škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb tdi ses yardım

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kış geldiğinden havalar soğuduğundan beri aracımda dur kalk yaparken sol ön taraftan birşey yerinden çıkıp tekrar yerine giriyormuş gibi gıcırtı tarzında bir ses geliyor aracım superb 2011 comfort tdi 34 binde. Benzer izlenimi olan biri varsa yada çözüm önerisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum.ilçede yaşıyorum servise gitme şansım yok yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı acarbaran

• amiralgemisi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam araç yag ısısı artınca ses kesiliyor bendede var aynı şey ama istersen yinede göster aracı belki farklı bişeydir yani nihayetinde metal parçası buz gibi oluyor ateşleme yagın iyice ısınması zaman ister

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim hocam  soğuklar geçince geçer umarım

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizdede Rapid benzinli var tarifinize benzer sesleri bende duyuyorum, araca yatay bir sarsıntı geldiğinde özellikle çok yavaşken, cıkı cıkı diye bir ses geliyor ön sol taraftan. Servise görütrdüm ama elemanlar sesi duyamadılar ama ben duyuyorum. Ses iyice artınca 1 gün boyu serviste kalması gerekiyor dediler.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fren balata baskı/ayna sesi olma ihtimali yüksek.
Gıcırtıya benzer bir ses mi? Özellikle rampada freni serbest bırakırken ve ya fren bsaılıyken direksiyonu çevirdiğinizde mi duyuluyor bu ses?

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yok hocam frenle direksiyonla alakalı bir ses değil 1 vitesde gaza basınca ve  araç vitese binince yani birinci vitesdeyken gaza bas çek yapınca göğüsler gibi olunca geliyor ses bişey çıkıp tekrar yerine oturuyor gibi birses

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kutluhan83;453056
Yok hocam frenle direksiyonla alakalı bir ses değil 1 vitesde gaza basınca ve  araç vitese binince yani birinci vitesdeyken gaza bas çek yapınca göğüsler gibi olunca geliyor ses bişey çıkıp tekrar yerine oturuyor gibi birses
Aracınız otomatik mi? Ve ya manuel ise, hill hold özellikli mi?
(nasıl göğüsler gibi? yani yüke bnmiş gibi olunca mı?)

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ewet abi aynen yüke binince oluyor aracım manuel

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
marş motorundan olabilir. birinci viteste yüksek devirlere çıkılmamalı. baskı balatada olabilir. bu motor ısındıktan sonrada oluyor mu ?

Çevrimdışı kagan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kutluhan83;453103
Ewet abi aynen yüke binince oluyor aracım manuel

Kiliclarin veya metallerin surtmesi gibi mi?

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Metal sürtmesinden daha farklı bir ses ve ısının a geçiyor mu tam bilemiyorum iş yerim ewime 2 km ısınmadan işe varmış oluyorum bunu henüz deneme şansım olmadı

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben dun bisi farkettim araci bir haftadir garajda yatiyor ilk calistirirken ayni metal sesi geldi
Bende hemen istop etttim tekrar calistirdim daha dikkat ederek herhnagi bir ses duymadim
Hava soguk oldugu icin midir acaba
Sanki eksoz biyere carpiyo gibide
Ama bu ilk kontakta duydum
Ya ea bana oyle geldi sonraki calistirmalarimda herhangi bir anormallik hissetmedim