škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb alacağım yardım talep etmekteyim...!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ademirtas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Yarın kısmet olursa Skoda Suberb almaya gideceğiz ancak Active ve Comfort arasındaki farkı bir türlü bulamadım. bu arada 1.4 TSI alacağım bu konuda yardımlarınızı talep etmekteyim. Önerilerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Yanlış tercihler yapmak istemiyorum.

iyi akşamlar.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
23 yaş için ağır bir araba..
Octavia Elegance daha iyi bir tercih olabilir..

Çevrimdışı ademirtas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;452218
23 yaş için ağır bir araba..
Octavia Elegance daha iyi bir tercih olabilir..

beklemediğim bir cevap :) tercihim bu yaş ile ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ademirtas;452219
beklemediğim bir cevap :) tercihim bu yaş ile ilgili bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Tabiki tercih ve beğenmek çok çok önemli, güle güle kullan:)
Benim genel  kanaatim; sürekli uzun yolda kullanılmayacaksa ve yaş çok ilerlemediyse Superb gerçekten büyük bir araba..

Çevrimdışı ademirtas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;452220
Tabiki tercih ve beğenmek çok çok önemli, güle güle kullan:)
Benim genel  kanaatim; sürekli uzun yolda kullanılmayacaksa ve yaş çok ilerlemediyse Superb gerçekten büyük bir araba..

teşekkür ederim , genelde şehiriçi kullanıyorum , yılda birkaç kez uzun yolculuk yaptığım için ve birazda konfor istediğim için bunu tercih ettim. Aile aracı olarak kullanacağım çoğunlukla , sizce hangi serisi alınmalı bu aracın bir fikriniz var mı ?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle Elegance alınmalı..
Bacanağımın Comfort vardı, bir kaza sonucu pert olunca bulup-buluşturdu Elegance aldı..

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı yaştayız ve bende superbi yeni aldım. Bence bunun yaşla bir ilgisi yok. Tavsiye olarak Elegance diyorum fakat bütçeyi zorlayacaksa herhangi bir düşük kilometrede temiz confort superb alabilirsin. Koltuk ısıtmasada ve düğme ile ayarlanmasada otomatik park olmasada falan olur bence Superb Superb dir.

Çevrimdışı ademirtas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sinful;452234
Aynı yaştayız ve bende superbi yeni aldım. Bence bunun yaşla bir ilgisi yok. Tavsiye olarak Elegance diyorum fakat bütçeyi zorlayacaksa herhangi bir düşük kilometrede temiz confort superb alabilirsin. Koltuk ısıtmasada ve düğme ile ayarlanmasada otomatik park olmasada falan olur bence Superb Superb dir.

Teşekkür ederim , elegance modeli bütçeyi zorlayacaktır o yüzden comfort veya active düşünüyorum , bir arkadaşım active modeline park sensörü ve ismini hatırlayamıyorum şu anda ekranı media sistemi taktırdı. Araç sürüş keyfi çok hoşuma gitti E segmenti olmasıda çekiyor tabi biraz.

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğim gibi superb superbdir. Park sensörü bolero ekran falan bunlar pahalı şeyler değil zamanla alır takarsınız zaten. Kimisi hatchback küçük araba sever kimisi station wagon sever kimi coupe sever bana göre araba büyük bir sedandır. Küçükken araba resmi çizdiğimde ben hep arkası önü belli büyük bagajı olan kocaman arabalar çizdim, benim araba anlayışıma süperb uyuyor daha küçük bir araba değil, o yüzden size de "sen ne yapacaksın o arabayı o baba işi" veya "araba çok büyük nasıl.." diyenlere pek aldırış etmeyin eğer böyle düşünüyorsanız.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
valla genç kardeşim yaşın çok genç ama arabadan anlıyor gibisin..al bi superb babalar gibi bin ufak arabayı herkes alıyor farkın ve prestijin olsun...

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ademirtas;452213
Merhaba,

Yarın kısmet olursa Skoda Suberb almaya gideceğiz ancak Active ve Comfort arasındaki farkı bir türlü bulamadım. bu arada 1.4 TSI alacağım bu konuda yardımlarınızı talep etmekteyim. Önerilerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Yanlış tercihler yapmak istemiyorum.

iyi akşamlar.

Merhaba,

Sorularınıza sıfır kilometrede Yeni Superb almayı düşündüğünüzü varsayarak cevap veriyorum. Öncelikle Skoda Superb için "Comfort" kodlu bir donanım paketi yok. 3 donanım paketinin adları az donanımdan çoğa doğru Active, Ambition ve Elegance. Bu donanım paketlerinin neleri içerdiğini şu adresten görebilirsiniz; http://www.superb.com.tr/donanim.html

Motor ve vites seçimi sizin isteğinize göre şekillenecek bir iş. Yakıt sarfiyatları arasındaki karşılaştırmayı şu sayfadan yapabilirsiniz http://www.skoda.com.tr/new/superbkarsilastir.asp Yakıt ile ilgili konuda ben kendi sarfiyatımı sizinle paylaşayım. 4 aya yakındır Superb 1.6 TDI Elegance sahibiyim. Aracım 4000 km civarı yol yaptı. Şu anda şehiriçi (İstanbul) 5,5 ile 6,0 l/100 km aralığında yakıt tüketiyorum. Çok yoğun trafiğe girdiğimi söyleyemem. 1.5 ton ağırlığında bir araba için gayet iyi buluyorum yakıt tüketimini. Sizin tercih edeceğiniz 1.4 TSI motor da 8-9 l/ 100 km civarında yakar diye düşünüyorum. Ancak burada üzerine bastırarak söylemek istediğim bir konu var, ben aracı oldukça sakin kullanıyorum. Yüksek devirlerden ve ani hızlanmalardan kaçınıyorum. Bu şekilde sürmeye kalkarsanız 1.5 tonluk bir araba sürdüğünüzü unutmayın.

Son olarak 4 aylık Superb deneyimimi sizin için değerlendireyim. Arabamdan çok memnunum. İç hacim ile ilgili zaten bir şey söylemeye lüzum yok. Yakıt tüketimininden de çok memnunum. Ancak İstanbul trafiğinde bu aracı sürmek zaman zaman insanı zorlayabiliyor. Zira diğer arkadaşların da söylediği gibi araç büyük. Dar yerlerden geçerken C sınıfı aracın pratikliğini özlediği oluyor insanın. Park etmek de daha zorlayıcı haliyle. Pek çok AVM'nin otoparkında, İspark'ın pek çok otoparkında aracın burnu hafifçe dışarıda kalabiliyor. Park sensörü olmadan İstanbul'da bu aracı kullanmanızı tavsiye etmem. Hangi donanım paketini seçerseniz seçin Bolero ekran radyo ve park sensörü ikilisi olsun aldığınız araçta.

Şimdilik aklıma gelen şeyler bunlar. Merak ettiğiniz şeyleri sorarsanız bildiğim, anladığım, deneyimlediğim kadarı ile cevaplamaya çalışırım.

Saygılarımla..

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ek konu açmamak için buraya yazıyorum yenı superb 1.4tsı elegance artık gelmıyor mu ? aramızda yetkılı servısten kımse var mı?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı alprngrbz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.geektr.com/forum
1.4 TSI candır elegance olsa tadından yenmez ama bütçe diyorsanda tabiki superb superb'dır  ;)

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bedo;452300
Zira diğer arkadaşların da söylediği gibi araç büyük. Dar yerlerden geçerken C sınıfı aracın pratikliğini özlediği oluyor insanın. Park etmek de daha zorlayıcı haliyle. Pek çok AVM'nin otoparkında, İspark'ın pek çok otoparkında aracın burnu hafifçe dışarıda kalabiliyor. Park sensörü olmadan İstanbul'da bu aracı kullanmanızı tavsiye etmem.

Size katılmıyorum diğer başı sonu belli olmayan araçlara göre superb büyük olabilir fakat superb gerçek bir sedanın olması gerektiği boyutlarda. Dar yerlerden geçerken C sınıfı aracım olsaydı ah keşke daha iyi geçerdim demedim hiç. Park etmek bence hiç zorlayıcı değil kaldıki çok zorlanırsanız kendini park ediyor zaten :) Avm de aracın burnu dışarda kalıyor diye düşünüp hiç bir zaman üzülmedim :D

Ben aracın büyük olduğunu düşünmüyorum olması gerektiği gibi büyük olduğunu düşünüyorum. Bir superb aldığınızda hiç bir zaman, bu araba çok büyük dar yerlerden geçemezsem, veya nasıl parkedecem veya c sınıfının pratikliğini özlüyorum asla hiç bir zaman demezsiniz.

Bunlar benim görüşüm tavsiyelerinizi paylaştığınız için teşekkürler tabi alacak arkadaş bunlarıda göz önünde bulundurmalı. Saygılar.