škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka plakayı doğrudan yapıştıran var mı aramızda

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;452816
Plakanın değişmesi gereken durumlarda plaka çıkar mı? Çıkarken boyaya zarar vermez mi?

Elbette zarar gelir birçok kere şahit oldum , o yapışkanların izi boyada kalıyor ve o yapışkanları çıkarmak ölüm adeta

Çevrimdışı ytas11

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Silikon  mantıklı çıkarması kolay olan da o diye düşünüyorum

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Plakayı yapıştıracağınız alana herhangi bir folyo bulup güzelce yapıştırın. Plakayı bu folyo üzerine silikonlayın. Böylece plaka kaportaya değil folyoya yapışmış olur.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ön ve arka plakaları silikonla yapıştırdım gayet sağlam duruyorlar ama çıkartma olayını hiç düşünmedim

Çevrimdışı mcanerol

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çıkarmaya çıkıyorlar fön makinesi ile ısıttıktan sonra ama plakalar eğilip büzülüyor baya zedeleniyor yani. Bide tavsiyem eğer yapacaksınız plakanın bütün kenarlarına çift taraflı bant çekin aksi halde su giriyor kenarlardan silikonda bantta özelliğini kaybediyor.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben siyah silikon ve çift tatafli bantla yapistiriyorum. Düşmeyi birakin ip Bağlasaniz arabayi çekersiniz o derece sağlam. Sokmesi biraz zor isitarak veya kaynar su dökerek sökülüyor

Çevrimdışı kagan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Pattexmi ne oyle bi cift tarafli bantla on arka plakalari silikonsuz yapistirdim, 8 ay oldu, basincli yikamayla yikarim araci, hic cikacak gibi durmuyor , bantin uzerinde -30 falan yaziordu , 130 kg falan yaziyordu, saglam bant tavsiye ederim  15-20 arasi biseydi koctas tekzen bauhouse da var

Edit : arac passat b7

Çevrimdışı mcanerol

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurdemirel;454575
Ben siyah silikon ve çift tatafli bantla yapistiriyorum. Düşmeyi birakin ip Bağlasaniz arabayi çekersiniz o derece sağlam. Sokmesi biraz zor isitarak veya kaynar su dökerek sökülüyor

Aynı şekilde bende yapıştırdım ilk aldığımda aracı daha sonra APP yaptırdım eski plakayı sökücez derken tampon elimizde kalıyordu. Siyah silikondan az kullanmak lazım sonra ilerde bir şey olursa valla sökme isi sıkıntı epey tamponu değiştir daha iyi :)