škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Geçen yıl bulamadığım yağ...

Ziyaretçi · 21 · 6108

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
geçen sene bu yağı bulabilmek için koca Ankara'yı tavaf etmiştim tam bir günümü almıştı.

kuytu bir yağcının dükkanında, toza batmış 3 tane 1 litrelik bulmuş, nalet edip Shell, Würth gibi 5W-40 505 01 yarı sentetiklere geçiş yapmıştım. ama artık marketlerde var, fiyatıda aman aman değil.

dedim yetkiliye ya ben bunu ara ara abulamazdım, ne ayak?

valla çok talep olunca dayanamadılar getirdiler heralde dedi :p:p

iste 1.4 TDI araçlarımız için üretilmiş, tüm zamanların en iyisi olarak kabul görebilecek Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40 505 01 ''tam sentetik'' motor yağı.

birde bor olayı var, motora kullanmıştım, bariz cold start sesi kesilmişti, kışın ilk çalıştırmada traktör ötesi olan ses bariz düşmüştü. yani bomboş bi nane değil bu NNT, hem yerli sermaye, toprağım kazansın.

madem motorda bu aşırı kaygan film tabakası riskli, tıkanma yapabiliyor, bende dedim yav dişli için olanını alırım :adm::adm:

risk ''sıfır'' :hanz:

burda kışın sabahları ciddi soğuk, hemde şanzımana fabrikadan beri el değmedi, bi yağı değişsin, bi bor görsün, rahat kaysın, wash-up olamadığı ilk hareketlerde yada boşa sallamalarda korunsun...

dahada 5 sene anahtar vurmam zati şanzımana.

NOT: motor 4.3 lt alıyor, bende 1 lt kadar Würth 505 01 var, ordan tamamlayacam 0.3 lt, 1 lt lik kutusu çok paraydı :hanz:

« Son Düzenleme: 04 Ekim 2009, 20:18:48 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kime değiştiriyorsun yağı Hakan? Hangi servis?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;38983
Kime değiştiriyorsun yağı Hakan? Hangi servis?

zünaldı:hanz:

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Bakımlarda ara sıra ben kendim götürüyorum yağı :D
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gulf kullanıyorduk , gayet güzeldi , en son castrol koydular sanırsam...:(

Çevrimdışı Real81

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

hakanerdogan

• Ziyaretçi
hani castrol koydular diyip somurtmuşunda ondan sordum, bi rahatsızlığın olduysa bana de diye sordum :D :D

bundan değilse sorun yok, ama bu yağdansa vah vah, fişi nerde ya dur :++: :++: :++:

Çevrimdışı Real81

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gulf kullandığım dönemlerde gram eksiltme olmamıştı, bakalım ilk bakımda sonuçları göreceğiz...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
bu akşam değiştik demin yağ ve filtresini. şanzımanıda boşalttırıp değişecektim ellerinde yokmuş, bor ekleme işi soraya kaldı, ben bide şanzıman yağı araştırayım iyi oldu :lol:

birde turbodaki sızıntı olayı vardı malum, aslında ordaki kaçırmanın çok çok normal olduğunu, terleme yapıp attığını ve çok az bi miktarda olduğunu söyledi, zira hak verdim, yağ seviyemde yıllardır hiç bi sorun yaşamadım. toz birikmesi ile fazlaca yayıldığını ve yanılttığını söyledi. haklı galiba.

bir çıkan yağ klasiği... :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun,fabiş içinde saatler olsun:)

4+1 almak daha mantıklı bir dhaki bakıma kalıyor 1lt nin yarısı ne olur ne olmaz yanında bulunmuş olur:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
yav tabi ölede, 1 litre kadar Würth vardı zaten, 0.3 lt kadar ekledik, halada var bi yarım litreden fazla.

varken 1 litre Castrol'e de çok geldi o para, 4 litresi 100, 1 litresi 30 küsür, bildiğin birim fiyattan çakıyor.

4+1 almam, 4+4 alırım, şaka değil :hanz:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakan sende yağlarla başın dertte herhal.gerçi senin teknik konularda formun yerindedir.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ben buldumda fantezi arıyorum ayaklarındayım, yoksa servislerde zibil gibi 505 01 5W-40 Diesel Plus yağ var, ama ben Castrol TurboDiesel'e taktım kafayı :lol: :lol:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;39208
ben buldumda fantezi arıyorum ayaklarındayım, yoksa servislerde zibil gibi 505 01 5W-40 Diesel Plus yağ var, ama ben Castrol TurboDiesel'e taktım kafayı :lol: :lol:

Sende bizim gibisi Bizde Mobil 1 Tam sentetikçiyiz :D