škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dpf sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı phasaa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar arkadaslar 2010 octavıa elegance arcımın dpf ısıgı yandı.bır muddet arcım gaz yemedı.servıs cıhaz ıle hallettı. wag ıle olmuyormu.bılgısı olan varsa yardım ...

Çevrimdışı kagan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: phasaa;453807
Selamlar arkadaslar 2010 octavıa elegance arcımın dpf ısıgı yandı.bır muddet arcım gaz yemedı.servıs cıhaz ıle hallettı. wag ıle olmuyormu.bılgısı olan varsa yardım ...

Arac kac km ?

Dpf doluluk orani vagcom ile vw de bulunabiliyor , ve servis modu acilabiliyor ama riskli islem sonucta,

Araci kullaniminizi anlatirmisiniz biraz ; ornek olarak ise gider gelirim 10+10 km , hizim az s.ici ve devir araligim ..... Devirdir diye detaylandirirsan yardimci oluruz

Çevrimdışı phasaa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı normal devırlı kullanıyorum ara ara sehırler arasında  2000-3000 devır arası gıdıyorum.Ama ev-ıs gunde 20km yı bulmuyor.Shır ıcı de devırsız bırakmıyorum.wag ıle nasıl sondurulup gaz yemesı saglanıyor.Olursa arkadasımda wag bulunuyor.Servıse muhtac kalmayız.tesekkurler...

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
vag.dan arızayı siliyorlar sadece diye biliyorum.Dpf.niz kurum bağlamış ve arıza vermiş vag.la bunu söndürmüşler.Aracı biraz yüksek devirle kullanırsanız kısaca biraz etrafı dumanlarsanız dpfdeki kurumlar gidecektir yada direk dpf iptalı yaprıtıp ömğr boyu böyle birşeyle karşılaşmayabilirsiniz.Dpf ileride arıza çıkarırsa pahallı bir parçadır

Çevrimdışı kagan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: phasaa;453915
Aracımı normal devırlı kullanıyorum ara ara sehırler arasında  2000-3000 devır arası gıdıyorum.Ama ev-ıs gunde 20km yı bulmuyor.Shır ıcı de devırsız bırakmıyorum.wag ıle nasıl sondurulup gaz yemesı saglanıyor.Olursa arkadasımda wag bulunuyor.Servıse muhtac kalmayız.tesekkurler...

Vag ile yapiliyor ama nasil yapildigina passat turkey veya passat tech den bakmak lazim , skodanin yapisida ayni hemen hemen.

S.ici kisa mesafe cok yapiyorsaniz ayda 1 cevre yoluna cikip araci 2200 devirde 4. Viteste 15 dk kullani , diesel olarak total exellium kullanin , her 2-3 depo bitiminde shell gtl diesel alip 2500-3500 devirlerde kullanin, soru  cozulecektir.

Ama dpg artik kendini regenere edemeyecek kadar dolduysa dpf iptali yada dpf degisini gerekebilir ama bu 150 bin km falan civarida olan bisey, tabiiki kullanima gore daha kisa surede km de olabilir.