škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Depo kapağı kilidi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan genç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Aracımı yeni aldığımdan, inceledikçe bazı sıkıntılarla karşılaşıyorum. Bunlardan biri depo kapağının kilitlenmesi. Araç kilitliyken depo kapağının kontrol ettiğimde, kapağı çevirince açıldığını fark ettim. Kendim anahtarla kilitlemeye çalıştım, beceremedim. Daha sonra kitapçığı okuyarak ve bazı denemeler yaparak depo kapağını kilitlemeyi başardım. Ancak bunun tek elle olacak bi iş olmadığını, bir elimle kapağı tutarak diğer elimle anahtarı çevirerek yapabileceğimi anladım. Aksi halde anahtarla birlikte kapak da döndüğünden kilitlenme gerçekleşmiyor.

Bu durum sadece benim aracımda mı böyle yoksa bütün rapidlerde mi böyle merak ediyorum. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Aynen yazdığın gibi, bir elinle kapağı tut ki dönmesin

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
irfan hocamın dediği gibi. sadece sizin aracınızda değil nerdeyse tüm marka araçlarda bu şekildedir. bir elinle kapağı tutarsın diğeri ile anahtarla kilitler veya açarsın. normalde fır döndü gibi döner bu kapaklar. ve aslında mantıklı olanda bu sanırım.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslında benimde garibime giden şey kapılar kilitlendiğinde kaportadaki kapağın kilitlenmemesi, bir gün birisi o kapağı kasıtlı kıracak diye korkuyorum.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabia 1 lerin üst donanımlarında kaportadan kilitliydi, sonradan devam ettirmediler sanırım...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;452255
aslında benimde garibime giden şey kapılar kilitlendiğinde kaportadaki kapağın kilitlenmemesi, bir gün birisi o kapağı kasıtlı kıracak diye korkuyorum.

İyi düşün - iyi olsun güzel kardeşim, aklına getirme böyle şeyleri. Sakınan göze çöp batar, aslına bakarsan bende çok pipirikliyim dir ama, abartmadan sakınabildiğimizce..  :aman:
Rapid - Octavia A7 - Scala Premium

Çevrimdışı serkan genç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu durumda asıl sıkıntı her yakıt aldıktan sonra kapağı kontrol etmek gerekiyor. Açık mı kaldı, kilitli mi diye. Çünkü pompacıların bununla uğraşacağını sanmıyorum.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç denemedim ama bildiğim kadarıyla benzin alınca zaten adamlar kilitliyorlar(Tabi başında durup bakmak gerekiyor). Aynen bir eliyle tutup diğer eliyle kilitliyor. Zaten birkaç kez adama anahtarı vermeyi unuttum, açamadı. Bu yeterli değil mi? Aracı kilitledikten sonra tekrar mı kilitlemek gerekiyor?

Çevrimdışı Coşkun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yetilerde kaportadan kilitleniyor bende ilk aldığımda kilit yok diye teredtüt etmiştim meğer kumandadan kilitlenince kilitleniyormuş kapak üzerinde kilit yeri yok tabi