škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Fiyat Analizi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RahimAVCI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurdemirel;453297
1,4 Tsi iyi gider :) Yılda 25 Bin km yapıyorsanız dizel araç almanızı tavsiye ederim ...

dizelin temizide 60 bin tl yi geçiyor demi

Alıntı yapılan: mustisahin;453361
Yılda 25 bin km ye kesinlikle dizel almalısın, tsi a tüp maliyetli ve orijinalligi bozulacak aracın, yakıt ekonomisi yaklasık olsa bile dizel orijinal olacak, 1000 km de bir benzin istasyonuna gidersin, lpg de 350 km de bir, tsi lpg nin artısı daha sessiz olacaktır, bagaj hacminin düsmesi eksisi,

aracın blog delinmiyor demi bu tüpü taktırıken
dizelde sesli ve dsg li onlar herhalde demi dsg lerede sıkıntı diyorlar o konuda ne dersiniz

Alıntı yapılan: kagan06;453308
15 dk da kac isik var  yokus fazlami? Kac km ? Suanki aracinizin genel ortalamadaki hizi kac ?

Ben passat 1.6 tdi ankara s.ici kullaniyorum, genel ortalamam 25-30 arasiydi sanirim, genel ortalamam da 6.7 lt ;)

Bayilerde deneme surusu yapin bence;)

4 ışık yada 6-8 ışık olur fazla dolaşsam ııklarda en fazla 2 kerede geçerim hızım 60 - 70 dir lpg de şu an 27 krş yakıyor arabam 10 lt yi yakmıyor yani

Alıntı yapılan: erhaneda2;453323
1,4 tsi superb ye 4 ay önce vialle LPDİ yi 4750 tl ye taktırdım.son zamdan sonra ş.içi 28-30 kuruş yakmakda.şu ana kadar bir sorun olmadı.inşallah daha sonrada olmaz.LPDİ sistemi bakımsız ve ayar gerektirmeyen bir sistem .sadece tercih meselesi.

bu lpdi sistem blok delinen sistemmi yağlamamı ne takıyorlarmış ya

Çevrimdışı kagan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RahimAVCI;453437
dizelin temizide 60 bin tl yi geçiyor demi

aracın blog delinmiyor demi bu tüpü taktırıken
dizelde sesli ve dsg li onlar herhalde demi dsg lerede sıkıntı diyorlar o konuda ne dersiniz

4 ışık yada 6-8 ışık olur fazla dolaşsam ııklarda en fazla 2 kerede geçerim hızım 60 - 70 dir lpg de şu an 27 krş yakıyor arabam 10 lt yi yakmıyor yani

bu lpdi sistem blok delinen sistemmi yağlamamı ne takıyorlarmış ya

Egerki surusunuz sakinse , ve dur kalk cok trafik yoksa tsi sizi idare edebilir ama asla 27 kurus falan yakamaz, o degeri ancak tdi gorur ,

Tsi araca lpg lpdi vs. Takmanizi onermem ;)

Çevrimdışı RahimAVCI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kagan06;453523
Egerki surusunuz sakinse , ve dur kalk cok trafik yoksa tsi sizi idare edebilir ama asla 27 kurus falan yakamaz, o degeri ancak tdi gorur ,

Tsi araca lpg lpdi vs. Takmanizi onermem ;)

peki tdi bu sakin sürüşte ne kadara kadar düşer otomatik ve manuel olarak ayrı ayrı söylermisiniz fabrika verisi yakalamak ne kadar zor yani

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
4 aydır makyajsız kasa 1.6 TDI Superb kullanıyorum. Sürüş alışkanlığım kesinlikle sakin. Yüksek devirler yapmıyorum, ani hızlanma ve frenden kaçınırım. Şehiriçinde aşırı trafiğe girdiğim söylenemez ama kesinlikle Konya'dan daha yoğun trafikteyim. 4 aydır sarfiyat ortalamam 5.5-6 litre/100 km aralığında değişmekte. Araç şu anda 4000 km yol yapmış durumda. Umarım yardımı olur.

Saygılarımla..

Çevrimdışı RahimAVCI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bedo;453674
4 aydır makyajsız kasa 1.6 TDI Superb kullanıyorum. Sürüş alışkanlığım kesinlikle sakin. Yüksek devirler yapmıyorum, ani hızlanma ve frenden kaçınırım. Şehiriçinde aşırı trafiğe girdiğim söylenemez ama kesinlikle Konya'dan daha yoğun trafikteyim. 4 aydır sarfiyat ortalamam 5.5-6 litre/100 km aralığında değişmekte. Araç şu anda 4000 km yol yapmış durumda. Umarım yardımı olur.

Saygılarımla..

tüp daha fazla bile yakabilir o zaman gayet ekonomik görünüyor dizel
bide kafamda takılı bekleyen bir şey var bu parayı skoda ya mı vereyim yoksa gidip e serisi bir mercedes mi alıyım biniyim 2004 model ve üzeri

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bmw 118 dizel alın :) şehir dışı 3.4 yakıyor. ..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir analiz de benden, ÖTV'ye zam geldi:))

Çevrimdışı kagan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RahimAVCI;453537
peki tdi bu sakin sürüşte ne kadara kadar düşer otomatik ve manuel olarak ayrı ayrı söylermisiniz fabrika verisi yakalamak ne kadar zor yani

Yukarda yazdim,, yol kisaysa tuketin fazla oluyor ama benzinden herhalukarda az tuketir.

Dsg sanzimanda manuelle ayni yakar, hatta dsg duruma gore daha azda yakabilir, benim 1500 devirle gittigim duz yolda dsg 1300 devirle gitmeye calisiyor, daha yuksek vitese geciyor, ama fabrika verisinde tabiiki en az manuel yakiyor

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yeni bir sarfiyat deneyimi paylaşayım. İstanbul-İzmit arası gidip geldim. Toplam 150 km civarı yol yaptım. Bu yolun 20-30 km'si şehir içi oldu kalan kısım TEM. TEM'de yoğun trafiğe girmedim hiç yol açıktı. Gidiş dönüş ortalama yakıt sarfiyatı 4.7 L/100km olarak hesaplandı yol bilgisayarında. Yakıt göstergesi bu hesaba uygun değerler gösteriyor, doğruluğuna inanıyorum yol bilgisayarının. Sürüş karakteristiği olarak ise 100-120 km/sa hız aralığında değişti süratim, cruise controlü hiç devreye almadım, 2 veya 3 kez kamyon trafiğinden hızlı kaçmak için 130 km/sa ya yakın hızlarda sol şerit kullandım.

Saygılarımla..

Çevrimdışı RahimAVCI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ötv kötü oldu hemde çok kötü oldu kafadan 3 4 lira girdi herhalde :) yanlız bu arada da insignia test ettim acayiptivalla :) 2010 model 1,6t cosmo ağzına kadar dolu ve uçak gibi :)

Çevrimdışı BABACAN

• comfort
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba rahim arkadaşım bende süperb alalı yaklaşık 2 ay oldu 1,4 tsi benzinli 2011 bendede tüp takılı değil ve rastlantıki benim bundan önceki aracım opel vectra 2004 1,6 idi.opele göre müthiş bir performans var bu araçta ısrarla tavsiye ederim fiyatı uygunsa tavsiye ederim.yakıtta hiçbir sıkıntı çekmezsin ideal yakıtı var ben şehirdışından getirdim.çok memnunum.

Çevrimdışı RahimAVCI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BABACAN;454913
merhaba rahim arkadaşım bende süperb alalı yaklaşık 2 ay oldu 1,4 tsi benzinli 2011 bendede tüp takılı değil ve rastlantıki benim bundan önceki aracım opel vectra 2004 1,6 idi.opele göre müthiş bir performans var bu araçta ısrarla tavsiye ederim fiyatı uygunsa tavsiye ederim.yakıtta hiçbir sıkıntı çekmezsin ideal yakıtı var ben şehirdışından getirdim.çok memnunum.

abi yılda 30 bin km filan çeviriyorum rahat öyle olunca rakam yükseklere tırmanıyor tüpcü amcaoğlum var onunla görüştüm takılır dedi 3 bin tl dedi ama 1000 devir altı benzin kullanır sab,t hızda giderken 10 dk benzin 10 dk gaz kullanır dedi bilmem uydurdumu öyle olunca tasarruf yapamazsın dedi o

sonrasındada o arabalar zaten 350 yi geçmez yakıtta çok ekonomk arabalar dedi ama ben korkuyorum yinede sonuçta al dene sat yapılacak bir şey degil bu arada yukarıdaki araç satıldı ben 50 bin e alacaktım 52 ye sattı gitti güzelim araba :(

Çevrimdışı bedo

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok ahkam kesmek istemem ama TSI motorlar için sıralı sistem LPG dönüşümü olmadığını yakın zamanda bir forumda okumuş gibiyim. Farklı bir sistem takılabildiği bunun ise fiyatının çok yüksek olduğunu yazmışlardı ayrıca

Yakıt sizin için önemli ise bence Superb tercih etmeyin. Aslına bakarsanız cüssesine göre bence çok yakmıyor ama 1500 kg ağırlığında bir araç bu elbette 1000-1100 kg'lık bir araca göre daha çok yakıt sarf ediyor. TDI motor seçeneği bütçenizi aşıyor galiba, bu durumda seçim size kalıyor. Ben seçim yaparken uzun boylu olmam nedeni ile Superb'den yana tercih koymuştum (Boyum 2 metre) bu seçimimden şu ana kadar çok memnunum. İç hacim olarak Insignia ile kıyaslanamaz bence Superb (Insignia'ya da binmişliğim var). Seçim size ve bütçenize kalıyor son tahlilde..

Saygılarımla..

Çevrimdışı RahimAVCI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bedo;455012
Çok ahkam kesmek istemem ama TSI motorlar için sıralı sistem LPG dönüşümü olmadığını yakın zamanda bir forumda okumuş gibiyim. Farklı bir sistem takılabildiği bunun ise fiyatının çok yüksek olduğunu yazmışlardı ayrıca

Yakıt sizin için önemli ise bence Superb tercih etmeyin. Aslına bakarsanız cüssesine göre bence çok yakmıyor ama 1500 kg ağırlığında bir araç bu elbette 1000-1100 kg'lık bir araca göre daha çok yakıt sarf ediyor. TDI motor seçeneği bütçenizi aşıyor galiba, bu durumda seçim size kalıyor. Ben seçim yaparken uzun boylu olmam nedeni ile Superb'den yana tercih koymuştum (Boyum 2 metre) bu seçimimden şu ana kadar çok memnunum. İç hacim olarak Insignia ile kıyaslanamaz bence Superb (Insignia'ya da binmişliğim var). Seçim size ve bütçenize kalıyor son tahlilde..

Saygılarımla..

yok bütçe sıkıntısı çekmiyoruz aslında ama o paralara çıkmak istemiyorum o paraları verdikten sonra 2004 e serisi mercedes te alabiliyorum hem onlara tüp filanda rahat takılıyormuş ben modelli olup hesaplı olabilen bi araç arıyorum aslında yukarıda linkteki aracada çok temiz oldugu için heves etmiştim