škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Az yakmak diye buna denir :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 8 kasımda depoyu fulledim ve bugün tekrar fulledim. Tamamı şehir içi olmak üzere 723 km yapmışım. Depo 216 Tl ye dolu. Yaklaşık 30 krş yaktı. Tabi motorinin lt fiyatı 4,53 Tl. Yol bilgisayarında ortalama tüketim 6,2 lt gösteriyordu. Esas güzel tarafı gerçekte de 6,2 lt tüketim olmuş. Harikasın skoda :ok:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün buz gibi soğukta 7 km de 6.5lt yaktı octi fsi.yani 5 tl shell 97 oktan.dizele göre fena değil o zaman.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Burada gidilen mesafe, gidilen yolun durumu ve ortalama hız değerleri değiştirir. Bizim araç superb de ortalama 7 litre yakıyor ama ortalama hız genellikle 25 km/h civarı oluyor. Bazen hıza bağlı olarak 6,5 litre de oluyor 8 litre de olduğu oluyor.

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurdemirel;452072
Burada gidilen mesafe, gidilen yolun durumu ve ortalama hız değerleri değiştirir. Bizim araç superb de ortalama 7 litre yakıyor ama ortalama hız genellikle 25 km/h civarı oluyor. Bazen hıza bağlı olarak 6,5 litre de oluyor 8 litre de olduğu oluyor.

Kesinlikle dediklerinize katılıyorum. Ancak şu an aynı şartlarda kullanılan bir çok araçtan hatta daha düşük motor hacmine sahip araçtan bile az yakıyor bizim skodalar :) Bir de yol bilgisayarındaki değerlerin bire bir tutuyor olması bence çok önemli. Zira başka marka kullanıcısı olan arkadaşlarımızla zaman zaman bu konuda konuştuğumuzda kendi değerlerinin hiç tutmadığından yakınıyorlar :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fsi'nin t'si olsa tadından yenmez ama ben bu "T"yi sanayide bulabilirmiyim acaba faydası olur mu?:lol::rm::hanz:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı muratç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle