škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia ambition arkada hoparlörler yokmuş :(

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jet59;513565
Jetta bütün donanımlarda 8hoparlör standart ve mükemmel ses kalitesi var basları falan harika arabaya binen tesisatmı yaptırdın diyo

Cevap yazıp jettayı övmeseniz şaşardım...

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bunun övmekle ne alakası var,bi arkadaş jetta başlangıç paketindede yok demiş,bende cevap yazdım,jetta başlangıç paket dahil standart 8 hoparlör.hayret bişeysiniz ya.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aman ha sakın buralarda Jetta'ya laf etmeyin. Jetta'cılar 24 saat nöbette bekliyor :) :)

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;513575
yaw he he. jetta kral arabadır. sayenizde doğru yolu buldum :)

tendline jetta 1,6 tdi dsg 79700 tl metalik fark hariç
ambition octavia 1,6.tdi dsg 71900 tl metalik fark hariç

79.700-71.900 = 7.800 tl

7800/60=1300 tl

hoparlörün tanesi 1300 tlye geliyormuş hemşerim biz gayserililere göre değil :D

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen hemşerim bu jettaların hoparlörünü mercedes s serisinde kullanmak için vw ile anlaşmaya çalışmış ama fiyatta anlaşamayınca mercedes daha uyduruk hoparlör koymuş :) Bundan sonra altın yerine çıkmacılardan jetta hoparlörü alacam :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aserhat;513473
Merhaba,

Ekstra bir bilgi vermek istiyorum. Aracın teyp yazılımında sesleri ön arka arasında alma özelliği yok ki buda arka hopörlerler için ses sisteminde çıkış yok demek oluyor. En iyi ihtimalle öne paralel arkaya tesisat çektireceksiniz. Öyle oluncada aracın ses çıkışı yeterli gelmeyecek ayrıca sesi ön arka arasında değiştirememekte bence büyük sıkıntı bazen arkadaki yolcular o sesten rahatsız olabiliyor çünkü. Bu araba ön hopörlörler ile kullanılacak :)

O teypte yazılım diye bir şey yok, menü diyelim;
 sesleri ön arka arasında alma özelliği dediğiniz de ''fader'' dir ki, arka hoparlör yoksa, bu özellik de disable dir, hoparlör taktığınız an bu seçenek menüye gelir,

önden arkaya paralel hat çekilirse teybi de kucağa alırsınız, zaten 4 Ohm olan hp empedansı, tweeter ile ön kapıda 2 ohm civarında iken arkaya çektireceğiniz paralel hat, bunu daha da düşürüp, toplam empedansı ''kısa devre'' haline düşürür.

Yani arkadaşa öneride bulunurken vebal altında kalıyorsunuz, dikkat.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;513589
Aynen hemşerim bu jettaların hoparlörünü mercedes s serisinde kullanmak için vw den  istemişler ama fiyatta anlaşamayınca mercedes daha uyduruk hoparlör koymuş :) Bundan sonra altın yerine çıkmacılardan jetta hoparlörü alacam :)

herkesin arabası kendine güzel de jet59 nickli arkadaşın skoda forumunda ortalık dayağı yemesi acı verici ama bir o kadar da normal.

ben şahsen octavia-jetta veya octavia-X aracı kıyaslamalarından sıkıldım. bence aracı alan zaten almıştır pişmanlık duyacağına keyfini çıkarmalı. almamış olan ve belli markaları araştıranlar da bi zahmet ayrı ayrı forumları takip edip artısını eksisini kontrol etsin arabaların. ama moda olmuş gidiyor konu açmak ve araba kıyası yapıp durmak.

bence SKODA forumunun ana amacı bilgi paylaşımı ve birşeyleri İYİLEŞTİRMEK olmalı.

selamlar.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kimde ne varsa, onu över...kuraldır...

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;513591
O teypte yazılım diye bir şey yok, menü diyelim;
 sesleri ön arka arasında alma özelliği dediğiniz de ''fader'' dir ki, arka hoparlör yoksa, bu özellik de disable dir, hoparlör taktığınız an bu seçenek menüye gelir,

önden arkaya paralel hat çekilirse teybi de kucağa alırsınız, zaten 4 Ohm olan hp empedansı, tweeter ile ön kapıda 2 ohm civarında iken arkaya çektireceğiniz paralel hat, bunu daha da düşürüp, toplam empedansı ''kısa devre'' haline düşürür.

Yani arkadaşa öneride bulunurken vebal altında kalıyorsunuz, dikkat.

Merhaba,

2015 model Ambition teyiplerde arka hopörlör için çıkış yok demişlerdi. Var mı?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bilemiyorum, benim araba Fabia ambiante, onda var..
Teypten sesi arkalara alın, bakın, olmuyorsa yoktur.

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia41;513585
Aman ha sakın buralarda Jetta'ya laf etmeyin. Jetta'cılar 24 saat nöbette bekliyor :) :)

Abi ayıp ettin şimdi hee :)

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;513587
tendline jetta 1,6 tdi dsg 79700 tl metalik fark hariç
ambition octavia 1,6.tdi dsg 71900 tl metalik fark hariç

79.700-71.900 = 7.800 tl

7800/60=1300 tl

hoparlörün tanesi 1300 tlye geliyormuş hemşerim biz gayserililere göre değil :D

Hahaha :) parada sizde ama,nasıl be bastırna varmı

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jet59;513608
Hahaha :) parada sizde ama,nasıl be bastırna varmı

olmazmı:D

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;513593
herkesin arabası kendine güzel de jet59 nickli arkadaşın skoda forumunda ortalık dayağı yemesi acı verici ama bir o kadar da normal.

ben şahsen octavia-jetta veya octavia-X aracı kıyaslamalarından sıkıldım. bence aracı alan zaten almıştır pişmanlık duyacağına keyfini çıkarmalı. almamış olan ve belli markaları araştıranlar da bi zahmet ayrı ayrı forumları takip edip artısını eksisini kontrol etsin arabaların. ama moda olmuş gidiyor konu açmak ve araba kıyası yapıp durmak.

bence SKODA forumunun ana amacı bilgi paylaşımı ve birşeyleri İYİLEŞTİRMEK olmalı.

selamlar.

Tekrar ediyorum octiyi kötülemiyorum,bunlar üç aşağı beş yukarı aynı arabalar,zeten demiştim jetta yada passat almayacaksam kesin okti alırım diye,sadece siz çok hassassınız neden böyle anlamadım,ayrıca önüne gelenden meydan dayağı yiyecek biri değilim.