škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benzin deposundan gelen ses hakkında

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rollie

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Octavia elegance tdi satın aldım.Yaklaşık 3000 Km.'dir kullanıyorum. Benzin deposundan gelen ses hakkında sıkıntım var. Depoyu doldurup bir miktar yakıtı kullandıktan sonra sanki arkada yarı dolu bir su bidonu taşıyormuşum gibi her fren ve hızlanmada lakur-lukur ses geliyor. Benzin deposunun ses yalıtımı ile ilgili inanılmaz kötü bir durum söz konusu. Acaba bu benim aracıma özel bir durum mu? Yoksa hepiniz aynı sesi duyuyor musunuz? Sizden gelecek yorumlara göre servisin yolunu tutacağım. Yorumlarınınz için şimdiden teşekkür ederim.

Hepinize sağlıklı günler dilerim...

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bizdeki RApid'den de aynı ses geliyor. Cuma günü depoyu fulledim, ışıklarda frene her basmamda o lakur lukur sesler geliyor. Forum donanım haberde de octavia yı takip ediyorum oradaki octicilerdede aynı şey söz konusuymuş.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Polo'da da aynı durum söz konusuydu ilk 2 depoda. Sonrasında ne hikmetse düzeldi..

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir çok markada bu sorun var. Eski aracım 2010 corolla'da da avrdı.
Sorun, yakıt depolarındaki dalgakıranların kısa olmasıdır. Kolay çözülecek bir durum değil.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kaza esnasında dalgakıranlrın depoyu delı guvenlık sorunu olusturması nedenıyle neredeyse tum fırmalar suan dalgakıran kullanmıyor o yuzden %90 ustuyakıt varsa bu sesı duyacaksınız bmw de ble aynı sıkıntı var

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bi duyamadım şu meşhur sesi yav :) Müzik kulağımız var diye geçiniyoruz bide.

Çevrimdışı Balaban75

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;487095
Ben bi duyamadım şu meşhur sesi yav :) Müzik kulağımız var diye geçiniyoruz bide.

Depo tam dolu iken kapalı otoparka girip düşük hızda fren yapılınca yada  arabayı yandan sallayınca yayık sesi net duyulur

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapalı otoparka ya da ona benzer bir ortama girmedim şimdiye kadar ondan demek ki :)

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babama özel serviste bir usta bunun üretim hatası olduğunu ve yetkili servise bildirilmesi halinde yakıt deposunu değiştirdiklerinden falan bahsetmiş. Bu doğru mu acaba? Ben sanmıyorum ama babam ısrarla servise bunun için git diyor

Çevrimdışı Esrfoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende depoyu ikinci dolduruşumdan sonra duymaya başladım. Bazen rahatsız ediyor.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben artık duymuyorum :) sanırım artık kulak önemsemiyor fakat bugün işyeri servisimizdede bu sesi duydum sıfır vw minübüs