škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia'nın başına gelenler(kar)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dün Erzurum'dan Oltu'ya gelmek için yola çıktım. Erzurum'un çıkışında yollar karlı ve buzluydu. Ben 40-50 km ile giderken bile aracın bazı yerlerde kaydığını hissediyordum. Yanımdan beyaz hatcback bir araba beni tahminimce 90-100 km ile solladı. Neye güveniyor bu insanlar anlamıyorum. Ani bir kayma durumunda bu kendine fazlaca güvenen insan aracı nasıl toparlar bilemiyorum.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen bende ızledım resmen kendı arabama vuruyolarmıs gıbı uzuldum fabıa olmasından kaynaklı sanırım ama arabayla top oynadılar resmen. hele o hafıf tıcarı yokmu o yoldan nasıl gelıstır o ole. benım arabama yapsalar aynısını kesın hapse gırerım cınayetten :D

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hiç sormayın yazık olmuş izledim haberlerde garibime her glen araç vurmuş

Çevrimdışı Coşkun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende haberlerde gördüm eyvah gitti fabia dedim bu yolda kar lastiğite işe yaramaz zincir bile zor
Kar lastiği bende almadım henüz 2 gündür kar yağıyor diye arabayı yerinden oynatmıyorum işe toplu taşıma ile gidip geliyorum kar bitene kadarda çıkmaya niyetim yok kar lastiğim olsa bile acil bi durum olmadıkca yola çıkmazdım bu havada çünkü benim lastiğim zincirim olsa bile olmayan biri gelir vurur ne gerek var

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;452341
Bilmeyenler için; Erzurum'da en az 8 ay kış 6 ay yerde kar vardır. Şoförlerin %90'ı kar lastiği kullanır. Kazanın olduğu yeri de biliyorum. Ankara'da ki dikmen yokuşundan aşağı kalır yanı yoktur. Her ne kadar kar lastiği de taksan o yokuş buzlanınca hiçbir şey kar etmez.

O zaman şoförlükleri sıfır . o yokuşdan inerken motor freni 2 diş el freni pedalları bırakıcak. Bunlara ehliyet verende kabahat
-------------------------------------------------

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;452750
...o yokuşdan inerken motor freni 2 diş el freni pedalları bırakıcak. Bunlara ehliyet verende kabahat
Bu dediğini Fieasta ile denedim iki yıl önce Ataşehir' de bir rampada. Sonuç: Arka tekerlekler kilitlendi, arka koltuğu sağ tarafımda gördüm. Allah' tan anında hepsini iptal edip soldaki kaldırıma yasladığım sol-ön tekerlek sayesinde aşağıya indim.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;452751
Bu dediğini Fieasta ile denedim iki yıl önce Ataşehir' de bir rampada. Sonuç: Arka tekerlekler kilitlendi, arka koltuğu sağ tarafımda gördüm. Allah' tan anında hepsini iptal edip soldaki kaldırıma yasladığım sol-ön tekerlek sayesinde aşağıya indim.

Ben buz görünce girmiyorum,yolu biraz uzatıp başka yerden dolanıyorum :rm:
Beyin bedava :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;452753
Ben buz görünce girmiyorum,yolu biraz uzatıp başka yerden dolanıyorum :rm:
Beyin bedava :D
En iyisi. Yoksa böyle oluyor insan:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim evin bulunduğu sokağın adı karlıtepe sokak.Kar bi kere yağsın o kış boyunca yerden kalkmaz.Tüm kış ful buzdur.Sokak güneş görmüyor nasıl bir cünüplükse:D Geçen kış araba park halinde kaydı o derece buz tutar.Ben şunu bilir şunu söylerim.Buzda hiç bir şey kar etmiyor.Hani extrem bir araban ve lastiklerin olur neyse ama onun dışında buz gördün mü kaçacaksın.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;452751

Valla ben birçok kez faydasını gördüm abi :)
-------------------------------------------------

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: gokcen59;452774
Valla ben birçok kez faydasını gördüm abi :)
Rami-Kışla' dan Eyüp' e inen rampayı Favorit' le el freni iki diş çekili ve vites boşta indim kaç kere ancak bunu Fiesta' da yapamıyorsun. Aklına el freni geldiği anda arka tekerlekler kilitleniyor.:D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;452825
Rami-Kışla' dan Eyüp' e inen rampayı Favorit' le el freni iki diş çekili ve vites boşta indim kaç kere ancak bunu Fiesta' da yapamıyorsun. Aklına el freni geldiği anda arka tekerlekler kilitleniyor.:D

Ben o yol kuruyken zor durdurdum arabayı bir kere :D Magiruslar ağzına kadar doluyken banamısın demeden çıkıyor orayı valla helal olsun :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;452831
Ben o yol kuruyken zor durdurdum arabayı bir kere :D Magiruslar ağzına kadar doluyken banamısın demeden çıkıyor orayı valla helal olsun :D
Favorit bu kardeşim!:rm: Her yere girer çıkar. Geçenlerde Esentepe tarafında dik bir yerde durup kalkmak zorunda kaldım. Yanımdan geçen Passat sürücüsü acayip acayip baktı arabaya.:hanz: Muhtemelen "nasıl yürüdü gitti lan?!" diye düşünmüştür.:rm: