Sonra aracı 1 yıl daha kullandım ve hiçbir sıkıntı çıkmadı. Sizinki farklı gibi, geçmiş olsun sonucu merakla bekliyoruz....

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Zincir takılan araçta ASR'nin kapatılıp hız olarak 50 km'yi geçmemek gerekiyor babanız bunlara dikkat etmedi büyük ihtimalle.

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;452025
İki sene önce bende de bu araçtan vardı, karda yolda kaldım. Birkaç vatandaş ittirdi, bir iki kişi de ağırlık diye ön kaputa oturdu. Araba biraz patinaj yaptı. Sonra ne göreyim; ekranda abs, esp, asr ve lastik basınç sensörü arıza ışıkları yandı. Arabayı bir gün önce sıfır almıştım yani 40- 50 kilometredeydi daha. Neyse uzatmayayım biraz bu şekilde ilerledim ama içim cız etti 1 gün önce aldığım araç birkaç patinaj nedeniyle bir sürü lamba yaktı. Servisi aradım, bir yerde mola verin bir çay için sonra tekrar devam edin dediler. Aynısını yaptım 10 dakika falan aracı stop edip bekledim, sonra çalıştırdım hiçbir sıkıntı kalmadı. Sonra aracı 1 yıl daha kullandım ve hiçbir sıkıntı çıkmadı. Sizinki farklı gibi, geçmiş olsun sonucu merakla bekliyoruz....

Teşekkür ederim inşallah düzelir yazıcam sonucu.

Alıntı yapılan: ugurdemirel;452028
Zincir takılan araçta ASR'nin kapatılıp hız olarak 50 km'yi geçmemek gerekiyor babanız bunlara dikkat etmedi büyük ihtimalle.

Hmm şimdi gidip sorucam asr yi kapatmadığını biliyorum çünkü kapatmayı bilmiyor. Hız olarak 50 yi geçtiğini düşünmüyorum bir sorayım. Ama sonuçta gene böyle bir şey olmamalıda neyse artık olmuş bir kere düzeltiriz inş.

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Zircir takılı bir lastik sadece lastik olduğu halde ki davranışından farklı bir davranış gösteriyor olabilir ve bu de ABS sensörlerinin beklenmeyen şekillerde veri göndermesine sebep veriyor sanırım.İnşallah geçici bir şeydir okuma hatası filandır. Bir ihtimal ABS sensöründe de bir arıza olabilir. Geçmiş olsun...